w ,

Lampa LED do manicure hybrydowego – czym kierować się przy jej wyborze?

Wiele kobiet, zaczynając przygodę z manicure hybrydowym, staje przed dylematem: jaką lampę do paznokci wybrać? Wybór odpowiedniej lampy powinien być przede wszystkim uzależniony od jej przeznaczenia – czy planujemy wykonywać manicure hybrydowy w domu, czy może poszukujemy lampy do salonu. Kolejnym aspektem, który także trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze lampy, jest to, czy będziemy wykonywać tylko hybrydy, czy może też manicure żelowy i akrylowy? Dopiero gdy odpowiemy sobie na te dwa podstawowe pytania, możemy zacząć szukać idealnej lampy do paznokci.

Dlaczego lampa do paznokci jest tak ważna?

Lampa do paznokci to zaraz obok lakierów hybrydowych niezbędne wyposażenie każdego zestawu do stylizacji paznokci. Służy ona przede wszystkim do utwardzania lakierów hybrydowych, żelu lub akrylu, a od jej właściwości i parametrów zależy ostateczny wygląd paznokci i trwałość manicure. Źle utwardzony lakier nie będzie trwały, ponieważ szybko na jego powierzchni pojawią się odpryski lub zacznie schodzić z całej powierzchni płytki płatami.

Dlaczego warto kupić lampę LED?

Kupując lampę do paznokci, zdecydowanie lepiej jest wybrać wersję LED, pomimo że jest ona droższa od swojej głównej konkurentki, czyli lampy UV. Lampa LED w porównaniu do lampy UV nie tylko pracuje efektywniej – czas utwardzania 2 minuty dla lampy UV skracany jest do 30 sekund w przypadku lamp LED, ale jej najważniejszą zaletą jest dłuższa żywotność. Lampa LED będzie pracowała non stop przynajmniej przez kilka miesięcy. Natomiast w przypadku żarówek UV konieczna jest ich okresowa wymiana – średnio raz na trzy miesiące. Lampy UV nie są jednak całkowicie pozbawione zalet – są one w stanie utwardzić każdy rodzaj lakieru – hybrydę, żel, akryl, co nie zawsze jest możliwe przy lampach LED, zwłaszcza tych o małej mocy.

Lampa LED do manicure

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lampy LED do paznokci?

Przy wyborze lampy LED do paznokci przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jej moc. Generalnie im większa moc, tym lampa pracuje efektywniej, co przekłada się na krótszy czas utwardzania. Najlepsza na początek lampa do manicure hybrydowego to lampa o mocy 36W, ponieważ jest ona w stanie utwardzić wszystkie lakiery hybrydowe, a nawet niektóre żele UV i to w dodatku w krótkim czasie.

Dobrym wyborem są również lampy wyposażone w sensor ruchu, który reaguje natychmiast po włożeniu dłoni do lampy, włączając oświetlenie. Niektóre lampy dodatkowo posiadają także wentylator, chroniący przed nagrzaniem oraz elektroniczny timer, który – w zależności od rodzaju lampy – pozwala na pracę w trzech trybach: 30 s, 60 s i 90 s. Lampa o mocy 36W doskonale nadaje się zarówno do domowego użytku, jak również do salonu kosmetycznego.

Aby być pewnym, że lampa LED poradzi sobie także z żelami, najlepiej zdecydować się na lampę o większej mocy lub nowoczesne lampy SunOne, które łączą w sobie moc lampy UV i LED, dzięki czemu są w stanie utwardzić wszystkie rodzaje żeli i lakierów hybrydowych w czasie zdecydowanie krótszym niż robi to lampa UV.

Dobry wygląd lamp jest równie ważny

Oprócz funkcji, ważne jest również, aby lampa, na którą się decydujemy była ładna i solidnie wykonana – zwłaszcza, jeśli kupujemy lampę do salonu kosmetycznego. Logo cenionego producenta świadczy o prestiżu salonu i dbałości o najwyższą jakość usług. Wybierając lampę do hybryd, warto również zwrócić uwagę na kilka czysto praktycznych aspektów. Lampa powinna być solidna, a z drugiej strony lekka, by z łatwością można ją było przenieść w inne miejsce. Musi też być łatwa do czyszczenia (najlepiej, by miała wysuwany spód) i na tyle duża, aby klientka w trakcie zabiegu mogła czuć się komfortowo.

Lampa LED do manicure

Co powinna posiadać dobra lampa LED do paznokci? (podsumowanie)

  • diody LED o mocy minimum 36W (lub dwa źródła światła – CCFL),
  • kilka trybów utwardzania (możliwość ustawienia czasu świecenia i naświetlania stałego),
  • czujnik ruchu,
  • wentylator,
  • certyfikat CE – europejski certyfikat jakości,
  • wysuwany spód,
  • odpowiedni wymiar,
  • długi kabel,
  • ładny wygląd.

Ile kosztuje lampa LED do paznokci?

Ceny lamp LED do paznokci są zróżnicowane i przede wszystkim zależą od jej jakości. Ceny profesjonalnych lamp LED zaczynają się już od 150 zł. Lampy o większej mocy, wyposażone w bardziej zaawansowane funkcje, takie jak kilka trybów utwardzania czy wentylator, to już wyższe koszty.

Nawet jeśli nie prowadzimy salonu kosmetycznego, nie warto sięgać po najtańsze lampy nieznanych producentów. Zakup profesjonalnej lampy do manicure oznacza lepszą wydajność i bardziej komfortową pracę, a także dłuższą eksploatację.

Autorem artykułu jest
NeoNail Professional – sklep dla profesjonalistów z lakierami hybrydowymi i akcesoriami do stylizacji paznokci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jak zakładać biustonosz

Od lat robisz to źle – jak poprawnie zakładać biustonosz?

kalendarz miesięczny

Kalendarz miesięczny – bezpłatne projekty