w

Malowanie paznokci. Jakich błędów unikać przy malowaniu paznokci?

Zadbane, podkreślone lakierem paznokcie prezentują się bardzo kobieco i elegancko. Niestety wiele z nas ma problemy z prawidłowym wykonaniem manicure. W efekcie paznokcie zamiast być naszą ozdobą, zaczynają szpecić.

Jeżeli zależy nam na nienagannie wyglądających paznokciach, powinnyśmy unikać kilku podstawowych błędów. Oto kilka takich, które przytrafiają się najczęściej.

Malujemy zaniedbane paznokcie

Jednym z poważniejszych, a jednocześnie często popełnianych przez kobiety błędów jest malowanie paznokci zaniedbanych. Warto zdawać sobie sprawę, że aplikacja lakieru do paznokci jest końcowym etapem manicure. Nie sprawimy, że nasze zaniedbane dłonie będą wyglądały lepiej za sprawą kolorowej emalii. W ten sposób uzyskamy efekt wręcz przeciwny.

Lakier, zwłaszcza w wyrazistym kolorze podkreśla nasze dłonie i paznokcie. Wydobywa on na wierzch to co w ich piękne, ale także wszystkie niedoskonałości. Kiedy malujemy nieprzygotowane do tego celu paznokcie, sprawiamy, że wyglądają one znacznie gorzej.

Co warto zrobić przed malowaniem? Zdecydowanie należy poświęcić czas na nawilżenie dłoni, usunięcie suchych skórek wokół paznokci, odżywienie płytki i nadanie jej pożądanego kształtu. W momencie kiedy nasze dłonie i paznokcie wyglądają nienagannie, możemy zająć się aplikacją lakieru do paznokci. Ważne, żeby nie robić tego wcześniej.

Kupujemy złej jakości kosmetyki

Problemem wielu kobiet jest chęć oszczędzania, nawet jeżeli odbywa się ono kosztem naszej urody. Zdarza się, że kupujemy słabej jakości lakiery do paznokci, które zaczynają odpryskiwać i osypywać się już kolejnego dnia po użyciu. Warto mieć świadomość, że takie produkty sprawiają jedynie, że nasze paznokcie wyglądają na zaniedbane. Jeżeli nie możemy kupić lakieru o dobrej jakości, lepiej w ogóle zrezygnować z malowania paznokci.

Współcześnie na rynku można znaleźć ogromny wybór emalii do paznokci. Jeżeli tylko poszukamy, z pewnością znajdziemy dobre produkty w bardzo konkurencyjnych cenach. W sytuacji, kiedy nie wiemy jaki lakier wybrać, dobrym pomysłem jest udanie się na konsultację do manicurzystki lub poszukanie opinii o lakierach w internecie.

Zapominamy lub rezygnujemy z użycia bazy

Dla wielu kobiet zakup bazy pod lakier do paznokci wydaje się zbędnym wydatkiem. Nic bardziej mylnego. Dobra baza ma duży wpływ na końcowy efekt manicure. Dzięki niej:

  • lakier równomiernie się rozprowadza,
  • lakier utrzymuje się na paznokciach dłużej,
  • płytka paznokcia jest chroniona przed przebarwieniami.

Pamiętajmy, że wskazane jest używać bazy tej samej serii co wybrane przez nas lakiery do paznokci. Jest to szczególnie ważne w przypadku takich produktów jak lakiery oddychające. Są one wykonane z substancji umożliwiającej przenikanie wody i powietrza do płytki paznokcia. Baza dołączona do kompletu charakteryzuje się podobnym składem. Jeżeli użyjemy innego produktu, przenikanie powietrza do paznokcia zostanie zablokowane, a użycie lakieru oddychającego całkowicie straci sens.

Nieumiejętnie zdejmujemy hybrydy lub akryl

Współcześnie ogromną popularnością wśród kobiet cieszą się paznokcie hybrydowe, czy akrylowe. Warto zdawać sobie sprawę, że warstwy lakieru hybrydowego lub akrylu nie zdejmiemy przy pomocy tradycyjnego zmywacza do paznokci. Usuwanie trwałej masy wymaga nieco więcej trudu. Jeżeli nie wiemy w jaki sposób pozbyć się jej samodzielnie, zdecydowanie warto udać się po pomoc do manicurzystki. Samodzielne usuwanie hybryd czy akrylu często kończy się poważnym uszkodzeniem płytki paznokcia.

Nie potrafimy dopasować lakieru do kształtu naszych paznokci

Poważnym problemem wielu kobiet jest nieumiejętne dopasowanie lakieru do kształtu paznokcia. Część z nas nie potrafi krytycznie spojrzeć na własne paznokcie. Dobrze jest mieć świadomość, że nie wszystkie emalie będą dobrze wyglądały na każdym typie paznokci. Jeżeli jesteśmy posiadaczkami bardzo krótkiej i szerokiej płytki, pomalowanie jaj na intensywny, czerwony kolor tylko uwypukli jej mankamenty.

Powinnyśmy zdawać sobie sprawę, że za pomocą lakieru jesteśmy w dużej mierze skorygować kształt naszych paznokci, a tym samym sprawić, że będą one wyglądały lepiej. Niekiedy warto jest sięgnąć po kolory typu nude, które sprawiają, że paznokcie wyglądają elegancko, a jednocześnie ich mankamenty nie rzucają się w oczy.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku zastosowania zbyt dużej ilości ozdób. O ile dodatkowe perełki czy cekiny doskonale prezentują się na dużej płytce, o tyle przyklejenie ich do małych paznokci powoduje efekt optycznego zmniejszenia płytki.

Wybieramy lakier nieodpowiedni do naszej karnacji

Część kobiet ma problemy z wyborem najlepiej pasujących do nich kolorów. Dotyczy to zarówno ubrań, kolorów kosmetyków, jak i lakierów do paznokci. Kiedy wybieramy emalię do paznokci, musimy zdawać sobie sprawę, że nie będzie się ona dobrze prezentowała na każdej kobiecie. O ile lakiery w kolorze butelkowej zieleni korzystnie wyglądają u kobiet o śniadej skórze, o tyle zastosowanie ich przez posiadaczki porcelanowej cery nie będzie najlepszą kombinacją.

Poradnik przy współpracy z marką Evonails, producentem lakierów hybrydowych Gellack.


  1. Makijaż krok po kroku – to nie jest trudne
  2. Dzień Matki – modne stylizacje dla mamy
  3. Jak wybrać idealną torebkę?
  4. Jaka próba złota jest najlepsza na obrączki ślubne?

Originally posted 2017-10-11 14:24:57.

Skomentuj

Alarm: fryzurę diabli wzięli

makijaż kim kardashian

Makijaż w stylu Kim Kardashian