w , ,

Czyszczenie kabiny prysznicowej – praktyczne porady

Każdy kto posiada kabinę prysznicową wie, jak trudne do zmycia są zacieki z mydła, zwłaszcza takie, które nie są zmywane na bieżąco. Najczęściej do mycia kabiny używamy takich samych detergentów jak do sprzątania pozostałych elementów łazienki. Zazwyczaj jest to mleczko czy inna pasta czyszcząca. Niestety, nie są to najlepsze preparaty dla kabiny. Sprawdź dlaczego nie wszystkie detergenty będą służyły twojej kabinie i jak powinno wyglądać prawidłowe czyszczenie kabiny prysznicowej. 

Czyszczenie kabiny prysznicowej

Prawidłowe czyszczenie kabiny prysznicowej jest bardzo ważne, wbrew pozorom. Kiedy wykorzystamy do tego zwykłe mleczko do czyszczenia oraz gąbkę z nieco ostrzejszym czyścikiem, może to spowodować zarysowania i uszkodzić delikatną kabinę prysznicową. W zagłębieniach mogą gromadzić się bakterie, których nie widać na pierwszy rzut oka, ale które mogą być niebezpieczne dla zdrowia i spowodować rozwój groźniejszych grzybów. Najlepiej wykorzystywać do czyszczenia delikatnej kabiny prysznicowej, bawełnianych ściereczek, które nie uszkodzą delikatnej struktury kabiny prysznicowej i pomogą utrzymać ją w czystości.

Ocet

Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na wyczyszczenie kabiny prysznicowej jest wymieszanie wody z octem w proporcjach 1:1. Ocet bardzo dobrze radzi sobie z kamieniem. Jest polecany przez producentów ekspresów do kawy oraz czajników, jako skuteczny środek odkamieniający. Woda powinna być ciepła. Wilgotną szmatkę trzeba dokładnie zamoczyć w wodzie z octem i przetrzeć nią kabinę. Nie oszczędzaj mikstury, pozwól jej spływać obficie po kabinie i pozostaw na około 10 minut. Po upływie tego czasu, raz jeszcze zanurz szmatkę w miksturze i przetrzyj nią kabinę. Spłucz całą powierzchnię czystą wodą i wytrzyj do sucha. Najlepiej ręcznikiem papierowym. Dzięki temu, nie tylko wyczyścisz kabinę w przyjazny dla środowiska sposób, ale także zapobiegniesz powstawaniu smug. Twoja kabina będzie czysta i błyszcząca. Kamień, który zgromadził się w miejscu z którego ciężko go usunąć, dobrze jest potraktować gorącym octem i pozostawić na jakiś czas, potem obficie spłukać wodą.

Czyszczenie kabiny prysznicowej

Soda oczyszczona

Jeśli w trudno dostępnych miejscach, najczęściej tam, gdzie brodzik łączy się z kabiną, lub na uszkodzonej powierzchni kabiny, pojawi się pleśń lub grzyb, potraktuj go sodą oczyszczoną. Wymieszaj sodę z wodą utlenioną, najlepiej jeśli zrobisz z tego pastę, którą następnie nałóż na powierzchnię, na której pojawił się grzyb. Pozostaw pastę na kilkanaście minut. Wykorzystaj starą szczoteczkę do zębów lub szczoteczką, którą sprzątasz łazienkę i dokładnie szoruj miejsce wystąpienia grzyba, aż do zniknięcia wszystkich czarnych punkcików. Na koniec, potraktuj zabrudzone miejsca gazikiem nasączonym wodą utlenioną, żeby uniemożliwić zarazkom ponowne pojawienie się.


 1. Jak usunąć plamy z rdzy?
 2. Jak usunąć plamy z krwi?
 3. Jak czyścić srebro?
 4. Czyszczenie wersalki

 

Originally posted 2015-10-30 14:42:07.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jak usunąć plamy ze smaru?

  Top 5 sposobów na sprzątanie łazienki