w

Marzysz o rozkręceniu własnego biznesu? Sprawdź, jakie rodzaje działalności mają duży potencjał w 2023 roku!

pomysły na biznes w 2023
pomysły na biznes w 2023

Chcesz ruszyć ze swoją firmą? Masz już pomysł na biznes w 2023 roku? Obecne trendy są zróżnicowane, a rynek otwarty na nowości. Twoje pasje mogą stać się nie tylko dodatkowym źródłem dochodu. Przy odpowiednim podejściu jesteś w stanie nawet  utrzymać się z własnego biznesu.  Jakie rozwiązania warto  wybrać i czego się wystrzegać?

Jaką firmę warto otworzyć w 2023 roku?

Jeśli chcesz rozpocząć pracę na własny rachunek, jednocześnie pozostając w pracy na etacie lub poświęcić swój czas tylko własnej działalności, warto przeanalizować popularne pomysły kierowane do małych firm.

Zwróć uwagę, na możliwości jakie przed Tobą stoją. Mając pomysł na biznes w 2023 roku i wdrażając odpowiednio ukształtowany plan, możesz pozwolić sobie na pracę w pełni zdalną – prowadzenie blogów lub kursów online, tworzenie projektów graficznych, sprzedaż rękodzieła czy doradztwo to tylko niektóre propozycje. Zastanów się w jakiej dziedzinie chcesz się rozwijać, czy będzie to zupełnie nowa kategoria, a może dobrze Ci znana tematyka?

Pomysł na własny biznes w 2023 – jakich błędów unikać?

Głównym błędem popełnianym przez większość nowych właścicieli małych firm jest skupianie całej uwagi na planowaniu i przygotowaniach. Pamiętaj, że liczy się przede wszystkim poznanie klienta docelowego i zbadanie jego potrzeb. Sposobami na promocję biznesu zajmiesz się w dalszej kolejności. Najpierw musisz przecież w ogóle mieć co reklamować.

Co więcej, istotny jest kontakt z potencjalnym klientem – poznaj jego potrzeby i opracuj możliwe rozwiązania, które pomogą te potrzeby zaspokoić. Niezwykle ważne jest również budowanie kontaktów z innymi przedsiębiorcami z Twojej branży.

Przedłóż sprzedaż nad doskonalenie biznesplanu – to ona jest najważniejsza. Zamiast bezwiednie gonić za szansą zarobienia pieniędzy, wykorzystaj swoje zainteresowania, umiejętności i doświadczenie, aby realizować docelowe pomysły. Jeśli będziesz z dużą przyjemnością podchodzić do prowadzenia swojego biznesu i skupiać się przede wszystkim na działaniu, istnieje duża szansa, że rzeczywiście zacznie procentować. A nawet jeśli finalnie okaże się, że Twój pomysł na biznes w 2023 roku nie zdał egzaminu, przynajmniej w czasie podejmowania prób rozkręcenia swojej działalności będziesz mieć z tego mnóstwo przyjemności!

Na czym zarabia się najwięcej?

Każdy pomysł na biznes w 2023 roku może przerodzić się w dobrze płatną działalność. Pamiętaj, że zależy to w głównej mierze od Ciebie. Postaw na swoje mocne strony, powiąż profil działalności ze swoimi zainteresowaniami i rozwijaj się w tym kierunku. Pamiętaj o znalezieniu i zbadaniu grupy docelowej. Liczy się jednak nie tylko to, czym się zajmujesz. Ważny jest również przekaz – stwórz doskonałe portfolio, stronę lub profil na mediach społecznościowych, gdzie zaprezentujesz się swoim potencjalnym klientom w możliwie najbardziej zachęcający sposób.

Co opłaca się robić?

Prowadzenie bloga to jeden z najlepszych pomysłów na małą firmę o niskim wkładzie własnym. Tworzenie treści jest realnym źródłem dochodów, a tematyka blogów może być naprawdę różnorodna. Dużym zainteresowaniem cieszą się szkolenia i kursy online. Jesteś specjalistą w swojej dziedzinie? Wykorzystaj to i przekaż wiedzę innym.

Kolejną wartą uwagi formą działalności jest tworzenie i sprzedaż wysokiej jakości treści w formie ebooków – właściwie promowane mogą stać się źródłem dochodów pasywnych, a stworzona platforma może nawet przyciągnąć potencjalnych wydawców Twojej książki.

A może zajmujesz się rękodziełem? W czasach, w których stawia się na ekologiczne rozwiązania, wyroby rzemieślnicze i rezygnuje z mody fast fashion, możesz zyskać naprawdę liczne grono klientów. W tym przypadku potrzebujesz doskonałej strony lub profilu w mediach społecznościowych, gdzie przedstawisz swoje wyroby, zbudujesz mocną markę i rozbudujesz grupę docelowych klientów. Warto postawić również na działalność związaną z fotografią i grafiką – może to być sposób na przekształcenie Twoich umiejętności i pasji w dochodowy pomysł na biznes w 2023 roku. Stwórz silne portfolio, poznaj możliwości edycji i zacznij zarabiać.

Nie zapominaj też o potencjale związanym ze stronami internetowymi. Osoby takie jak web developerki, graficzki czy app developerki mają szansę na rozwój biznesu i wypracowanie wysokich zysków. Możesz też sprawdzić się w marketingu – to kolejna dochodowa branża. A możliwości jest naprawdę wiele: od social media marketingu, przez bycie content managerką, aż po copywriting i specjalistkę ds. marketingu online.


  1. Jak założyć własny salon beauty? Poznaj 10 kroków do sukcesu
  2. Prowadzisz swój biznes? Zobacz jak przygotować się do współpracy z agencją reklamową
  3. Pomysły na biznes w 2023 roku: kobiece podejście do przyszłości
przechowywanie jedzenia

Jak prawidłowo przechowywać jedzenie? Poznaj podstawowe zasady!

pomysły na content dla influencera

Nie wiesz, jakie treści tworzyć, by angażować swoich followersów? Poznaj kilkadziesiąt pomysłów na content dla influencera!