w

Hity prezentowe dla dzieci wybrane

Prestiżowy plebiscyt na najciekawsze zabawki tego sezonu został rozstrzygnięty! Jury, w skład którego weszli znani rodzice: m.in. Anna Dereszowska, Katarzyna Zielińska, Paulina Sykut-Jeżyna, Dorota Gardias, Maciej Zakościelny, Jakub Wesołowski, a także najważniejsi eksperci z branży – przyznali tytuły Zabawki Roku 2017. Marka Fisher-Price zwyciężyła, aż w dwóch kategoriach! Muzyczna Farma Małego Odkrywcy oraz Movi Mistrz Zabawy podbiły serca oceniających, zwyciężając wśród „Zabawek interaktywnych” i „Zabawek dla małych dzieci”.

Już po raz ósmy odbył się wielki konkurs Zabawka Roku 2017, wyłaniający najciekawsze zabawki oraz przedmioty do opieki i pielęgnacji dzieci. Tegoroczna edycja zaobfitowała w rekordową liczbę zgłoszeń. Z ponad 90 fantastycznych propozycji, jury po przetestowaniu wszystkich zabawek wyłoniło 19 zwycięzców, które trzymało prestiżowy tytuł.

Aż dwie nowości marki Fisher-Price znalazły się w gronie laureatów. W kategorii „Zabawki dla małych dzieci” zwyciężyła Muzyczna farma małego odkrywcy Little People. Natomiast Movi Mistrz Zabawy wygrał w kategorii „Zabawek interaktywnych”.

Bardzo się cieszymy, że znani rodzice i cenieni eksperci z branży docenili nasze zabawki i postanowili uhonorować je tytułem Zabawki Roku 2017 – mówi Monika Krych, Brand Manager marki Fisher-Price. Staramy się tworzyć zabawki, które nie tylko pokochają dzieci, ale docenią je również rodzice za ich wartości edukacyjne. Zdobyty tytuł jest dla nas potwierdzeniem, że tak się dzieje – dodaje.

Poznajcie zwycięskie produkty:

Małego Odkrywcy Little People (FKD36)

Nakarmić kurczaczki, wyszczotkować konia czy utulić krówkę do snu – to tylko część zadań, których będą mogli się podjąć mali pomocnicy Jeda, właściciela Muzycznej Farmy Małego Odkrywcy
Skrywa ona przed szkrabami wiele atrakcji związanych z codzienną opieką nad zwierzątkami. Na każdego z podopiecznych małych farmerów czeka bowiem ich własny boks, który można otwierać, wypuszczając małych przyjaciół, by ich oporządzić, czy zamykać, gdy nadejdzie noc. Podczas zabawy dzieci mogą również zobaczyć, jak wykluwają się kurczaki, lub obracać silos z kukurydzą, by móc nakarmić swoich podopiecznych po wezwaniu ich srebrnym dzwonkiem na obiad. Zabawa odbywa się w rytmie wesołych dźwięków. Dzieci, wciskając czerwony przycisk, uruchamiają melodie i piosenki, które sprawiają, że codzienne prace na farmie wypełnione są radością i uśmiechem. Szkraby usłyszą również wypowiedzi oraz rady Jeda dotyczące pracy na farmie, uczące odpowiedzialności i opieki nad zwierzątkami, np. Noc chyba będzie zimna. Przykryjmy kurki ciepłym kocem. Nauczy je to okazywania troski o innych oraz empatii względem zwierząt.

Wiek: 1-5 lat

Cena: ok. 199 zł

 

Movi Mistrz zabawy od Fisher Price (FKC36)

Cześć jestem Movi! Pobawmy się! – takim hasłem wita dzieci kandydat na ich nowego interaktywnego przyjaciela. Ten posiadający 360-stopniowy zakres ruchu robot został stworzony po to, by uczyć najmłodszych kluczowych umiejętności. Słuchanie ze zrozumieniem czy podejmowanie decyzji to zdolności, które będą im niezbędne zarówno w szkole, jak i codziennym życiu. Movi podczas aktywnej zabawy uczy przestrzegania instrukcji, słuchania i wykonywania poleceń, czyli wszystkiego, co będzie od szkrabów wymagane, gdy rozpoczną swoją edukację. Dzieci wszystkie nowe umiejętności przyswajają w rytmie wesołych, aktywizujących gier, a więc w sposób najbardziej dla nich efektywny. Dodatkowo przyjazny wygląd robota, który prezentuje aż 60 różnych minek w 3 kolorach, wzbudza sympatię, zachęcając do wspólnego spędzania czasu. Przedszkolakom spodoba się również fakt, że Movi, w zależności od rodzaju zabawy, tańczy lub porusza się w rytmie wydawanych poleceń. Jeżdżąc po całym pokoju, motywuje malucha do naśladowania i wspólnych „szaleństw”.

Szkraby do dyspozycji mają aż 6 różnorodnych gier w obrębie 3 trybów: Zabawa z alfabetem
Ruchy i kształty,
Nauka i zabawa.

Każda z nich rozwija w maluchach inne umiejętności. Jedne motywują dziecko do udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie, np. Jaki kształt ma pomarańcza?, Jakie zwierzątko udaję? Szkrab przez naciśnięcie odpowiedniego przycisku na głowie robota decyduje o udzieleniu odpowiedzi. Jeśli jest ona prawidłowa, Movi nagradza malucha pochwałą, co jest zachętą do dalszej gry. Inne tryby uczą słuchania ze zrozumieniem i wykonywania precyzyjnych poleceń np. Gdy powiem „Movi mówi” to zrób, o co proszę, ale jeśli nie powiem „Movi mówi”, nie ruszaj się!

Każdej z zabaw towarzyszy również element poznawczy. Robot uczy dzieci alfabetu oraz nazw kształtów, rysując je jednocześnie swoim ruchem na dywanie, co pozwala szkrabom łatwiej je sobie wyobrazić i zapamiętać.

Wiek: 3-6 lat

Cena: ok. 199 zł

8. edycja konkursu Zabawka Roku została zorganizowana przez Serwis Zabawkowicz.pl we współpracy z partnerami: Hotelem Brant i firmą Chr. Hansen.


 1. Ozdobne pudełka na prezent
 2. Jak zapakować książkę?
 3. Idealny prezent dla dziecka – jak go wybrać?
 4. Zabawa dla całej rodziny z deską do balansowania

Originally posted 2017-11-21 11:49:51.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  cukrzyca w ciąży

  Cukrzyca epidemią XXI wieku

  Idealne szpilki dla fanek Myszki Miki i Minnie