w ,

Ekologiczne klocki Grimm’s zabawką roku 2018

Klocki Grimm’s na polskim rynku pojawiły się niedawno, a już podbiły serca rodziców i fachowców wygrywając prestiżowy konkurs i zyskując tytuł „Zabawka Roku” w kategorii klocki.Tytuł ten przyznawany jest od 2013, dwa razy w roku przez portal zabawkowicz.pl, który we współpracy z fachowcami, rodzicami i dziećmi wybiera spośród zgłoszonych produktów te najbardziej wartościowe. Jury typując swego faworyta zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo produktu i jakość jego wykonania. Bardzo ważna jest funkcjonalność oraz innowacyjność. Ciekawy pomysł i design na wysokim poziomie także mają znaczenie. Wszystko po to by wskazać rodzicom zabawki nietuzinkowe. Takie, które bawią, uczą, pozytywnie wpływają na rozwój dziecka nie stanowiąc przy tym zagrożenia. Wyłuskanie ich z ogromnej oferty nie jest łatwe o czym rodzice doskonale wiedzą i, jak pokazują kolejne lata, chętnie korzystają z podpowiedzi jaką jest tytuł „Zabawka Roku” widoczny na produkcie. Logo to już na dobre zapisało się w świadomości rodziców.

klocki grimm's klocki grimm's

Zabawki Grimm’s idealnie wpisują się w wymagania jakie stawia jury konkursu. Produkowane są od 1978 r. w Europie, głównie w Niemczech, przez rodzinną firmę Grimm’s Spiel und Holz Design (do 2006 znaną pod nazwą Spiel und Holz Design). Właściciele przykładają ogromną wagę do wysokiej jakości swoich produktów oraz do tego by tworząc wspaniałe zabawki dbać o środowisko. Dlatego też drewno pozyskują jedynie z odnawialnych zasobów leśnych (firma posiada certyfikat FSC międzynarodowa pieczęć światowych organizacji ekologicznych, takich jak Greenpeace i WWF), używają nietoksycznych farb na bazie wody, ograniczają do minimum opakowania, zaś cały proces produkcji poddają ścisłej kontroli na wszystkich etapach.

klocki grimm's

 Jednak zabawki Grimm’s to nie tylko doskonała jakość. To przede wszystkim wyjątkowa forma, która zapewnia dziecku ogromną swobodę w kreowaniu zabawy.

Kierując się założeniami edukacji waldorfskiej i Montessori projektanci tworzą proste podstawowe formy, bez cech jednoznacznie je definiujących. Takie podejście sprawia, że z pozoru proste klocki Grimm’s w rękach dziecka nieustannie zmieniają swą funkcję. Służą jako materiał konstrukcyjny by za chwilę zmienić się w paletę barw lub pomoc dydaktyczną do nauki matematyki. Ponieważ wykonane są z drewna, którego obróbka odbywa się tak by zachowało swą strukturę, zapach a nawet smak, dostarczają dziecku różnorodnych bodźców oddziałujących na ich zmysły.  Zabawki Grimm’s stymulują i wspierają rozwój dziecka niejako dostosowując się do jego potrzeb, podążając za jego postępami, fantazją i kreatywnością.

Dzięki temu w satysfakcjonujący sposób mogą bawić dziecko nawet przez lata nie tracąc nic ze swej atrakcyjności. Jak pokazuje praktyka, są również doskonałą pomocą dydaktyczną i narzędziem przydatnym w pracy terapeutycznej.


  1. Hity prezentowe dla dzieci wybrane
  2. Magda Gerber , czyli wychowywanie z szacunkiem
  3. 1/4 zabawek na rynku jest niebezpieczna dla dzieci – wyniki kontroli UOKiK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

UOKiK: prawie 40% ubrań dla dzieci jest niebezpiecznych

natalia przybysz

Natalia Przybysz: Trzeba żyć pełnią życia i opowiadać swoje historie