rzeczy potrzebne na home office
w

Home office – podstawowe rzeczy, których potrzebujesz podczas pracy zdalnej

Ostatni rok wymusił całkowitą zmianę trybu pracy. Osoby, które do tej pory pracowały w biurze, teraz zwykle wykonują swoje obowiązki w trybie home office. To z jednej strony wygodne rozwiązanie – oszczędzasz czas na dojazdy, możesz przygotować sobie domowy posiłek i pracować w dresach. Jednocześnie nie każdy dom jest dostosowany do wykonywania obowiązków służbowych. Być może wokół masz wiele rozpraszaczy albo brakuje Ci własnego kąta do pracy. W takim wypadku możesz częściowo poprawić swój komfort, zaopatrując się w podstawowe rzeczy potrzebne na home office.

Miejsce na przechowywanie dokumentów

Zwykle wszystkie potrzebne rzeczy znajdywały się w biurze. Teraz jednak niezbędne dokumenty musisz mieć pod ręką. Bez dobrego miejsca do ich przechowywania z pewnością szybko się w nich pogubisz, a znalezienie odpowiednich papierów w krótkim czasie będzie dla Ciebie dużym wyzwaniem. Właśnie dlatego pomyśl o zorganizowaniu sobie szafki na dokumenty. Jeśli nie pracujesz na takiej liczbie papierologi, by szafka była Ci potrzebna, zawsze możesz też pomyśleć o dużej teczce czy segregatorze. Ważne, by wszystkie dokumenty znajdowały się w jednym miejscu tak, by od razu można je było znaleźć.

Biała tablica

Wymieniając rzeczy potrzebne na home office, pewnie nie przyszłoby Ci do głowy uwzględnić w tym zestawieniu białej tablicy. Tymczasem to jeden z tych gadżetów, który znacznie poprawi Twój komfort pracy zdalnej. Idealnie nadaje się do rozpisywania planów, notowania pomysłów czy zapisywania wiadomości mających Ci przypomnieć o konkretnych sprawach. Okazują się też niezastąpiona przy rozwiązywaniu różnych problemów. Jeśli pracujesz w branży kreatywnej albo Twoja praca wymaga strategicznego myślenia, biała tablica może być naprawdę przydatnym gadżetem.

Czasami to właśnie rozrysowanie problemu pozwala nabrać zupełnie nowej perspektywy i obrać właściwą ścieżkę. Poza tym biała tablica ma jeszcze jedną dużą zaletę – w jednej chwili możesz zmazać wszystkie notatki i nanieść nowe. Jest to więc znacznie wygodniejsze niż ciągłe skreślanie czy zamazywanie podpunktów na kartce, a przy okazji zgodne z duchem zero waste.

Ergonomiczne gadżety

Musisz zadbać nie tylko o komfort pracy, ale także o swoje zdrowie. I właśnie tutaj sprawdzą się ergonomiczne produkty biurowe. Po pierwsze dużym problemem przy pracy siedzącej zwykle jest ból pleców. Możesz częściowo go zredukować, zaopatrując się w porządne krzesło. Jeśli jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że za kilka miesięcy wrócisz do biura, taka inwestycja może Ci się nie opłacać. Jest jednak alternatywa – regulowany podnóżek, który zapewni Ci właściwą postawę podczas pracy zdalnej. Możesz też wyposażyć się w podpórkę pod plecy, którą wystarczy umieścić na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Przy pracy przed komputerem pewnie często też odczuwasz bóle palców czy nadgarstków. Wszystko ze względu na niewygodne ułożenie rąk podczas pisania na klawiaturze. Właśnie dlatego możesz pomyśleć o zakupie ergonomicznej klawiatury. Dzięki niej będziesz mieć lepszą postawę podczas pracy, odpowiednie ustawienie nadgarstka i prawidłowo wygięte ramiona. Zdziwisz się, jak bardzo wzrośnie komfort Twojej pracy.

Rzeczy potrzebne na home office dla poprawy codziennego komofrtu

Teraz czas na mniej oczywiste gadżety, ale również potrzebne na home office. Może w Twoim mieszkaniu nie ma dostatecznie miejsca, by zorganizować gabinet czy kącik przeznaczony tylko do pracy, jednak to nie znaczy, że nie możesz w inny sposób poprawić swojego komfortu podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Pierwszą rzeczą będzie zakup roślin. Gabinety pełne zieleni to nie tylko moda, ale efekt przeprowadzenia wielu badań. W takim środowisku łatwiej się skupić i pracować w większym spokoju. Jeśli nie masz wiele przestrzeni albo źle radzisz sobie z pielęgnacją roślin, możesz postawić na sukulenty. Świetnie filtrują powietrze, ale przy okazji są niewielkie i sprawdzą się nawet u osób, które nie mają ręki do roślin.

Druga taka rzecz to mata do jogi. Twoje plecy potrzebują wytchnienia od pracy przy biurku. O ile w biurze raczej nie masz możliwości robienia gimnastyki w ramach przerwy, to we własnym domu już tak. Skorzystaj z tej możliwości. Nie musisz przy tym uwielbiać jogi ani nawet być mocno rozciągniętą osobą. Wystarczą nawet proste ćwiczenia, które dadzą odpocząć ciału, a przy okazji Cię zrelaksują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rękawica kessa

Rytuał oczyszczający z rękawicą KESSA

PŁATNOŚCI ZBLIŻENIOWE

Jak wybrać zawód?