w ,

Zmęczona skóra i blizny nie muszą być na zawsze: poznaj moc laserowego odmładzania!

Skóra najszybciej pokazuje stan naszego organizmu. Warto zadbać o to, aby była ona w jak najlepszym stanie.

Blizny i zmęczona skóra – niechciane niedoskonałości

Skóra jest największym organem naszego ciała. To ona stanowi także pierwszą barierę między organizmem a czynnikami płynącymi ze świata zewnętrznego. Dlatego też to właśnie na skórze widoczne są najszybciej oznaki zmęczenia, niedoskonałości. Zmęczona skóra jest efektem niepełnych cykli snu, niezbilansowanej diety, niedoboru światła słonecznego. Bardzo istotnym czynnikiem jest stres, szczególnie przewlekły.

Blizny z kolei są pamiątkami po wielu sytuacjach. Mogą one mieć charakter pozabiegowe, bywają związane z oparzeniami. Uciążliwe i niełatwe do usunięcia bywają nawet blizny potrądzikowe. Problem potęguje się szczególnie wtedy, gdy zmiany zapalne są wyciskane i rozdrapywane. Wtedy też bliznom towarzyszą często przebarwienia.

Zmęczona skóra i blizny nie muszą być na zawsze: poznaj moc laserowego odmładzania!

Usuwanie niedoskonałości skórnych

Usuwanie blizn i ogólną poprawę stanu skóry zacząć można od systematycznej pielęgnacji. Jakie składniki warto włączyć na co dzień? Na blizny, szczególnie te połączone z przebarwieniami, sprawdzają się preparaty z witaminą C o działaniu rozjaśniającym. Dobrym wyborem będzie również krem z masą perłową. W odbudowie i regeneracji skóry może pomóc też skoncentrowane serum ze śluzem ślimaka.

Zmęczona cera doceni kosmetyki, które w składzie zawierają na przykład kofeinę. Pobudzi ona krążenie, pomoże w likwidacji cieni pod oczami, opuchnięć. W procesach odmładzania i profilaktyce przeciwzmarszczkowej bierze także udział retinol. Włączenie go w systematyczną pielęgnację szybko przyniesie efekty.

Są jednak przypadki, w których sama pielęgnacja nie będzie wystarczająca. Wtedy warto skonsultować się z profesjonalnym gabinetem dermatologicznym lub medycyny estetycznej i zobaczyć proponowane rozwiązania.

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie blizn jest zabiegiem nieinwazyjnym, który świetnie sprawdza się zarówno do usuwania blizn potrądzikowych, pourazowych czy pooperacyjnych. Wykorzystywany w procedurze laser frakcyjny nie sprawia bólu i nie powoduje ryzyka powikłań. Dzięki temu znacznie szybsza jest także rekonwalescencja.

W przypadku blizn potrądzikowych jest to w zasadzie jedyna naprawdę skuteczna metoda usuwania głębokich blizn. Zabieg polega na tworzeniu mikrouszkodzeń – wokół nich pozostaje tylko zdrowa, nienaruszona tkanka, która pozwala skórze lepiej się goić. Usunięcie blizn przebiega w serii 5-6 zabiegów wykonywanych co 1-2 miesiące. Po całej serii skóra potrzebuje około pół roku na regenerację.

Zmęczona skóra i blizny nie muszą być na zawsze: poznaj moc laserowego odmładzania!

Laser frakcyjny świetnie radzi sobie z bliznami pourazowymi, spłycając. i uelastyczniając tkanki otaczające bliznę. Po zabiegu w skórze rozpoczyna się regeneracja włókien kolagenowych.

Fotoodmładzanie

Ciekawym zabiegiem jest również fotoodmłoadzanie. Oczyszczoną skórę traktuje się specjalną głowicą, która emituje strzały światła o określonej długości fali. Dzięki temu likwidowane są poszerzone naczynka, przebarwienia.

Kolagen jest pobudzany do produkcji, co ma bardzo duże znaczenie, ponieważ z wiekiem jego ilość w skórze systematycznie maleje. Po zabiegu fotoodmładzania spodziewać się można umiarkowanego obrzęku i zaczerwienienia skóry. Następnie skóra złuszcza się, co też jest normalnym następstwem zabiegu. Fotoodmładzanie pozwala uzyskać efekty szybko, żeby jednak były one długotrwałe, warto zdecydować się na całą serię obejmującą 3-5 zabiegów.


  1. Medycyna estetyczna a karmienie dziecka
  2. Zabiegi lunchowe – trend coraz bardziej popularny w Polsce
  3. Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Leki przeciwbólowe – kompendium wiedzy

Smaczny top blogów o gotowaniu