w ,

Medycyna estetyczna: popularne zabiegi

Medycyna estetyczna dysponuje całą gamą zabiegów, które mają na celu ujędrnić, wygładzić oraz poprawić wygląd skóry. Wraz z wiekiem na twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki mimiczne, a skóra na całym ciele traci swoją jędrność. Niektóre kobiety chciałyby również pozbyć się raz na zawsze zbędnego owłosienia, co jest możliwe właśnie dzięki specjalnie dobranym zabiegom. Z jakich zabiegów medycyny estetycznej można obecnie skorzystać i które z nich cieszą się największą popularnością?

Botoks

Toksyna botulinowa to substancja, która pomaga zablokować połączenia nerwowo-mięśniowe uniemożliwiając tym samym kurczenie się mięśni, w efekcie czego dochodzi do wygładzenia zmarszczek mimicznych. Przy pomocy botoksu można zredukować zmarszczki na czole, kurze łapki, a także lwie zmarszczki, które pojawiają się pomiędzy brwiami. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu toksyny tylko w wybrane miejsca na twarzy, dzięki czemu efekt jest w pełni naturalny i utrzymuje się na twarzy przez około 4 miesiące. Tuż po zabiegu twarz może być obrzęknięta i zaczerwieniona, jednak jest to tylko efekt chwilowy. Przy pomocy toksyny botulinowej można nie tylko pozbyć się zmarszczek, ale również problemu z nadmierną potliwością zwłaszcza pod pachami.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na dostarczeniu do skóry substancji odżywczych oraz kwasu hialuronowego a wszystko odbywa się przy użyciu strzykawki, oraz igły. Dzięki temu substancje aktywne podawane są bezpośrednio do tych miejsc, które tego potrzebują. Dzięki bezpośredniej aplikacji wgłąb skóry możliwe jest pokonanie bariery naskórkowej, przez co możliwe jest osiągnięcie bardzo szybkich efektów rewitalizacyjnych.

Sam zabieg polega na dosyć gęstym śródskórnym podawaniu niewielkich dawek substancji odżywczych w partie, które dana osoba chciałaby poddać rewitalizacji. Po aplikacji preparatu na skórze pojawiają się grudki, które w ciągu kilku godzin powinny zaniknąć a składniki aktywne ulec całkowitemu wchłonięciu. Aby efekty zabiegu były jak najlepsze, warto zdecydować się na wykonanie serii od 4 do 6 zabiegów, które powinny odbywać się w równych odstępach czasowych.

Depilacja laserowa

Coraz większa liczba kobiet chciałaby raz na zawsze pozbyć się zbędnego owłosienia z różnych partii ciała a najlepszym zabiegiem, który to umożliwia, jest depilacja laserowa. Dzięki odpowiedniej długości fali światło lasera ma możliwość dotarcia do głęboko położonych mieszków włosowych, w efekcie czego włos wraz z cebulką zostaje w skuteczny sposób zniszczony.

Efekty depilacji laserowej widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak w celu pozbycia się wszystkich włosków konieczne jest wykonanie serii zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasowych. Dlaczego jest to tak ważne? Głównie z uwagi na fakt, iż włoski znajdują się różnej fazie, niektóre w danej chwili są uśpione a światło lasera działa wyłącznie na włoski będące w fazie wzrostu. Zarówno przed zabiegiem, jak i po nim nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych.

Laser sprawdza się idealnie w przypadku bardzo ciemnych włosów oraz bardzo jasnej skórze. Przed zabiegiem depilacji laserowej każda kobieta powinna odstawić kosmetyki z witaminą C, retinolem i beta-karotenem. Nie jest również wskazane przyjmowanie fotouczulających ziół. Na dzień przed zabiegiem należy zgolić włoski, jednak bez ich wyrywania.

Lipofilling

Kobiety, które chciałyby wyszczuplić biodra, a także powiększyć nieco pośladki lub piersi bez użycia skalpela powinny zdecydować się na lipofilling, czyli zabieg polegający na wypełnieniu własną tkanką tłuszczową wybranych partii ciała.

Podczas zabiegu z okolic ud lub brzucha pobiera się tkankę tłuszczową, która następnie poddawana jest odwirowywaniu. Dzięki specjalnej wirówce można oczyścić ją z płynów, pozostawiając wyłącznie zdrowe komórki, które następnie przeszczepia się w piersi lub w skórę na twarzy. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast i utrzymują się dosyć długo, jednak tuż po zabiegu nie należy uprawiać żadnej aktywności fizycznej.

Partnerem artykułu jest Klinika Medycyny Estetycznej Bonadea z Krakowa.


  1. Plastyka brzucha. Dla kogo operacja plastyczna brzucha? Kiedy się na nią zdecydować?
  2. Zmęczona skóra i blizny nie muszą być na zawsze: poznaj moc laserowego odmładzania!
  3. Kosmetyki DIY

Originally posted 2017-08-09 14:49:58.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BodyBoom – jak odnieść sukces na polskim rynku

bitcoin

Bitcoin jest kobietą: Co kobieta powinna wiedzieć o bitcoinie?