w ,

Zabawa dla całej rodziny z deską do balansowania

W dzisiejszych czasach o dobrą zabawkę dla dziecka naprawdę trudno. W sklepach znajduje się bowiem mnóstwo różnorodnych propozycji, a ogromny wybór sprawia, że każda z nich szybko się nudzi. Dużym wyzwaniem jest więc zaprojektowanie czegoś, co podbije serce każdego dziecka i zostanie z nim na dłużej. Jednym z takich produktów niewątpliwie jest deska do balansowania.

Fenomen deski do balansowania

Sekret tkwi w… prostocie. Kawałek odpowiednio wygiętego drewna wystarczy, by zapewnić zabawę całej rodzinie. Z deski mogą bowiem korzystać nawet naprawdę małe dzieci, a także ich rodzice czy osoby starsze, gdyż może ona utrzymać ciężar do 200 kilogramów. Łukowaty kształt i prosta forma sprawia, że deska pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywność. Może być więc używana także jako jeden z wielu elementów podczas zabawy. Doskonale nada się jako most w większej konstrukcji czy fragment fortu. Można korzystać z niej nie tylko w domu, ale także zabierać ją na dwór. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to by nie zostawiać deski na zewnątrz na zbyt długi czas, by czynniki atmosferyczne nie przyczyniły się do jej niszczenia.

deska do balansowania

Ciekawa forma treningu

Deska do balansowania oferuje zupełnie inną formę rozrywki niż większość produktów dla dzieci dostępnych w sklepach. Ma nauczyć dziecko balansowania, zwiększyć jego świadomość własnego ciała i siłę mięśni. Doskonale nadaje się do treningów zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dzięki desce możliwe jest wzmacnianie konkretnych partii ciała, ale także ogólny rozwój. Co więcej, ćwiczenia z deską są na tyle nietypowe, że wydają się bardziej zabawą niż sposobem na trening, a jednocześnie przynoszą zaskakująco dobre efekty. Rodzice mogą być więc pewni, że dziecko nie tylko będzie się bawić, ale także rozwijać swoje zdolności psychofizyczne i spędzać czas bardziej aktywnie.

Produkt wysokiej jakości

Deska została zaprojektowana tak, by mogła rosnąć wraz z dzieckiem i służyć wszystkim członkom rodziny. Właśnie dlatego tak ważne jest, by była produktem trwałym. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości drewna możliwe było uzyskanie produktu, który dobrze się prezentuje i może posłużyć swoim użytkownikom przez długie lata. Prosta forma i wykonanie z drewna sprawia ponadto, że deska do balansowania doskonale wpasuje się w wystrój każdego pomieszczenia – zarówno tego klasycznego, jak i nieco bardziej nowoczesnego. Dzięki wysokiej estetyce nie jest konieczne chowanie deski po zakończonym treningu. Może nadal stać na widoku i stanowić pewnego rodzaju ozdobę i uzupełnienie całej aranżacji wnętrza.

Zasady bezpieczeństwa

Aby bezpiecznie móc korzystać z deski należy pamiętać, by zawsze wchodzić na nią boso lub w butach, które nie będą się ślizgać. Małym dzieciom zaleca się, by korzystały z deski tylko pod nadzorem rodziców. Osoby dopiero uczące się balansować powinny trzymać rodziców za ręce, nim nie poczują się na tyle pewnie, by stać o własnych siłach. Należy także pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od mebli czy innych obiektów – zaleca się, by wokół deski były co najmniej 2 metry wolnej przestrzeni.

 

 

 

Originally posted 2018-09-24 19:13:18.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szerokie spodnie

Szerokie spodnie – z czym nosić, aby wyglądać modnie i stylowo?

sposoby na jesienną chandrę

5 najlepszych sposobów na jesienny spadek formy