w

Dlaczego Poznań to idealne miejsce dla Twojego biznesu?

Innowacyjny, nowoczesny, przedsiębiorczy, a przy tym mniej ruchliwy i zatłoczony niż Warszawa – właśnie taki jest Poznań. Najniższy od lat wskaźnik bezrobocia oraz dogodna lokalizacja to tylko dwie zalety stolicy Wielkopolski, które sprawiają, że miasto okazuje się atrakcyjne dla przedsiębiorców.

Czy wiesz, że to właśnie w Poznaniu odbyło się jedyne wygrane w historii Polski powstanie? Mimo zwycięstwa w 1919 roku poznaniakom daleko do megalomanii. Nie brakuje im za to odwagi i determinacji w dążeniu do sukcesu. Dzięki temu miasto od lat funkcjonuje jako ośrodek, który odznacza się klimatem sprzyjającym inwestycjom. Co sprawia, że Poznań jest przyjazny przedsiębiorcom?

Poznań bliski biznesowi

Podczas zakładania własnej firmy liczy się nie tylko pomysł na biznes, lecz także łatwy dostęp do potencjalnych kontrahentów. Lokalizacja Poznania jest wyjątkowo dogodna i pozwala szybko przemieszczać się w sprawach służbowych do Warszawy (podróż samochodem wynosi niecałe 3 h, a koleją 2,5 h). Miasto oferuje również wygodne połączenia z Berlinem – wsiadasz w pociąg i po 3 h smakujesz lunch u naszych zachodnich sąsiadów.

Poznań lubi innowacje

Stolica Wielkopolski należy do najprężniej rozwijających się ośrodków akademickich i naukowych w kraju. Na młodych i spragnionych wiedzy studentów czeka tu 28 uczelni do wyboru. Miasto inwestuje w naukę, czego przykład stanowi Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, liczne ośrodki wspierania biznesu oraz instrumenty finansowe dla przedsiębiorców. Jeśli planujesz założyć własną firmę, Poznań to odpowiednie miejsce na dobry start.

Poznań ceni komfort

Zanim zdecydujesz się przenieść swój biznes do Poznania, warto przyjechać tu na kilka dni, żeby poznać uroki miasta i poczuć jego atmosferę. Wygodny nocleg w dobrej lokalizacji to podstawa. Hotele w Poznaniu są doskonałą bazą konferencyjną, co może okazać się niezwykle istotnym czynnikiem. Twoja firma będzie się rozwijać i z pewnością nadejdzie taki czas, kiedy zorganizujesz spotkanie branżowe lub zaprezentujesz innowacyjną ofertę na konferencji. Zamiast tracić czas na szukanie odpowiednich miejsc, ułatw swoim partnerom biznesowym wizytę w Poznaniu i zaplanuj konferencję tam, gdzie znajdą wygodny nocleg, czyli w hotelu.

Poznań dba o pracodawców

Gdzie znajdziesz dużych i największych? Nie tylko na Międzynarodowych Targach Poznańskich, które przez cały rok gromadzą wystawców branży budowlanej, hotelarskiej, spożywczej, farmaceutycznej, nowych technologii oraz wielu innych. MTP stanowią doskonałą okazję do nawiązywania kontaktów biznesowych i zdobywania wiedzy na temat trendó1)w w różnych segmentach rynku krajowego oraz światowego. W stolicy Wielkopolski czeka na Ciebie wiele firm, które wybrały Poznań i jego okolice na swoje siedziby. Są to m.in. Volkswagen Poznań, Enea, Grupa Muszkieterów, Imperial Tobacco Polska, Kompania Piwowarska, Jeronimo Martins, Piotr i Paweł, Solaris czy Selgros.

Poznań dobry nie tylko dla biznesu

Co jeszcze oferuje Poznań? Doskonałą rozrywkę w jednym z 9 publicznych teatrów, 12 kin i 19 muzeów, sport oraz aktywność na świeżym powietrzu (14 krytych basenów, 49 boisk, 129 km ścieżek rowerowych, 4 jeziora, 44 parki). Ceny mieszkań są tu dużo niższe niż w Warszawie, a sprzyjający klimat do biznesu i życia – nic nie kosztuje.

Przekonaj się do Poznania już dzisiaj razem z AccorHotels!

Originally posted 2017-02-08 18:30:50.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

operacja plastyczna brzucha

Plastyka brzucha. Dla kogo operacja plastyczna brzucha? Kiedy się na nią zdecydować?

wrzody żołądka dieta

Domowe leczenie wrzodów żołądka i dwunastnicy