w

Przedłużanie rzęs – jak to zrobić?

Długie rzęsy – gęste, elastyczne, mocne, pełne blasku – to cel wielu kobiet. Jedne obsesyjnie dbają o włosy, a inne skupiają się właśnie na rzęsach. To one podpowiadają najlepsze sposoby na przedłużanie rzęs. Znasz je?

Rzęsy to jeden z najważniejszych elementów naszej twarzy. Prawdopodobnie żadna kobieta nie wyobraża sobie, jak wyglądałaby bez nich. Panowie nie przywiązują do nich tak dużej uwagi – są dla nich przede wszystkim systemem obronnym, który chroni nasze oko przed drobnymi zanieczyszczeniami. To panie traktują rzęsy jak ozdobę. Niezadowolone z ich naturalnego wyglądu za wszelką cenę starają się je wydłużyć.

Dlaczego przedłużamy rzęsy?

– Żeby były bardziej okazałe i wydatniejsze
– Żeby nie tracić czasu na tuszowanie rzęs
– Żeby wyglądać pięknie o każdej porze dnia
– Żeby każdy makijaż był dopełniony

Przedłużanie rzęs u kosmetyczki

Jeśli mówimy o przedłużaniu rzęs to najczęściej mamy na myśli zabieg przeprowadzany u kosmetyczki. W tym przypadku przedłużanie polega na doklejaniu sztucznych rzęs do naturalnych. W zależności od metody mogą to być pojedyncze rzęsy lub całe kępki.

Przedłużanie rzęs 1:1 lub 2:1 to najpopularniejsze metody. Przy czym długość, grubość, skręt i kolor sztucznych rzęs można dobierać do kształtu oka tak, aby uzyskać najbardziej naturalny efekt.

Tego typu rozwiązanie ma wiele wad m.in. wysokie koszty i cała lista ograniczeń po przedłużaniu rzęs (zasad, które pozwalają utrzymać efekty jak najdłużej). Przedłużanie rzęs nie jest trwałe, a ubytki w sztucznych rzęsach trzeba regularnie uzupełniać – oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Jednak największa wada to szkodliwość: przedłużanie ma bardzo zły wpływ na zdrowie rzęs, może je osłabiać, wzmagać ich wypadanie i łamliwość.

Przedłużanie rzęs w domu (odżywką)

Alternatywne rozwiązanie to przedłużanie rzęs w domu. Najpopularniejszym domowym zabiegiem dawniej było olejowanie rzęs, do którego stosowano np. olej rycynowy. Do dziś wierzy się w jego właściwości przyspieszające wzrost, przyciemniające i wzmacniające. Jego problematyczna aplikacja sprawiła, że wyparły go odżywki do rzęs.

Odżywka do rzęs to zdecydowanie najpopularniejszy domowy sposób na wydłużenie, zagęszczenie i zregenerowanie rzęs. Na efekty trzeba co prawda poczekać kilka tygodni, ale są one bardzo trwałe i przede wszystkim naturalne. Serum dopasowuje się bowiem do naturalnego cyklu wzrostu rzęs, nie obciąża ich, nie wywołuje podrażnień. Aplikowane cienkim pędzelkiem działa bezpośrednio na cebulki, których kondycja poprawia się dzięki kompozycji najlepszych składników odżywczych.

Jak wybrać najlepszą odżywkę do rzęs? Najlepiej sugerować się opiniami.


  1. Medycyna estetyczna: popularne zabiegi
  2. Cellulit – jak się go pozbyć?
  3. Kosmetyki DIY

Originally posted 2018-02-28 14:15:51.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zabawki grimm's

Drewniane zabawki Grimm’s Toys

ałun dezodorant

Ałun, czyli mineralny antyperspirant