w

Pomysł na kreatywny biznes? Dwie Polki zhakowały IKEA [wywiad]

O tym skąd pomysł na biznes, co było inspiracją pierwszej kolekcji marki i czym jest produkt FRØPT opowiadają założycielki marki – Magda Milejska i Kasia Kurowska-Loedl.

Kasa na obcasach: Skąd pomysł na taki produkt?

Magda Milejska: Pomysł zrodził się z mojej własnej potrzeby jako założycielki studia projektowego Odwzorowanie. Zauważyłam, że klienci, nawet korzystając z usług architekta, w pierwszym odruchu zwracają się ku pewnym rozwiązaniom, jakie daje IKEA. Intuicyjnie obawiają się oni niewiadomej, skomplikowanej organizacji czy wysokich kosztów innych opcji. W pełni rozumiem to podejście, jednak często okazywało się, że dostępna oferta nie odpowiadała wizualnym założeniom projektu. Skłoniło mnie to do poszukiwań systemowego rozwiązania tego problemu.
Swoimi przemyśleniami podzieliłam się z Kasią, z którą wcześniej wielokrotnie odwiedzałyśmy Sztokholm. To właśnie tam miałyśmy okazję podglądać marki specjalizujące się w produkcji i sprzedaży frontów dopasowanych do mebli szwedzkiej sieciówki. Uznałyśmy, że to dobry moment, aby wdrożyć własną wizję tego pomysłu.

Czym wyróżnia się FRØPT?

fronty ikea

fronty ikea

Kasia Kurowska-Loedl: Każda z firm wpisujących się w popularny trend hackowania IKEA posiada swoje charakterystyczne wyróżniki. Zdecydowałyśmy się oprzeć naszą propozycję na wprowadzaniu kolekcji przygotowywanej przez projektanta. Ten zabieg sprawia, że poza oszczędnością budżetu i czasu klienci otrzymują wyjątkowy, wyselekcjonowany i rekomendowany przez naszego specjalistę produkt. Dodatkowo bazą kolekcji FRØPT są 4 modele frontów zaprojektowane tak, aby stanowiły uniwersalną i ponadczasową podstawę.

Co było inspiracją palety kolorów kolekcji „Terra”?

Magda Milejska: Kolekcja opiera się na głębokich barwach ziemi, mających swoje źródła wśród surowców mineralnych. Inspiracją dla kolorystyki był obserwowany obecnie w różnych aspektach życia, w tym w architekturze wnętrz, zwrot ku naturze. Natłok bodźców, informacji, niepewności widocznych w dzisiejszym świecie zaczyna budzić tęsknotę za pierwotnymi instynktami. Odpowiedzią na te potrzeby są nasycone, zaczerpnięte z natury barwy, które otulają wnętrze i jego mieszkańców swoim ciepłem.
fronty ikea

fronty ikea

fronty ikea

Z czym komponują się tak wyraziste barwy kolekcji?

Magda Milejska: Wyselekcjonowane kolory kolekcji idealnie komponują się z tak modną teraz miedzią, złotem czy marmurem. Są też znakomitym uzupełnieniem standardowej kolorystyki aksamitów, które święcą obecnie triumfy w architekturze wnętrz.
Nasycone barwy stanowią także świetną bazę dla przedmiotów wykonanych z surowców mineralnych, gliny, kamionki, których rosnącą popularność będziemy obserwować w nadchodzących sezonach.

Do jakich pomieszczeń pasują meble z frontami FRØPT?

Kasia Kurowska-Loedl.: Fronty dostosowane są do systemów meblowych METOD, PAX I BESTÅ. W efekcie doskonale sprawdzą się one w kuchni, salonie czy sypialni. W poszukiwaniach optymalnych rozwiązań w zakresie projektowania mebli nie ominęliśmy również łazienki. Wprawdzie flagowa seria mebli łazienkowych IKEA, GODMORGON nie dopuszcza możliwości zakupu osobno korpusów i frontów, jednak nie powstrzymało nas to przed znalezieniem innego pomysłu dla tej przestrzeni. Szafki łazienkowe, które prezentujemy na zdjęciach naszej kolekcji, zbudowaliśmy na bazie kuchennego systemu METOD (korpusy o głębokości 39 cm).

fronty ikea
fronty ikea

Kto jest odbiorcą FRØPT?

Kasia Kurowska-Loedl: Estetyka naszych frontów przypadnie do gustu zarówno tym, którzy preferują skandynawski minimalizm we wnętrzach, jaki i ceniącym bardziej wyszukany i niepowtarzalny klimat domowej przestrzeni. Nasza oferta zaprojektowana jest z myślą o świadomych i pewnych swoich potrzeb osobach, które mają określone preferencje i otaczają się markami, które lubią. FRØPT jest dla tych, którzy chcą ładnie mieszka
, ale wiedzą, że nie musi oznaczać to wysokiej ceny. Wierzymy, że nasz koncept szybko zyska w oczach potencjalnych klientów, ze względu na łatwość i intuicyjność dokonania zakupu.

Z czego są wykonane fronty FRØPT?

Magda Milejska: Fronty wykonane są z płyty mdf i dzięki swoim właściwościom materiał jest bardziej odporny na wilgo
, nie odkształca się i nie pęka. Dodatkowo pozwala na wprowadzenie w profilach szafek frezów, podnoszących walory estetyczne produktu. Powierzchnia frontów pokryta jest kilkoma warstwami lakieru w wykończeniu matowym, a zaletą tego zastosowania jest przyjemna w dotyku faktura – łatwa w pielęgnacji. Dodatkowo stosowane przez nas w produkcji frontów urządzenie obróbki stolarskiej zapewnia precyzyjne dopasowanie do zawiasów IKEA. Wybierając fronty FRØPT klient otrzymuje wysokiej jakości materiał zapewniając swoim meblom trwałość i bardziej osobisty charakter.

Originally posted 2017-10-18 14:52:30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jak założyć własną firmę

Ponad 40 proc. Polek i Polaków myśli o założeniu własnej firmy

swetry oversize

Swetry oversize w nowej kolekcji Anny Dudzińskiej