Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Od lat robisz to źle – jak poprawnie zakładać biustonosz?

Zakładanie biustonosza to codzienny rytuał każdej kobiety. Wydaje się to na tyle proste i naturalne, że większość nigdy się głębiej nie zastanawia, w jaki sposób poprawnie zakładać stanik. Tymczasem okazuje się, że istnieje kilka technik zakładania biustonosza – ale czy istnieje jedyny słuszny sposób?

Najczęściej spotykanym sposobem zakładania stanika jest zarzucenie na ramiona ramiączek i zapięcie haftek – banalnie proste, prawie każda kobieta tak robi. Jednak nie jest to najlepsza metoda – owszem biustonosz “leży” na ciele, podtrzymuje i chroni biust, często też całkiem nieźle go eksponuje, ale można zrobić to lepiej.

Najlepszy sposób na założenie stanika

  1. Przed założeniem stanika należy pochylić się delikatnie do przodu i lekko nałożyć miseczki stanika na piersi. Należy zwrócić uwagę na położenie fiszbin – mają leżeć dokładnie pod piersiami, nigdy na skórze, co jest szczególnie ważne w przypadku kobiet posiadających większy biust.
  2. Następny krok to zapięcie stanika na plecach, najlepiej na zewnętrzną haftkę. W ten sposób nie rozciągamy niepotrzebnie biustonosza w obwodzie, a gdy sam zacznie się rozciągać – mamy zostawiony zapas w postaci wewnętrznych haftek i wciąż mamy możliwość ciasnego zapięcia.
  3. W momencie, gdy mamy tak przygotowany zestaw – stanik zapięty, idealny w obwodzie, piersi w miseczkach – wtedy zakładamy na ramiona ramiączka. W razie potrzeby należy je wyregulować – powinny być na tyle ciasne, aby biust był uniesiony, ale nie mogą powodować ucisku. Warto wiedzieć, że mimo wszystko na ramiączkach spoczywa część ciężaru piersi, dlatego im większy rozmiar, tym szersze powinny być ramiączka biustonosza. W tym miejscu należy też sprawdzić czy ramiączka nie są zbyt naciągnięte lub rozciągnięte – idealnie, gdy nie można ich podciągnąć bardziej niż 3-4 palce nad ramię.

Tak właśnie wygląda jedyny poprawny i skuteczny sposób zakładania stanika, który gwarantuje komfort noszenia przez cały dzień oraz odpowiednie podtrzymanie i wyeksponowanie biustu – oczywiście jedynie w przypadku dobrze dobranego rozmiaru.

Już samo dopasowanie biustonosza do naszych piersi działa cuda, jednak bardzo ważna jest technika zakładania. Jeśli nadal będziemy stosowały metodę ‘ramiączka najpierw’ biust może wylewać się z miseczek na boki, ewentualnie piersi mogą być spłaszczone, a przecież nie o taki efekt nam chodzi.

Należy w pierwszej kolejności zadbać o odpowiednio dobrany biustonosz, w którym to obwód w idealnym rozmiarze (zob. poradnik jak dobrać rozmiar) będzie podtrzymywać piersi oraz o miseczki dopasowane do wielkości piersi, a następnie zastosować się do powyższej instrukcji, a wygląd naszego biustu zmieni się nie do poznania.

Naprawdę warto poświęcić o poranku tych kilka chwil więcej na poprawne założenie naszego biustonosza – w ten sposób nie tylko dbamy o nasze piersi, ale również zapewniamy sobie komfort na cały dzień.

Skomentuj