w

Jak lepiej pracować – w domu czy jednak w biurze?

W domu? A może jednak w biurze? Na przestrzeni lat praca w domu, czyli tzw. home office stała się dość popularnym zjawiskiem, które zyskało ogromną aprobatę wśród osób pracujących na etacie. Jednak jak z każdym zjawiskiem, ma ono swoje zalety jak i wady, tak samo jak plusy i minusy ma praca w „standardowym” biurze. Co zatem wybrać – biuro czy dom? Nie ma znaczenia, bo i tak przyświeca nam jeden cel. Praca musi zostać wykonana, a gdzie ją wykonamy, zależy tylko i wyłącznie od nas.

Jak lepiej pracować? Czas

Czas – na nim zawsze zależy nam najbardziej. Tylko sobie wyobraźcie, ile czasu można zaoszczędzić na dojazdach do pracy i poświęcić go na rzetelną, solidną pracę, wstając prosto z łóżka do miejsca jej wykonywania. Ile porannych czynności możemy ominąć i od razu rzucić się w wir maili, pytań, telefonów. Nikt z biura nam nie przeszkadza, jesteśmy sami dla siebie. Działamy! W tym wszystkim pozostaje nam tylko zadać sobie jedno pytanie – czy na pewno wstanę do pracy? Włączcie wyobraźnię. Poniedziałek, 6 rano, ciemno, środek zimy, za oknem -10 stopni Celsjusza, kolejna odśnieżarka mija Wasz dom, jedna powieka cięższa od drugiej, trzeba wstać, żeby pracować w domu. Czy znacie już odpowiedź? Podsumowanie jest dosyć proste – dom rozleniwia, dom pozwala powiedzieć sobie „a jeszcze 10 minut”, a po tym czasie kolejne 10. Dom nie nakazuje być na czas, dom nie każe nam dostosować się do dresscode’u, dom to nie zawsze dobre miejsce na pracę. Jeśli trudno nam z samodyscypliną, potrzebujemy kogoś nad sobą, aby dał nam kopa do działania, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem pozostaje dla nas praca w  biurze.

Jak lepiej pracować? Atmosfera  

Atmosfera – podobno to ona jest najważniejsza. W pracy jak w szkole, mamy swoich ulubionych i mniej pożądanych kolegów, koleżanki. Pierwszy nakręca drugiego, drugi trzeciego i koło się zamyka. Jedyne rozwiązanie, jakie powstaje w naszej głowie, to jak najszybciej uciec z tego wariatkowa. Wtedy pozostaje tylko jedna cudowna myśl, jakby to było pięknie pracować teraz w domu. Spokój, wygodny fotel, a może nawet i łóżko, tylko ja i moje myśli skupione na pracy. Błogość. W domu nie musisz przebywać z kumplami z pracy, ale nie przebywasz też z nikim innym, a to atmosfery nie tworzy. Praca w biurze związana jest z towarzystwem innych ludzi, a to oni tworzą atmosferę, która może i czasami nie wpływa na nas pozytywnie, ale pozwala trzymać nas w grupie, wymieniać się opiniami, budować nowe relacje. Praca z ludźmi uczy nowych doświadczeń. W domu atmosfery biura nie da się odtworzyć, dlatego w tej materii dom zdecydowanie przegrywa w starciu ze standardowym biurem.

Jak lepiej pracować? Podsumowanie

Aspekty skłaniające nas do pracy w biurze lub w domu można by przytaczać w dziesiątkach przykładów, w których każdy odnalazłby wady i zalety. Coś, co dla kogoś okaże się plusem, dla drugiej osoby może być minusem nie do przejścia. Czy w takim razie można jednoznacznie określić, który model jest lepszy? Zdecydowanie NIE. Wpływ na to ma wiele czynników takich, jak: styl pracy, rodzaj pracy, samodyscyplina, doświadczenie, zaangażowanie, motywacja, cechy charakteru poszczególnej jednostki. Dom czy biuro? Ile ludzi, tyle opinii, a każdy powinien dostosować ten model pod siebie.

Artykuł przygotowany przez
Autorem artykułu jest Park Biznesu Ballyvesey oferujący powierzchnie biurowe, magazynowe oraz sale konferencyjne na wynajem, zlokalizowane w Rybniku.

  1. Jak być bogatym? Czym myślenie osób bogatych różni się od myślenia biednych ?
  2. Oszczędzanie – jak robić to efektywnie?
  3. Myjnia ręczna czy automatyczna? Który sposób mycia samochodu jest najbardziej opłacalny?

Originally posted 2017-02-27 11:04:09.

Skomentuj

ciemieniucha

Ciemieniucha u niemowlaka

Tapicerowane meble. Tapicerka i kot…