w , , ,

Zachowanie higieny pracy manikiurzystki- na co musisz zwrócić uwagę?

Brak przestrzegania zasad higieny podczas pracy manikiurzystki niesie za sobą między innymi ryzyko zakażenia grzybicą, WZW czy HPV. Aby uniknąć tych zagrożeń i zapewnić swoim klientom pełen komfort podczas wizyty w gabinecie, należy stosować się do kilku podstawowych zasad.

Rękawiczki to podstawa

Praca kosmetyczki niesie ze sobą ryzyko ekspozycji na skórę i krew innych ludzi, toteż ważne jest, by zminimalizować kontakt skóra-skóra. Manikiurzystka może nie tylko sama być nosicielem jakiejś choroby, ale także przenosić zakażenie od poprzednich klientek. Używanie jednorazowych rękawiczek pozwoli zapewnić znacznie większą higienę pracy.

Zadbane dłonie

Zadbane dłonie u manikiurzystki to nie tylko jej wizytówka, ale także sposób na zminimalizowanie ryzyka zadrapań czy skaleczeń podczas wykonywania zabiegów kosmetycznych, dlatego powinna zawsze zwracać uwagę na to, by prezentowały się estetycznie.

Sterylizacja narzędzi

W każdym salonie konieczne jest także sterylizowanie narzędzi, które pozwalają wykonać manicure. Naskórek co prawda stanowi jedną z naturalnych barier ochronnych, która może uchronić przed wieloma chorobami, jednak w gabinecie kosmetycznym jest ścierany i wycinany, a czasem nawet pojawiają się drobne rany, przez które może przenieść się zakażenie. Dobra manikiurzystka będzie więc odkażać narzędzia po każdej klientce.

Jednorazowe akcesoria

W profesjonalnym gabinecie manikiurzystka musi zadbać także o czystość brodzika do manicure, a najlepiej wykładać go jednorazową folią chroniącą przed grzybicą oraz wirusem HPV. Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo swoich klientek, nie będzie też oszczędzać na jednorazowych narzędziach takich jak drewniane patyczki, separatory albo kapturki złuszczające do frezarki.

Dezynfekcja

Dla zachowania higieny w gabinecie konieczne jest też przeprowadzenie dokładnej dezynfekcji za pomocą specjalistycznych płynów. Dzięki temu manikiurzystka może stworzyć bezpieczne środowisko i zapewnić pełną higienę pracy. Przed wykonaniem zabiegu powinna także dokładnie obejrzeć dłonie klientki, zarówno paznokcie, jak i skórę, by upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu. W razie potrzeby konieczne jest też zabezpieczenie wszelkich ran na dłoniach, by zminimalizować ryzyko wdania się infekcji.

Kosmetyki wysokiej jakości

Znaczenie ma jednak nie tylko dbanie o higienę, ale także to, z jakimi kosmetykami się pracuje. Aby manicure był trwały i estetyczny, powinien być wykonywany przy pomocy sprawdzonych kosmetyków. Uznane na rynku marki nie tylko sprawiają, że efekt zabiegu dłużej się utrzymuje, ale też są wolne od najbardziej szkodliwych dla zdrowia składników, które znacznie częściej pojawiają się w kosmetykach niższej jakości.

Atesty i zezwolenia

Przed wizytą w danym salonie kosmetycznym klientki mogą też upewnić się, że posiada on potrzebne atesty i zezwolenia. Brak przestrzegania zasad higieny w gabinecie niesie za sobą ryzyko zakażenia grzybicą czy WZW, a nawet HIV. Posiadanie zezwoleń i atestów jest więc dla kosmetyczki najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości usług oraz zachowywania wszelkich wymogów bezpieczeństwa podczas wykonywania zabiegu manicure.

Pamiętajcie, żeby wybierać dobrezabiegi w profesjonalnych i sprawdzonych salonach urody, na przykład: https://mosbeauty.pl


  1. Efekt jojo. Jak schudnąć bez efektu jojo?
  2. Naturalne sposoby na żylaki
  3. Dieta keto. Przewodnik po diecie ketogenicznej: Korzyści, wyzwania i porady

Originally posted 2019-01-30 18:03:46.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

smog w polsce

Smog w Polsce – 7 rad, jak się przed nim chronić

prezent na walentynki

Zaplanuj Walentynki dla Was w nieziemskim stylu