Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Uroki nieśpiesznego seksu

To, co czyni seks fascynującym jest fakt, że w gruncie rzeczy można go uprawiać na nieskończoną ilość sposobów. Jedni preferują ostre, wyuzdane stosunki, inni pełne ciepła pieszczoty. Miłośnicy tych drugich na pewno zainteresują się coraz popularniejszym trendem „wolnego seksu”, który oznacza prawdziwe kochanie się przy poświęceniu partnerowi pełnej uwagi – założeniem jest raczej rozkoszowanie się sobą nawzajem niż desperackiego dążenie do osiągnięcia orgazmu. Warto poznać zalety seksu bez pośpiechu i sposoby uprawiania go.

 

Dlaczego warto uprawiać seks bez pośpiechu?

Dla wielu osób nieśpieszny seks może okazać się to doskonałym sposobem na przegnanie rutyny w związku i zbliżenie się do siebie! Warto bowiem pamiętać o tym, że uprawiając seks w sposób, który ma na celu jedynie osiągnięcie własnej przyjemności w możliwie szybki sposób łatwo całkowicie przestać „widzieć” partnera.

Nawiązujący do tantrycznej tradycji seks jest tego zupełnym przeciwieństwem. To sposób, by pogłębić intymność w związku i czerpać ogromną satysfakcję z dawania przyjemności drugiej osobie. Jest to więc bardzo dobra propozycja dla par o dłuższym stażu, które pragną dodatkowo zacisnąć więź. Seks tego rodzaju jest bowiem przeznaczony dla osób, które zdają sobie sprawę ze ścisłego połączenia sfery fizycznej z uczuciową.

Poświęćcie się sobie w pełni

Uprawianie nieśpiesznego seksu oznacza między innymi:

  • Uczynienie ze współżycia prawdziwego rytuału – Logicznym efektem umówienia się ze sobą nawzajem, że będziemy uprawiać seks wolniej niż zazwyczaj jest fakt, iż trzeba poświęcić na niego więcej czasu. W codziennym pośpiechu nie jest to jednak zazwyczaj możliwe, dlatego należy umówić się na uprawianie seksu w chwili, gdy oboje partnerów może na pewien czas odłożyć wszystko inne. Nie zaszkodzi na pewno wówczas zadbanie o właściwą oprawę, czyli np. wystrój wnętrza, zapachy czy muzykę.

  • Poszukiwanie wrażliwych miejsc na ciele partnera i pieszczenie ich – To potrafi być prawdziwą przygodą, bowiem nigdy nie wiadomo, które miejsca okażą się najbardziej erogenne. Ciekawe odkrycia można pod tym względem uczynić nawet w związku o dłuższym stażu.

  • Kontakt wzrokowy – Mówi się w końcu, że oczy są zwierciadłem duszy! Zobaczenie czułości i namiętności w oczach partnera potrafi być niesamowitym duchowym przeżyciem. Jest to kolejny sposób, w który powolny seks zwiększa bliskość między partnerami.

Wyżej wymienione reguły są uniwersalne, jednak nie oznacza to, że w ich ramach nie można pozwolić sobie na pewną dozę swobody. Wręcz przeciwnie, skupienie się na odkrywaniu ciała partnera sprawia, że możliwości jest dużo.

Nieśpieszny seks sposobem na odświeżenie związku

Oczywiście tego rodzaju stosunki nie są dla każdego. Wiele osób pragnie przede wszystkim mocnych wrażeń, a długotrwałe, delikatne pieszczoty sprawiają, że wkrótce tracą cierpliwość. Z drugiej strony jednak nawet jeśli nasze preferencje na co dzień biegną w nieco innym kierunku, być może warto dać szansę tej metodzie? Jest ona na pewno sposobem na przełamanie rutyny w relacji. Pewne jest natomiast, że pary stawiające przede wszystkim na czułość oszaleją na jej punkcie!

Portal Seksoholia.pl wsparł nas merytorycznie.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *