w ,

Trener personalny. Czy warto z nim ćwiczyć?

Trudno zmobilizować Ci się do ćwiczeń, a zależy Ci na wyrzeźbieniu sylwetki i poprawie kondycji? Warto zaufać specjalistom i skorzystać z usług trenera personalnego.

Jak wygląda trening personalny?

Zanim zaczniesz ćwiczenia z trenerem, odbywa on z Tobą długą rozmowę na temat obecnej diety, ćwiczeń, by następnie indywidualnie dopasować je do poziomu, na którym się znajdujesz, kondycji, wieku, budowy ciała.

Co najważniejsze, nie ćwiczysz według utartych schematów, które nie są uniwersalne dla wszystkich, a według indywidualnego planu dopasowanego do założonych przez Ciebie celów. Treningi odbywają się wyłącznie z jedną osobą, a więc są dużo bardziej efektywne niż treningi w grupach. Zajęcia grupowe są uśrednione, by były dobre dla osób na różnym poziomie zaawansowania.

Należy pamiętać, że każdy organizm reaguje inaczej na ćwiczenia, a więc nie ma tutaj mowy o uogólnianiu. Samo odżywianie jest również bardzo istotne – to ponad 70% sukcesu, dlatego dobrze, by ta sama osoba układała nam i dietę, i ćwiczenia, gdyż zna najlepiej nasze możliwości i zapotrzebowanie kaloryczne.

Po co mi właściwie trener osobisty?

Trener personalny to nie tylko Twój osobisty nauczyciel, ale także codzienny motywator, który na bieżąco reaguje, gdy wykonujesz coś źle albo motywuje, gdy widzi, że idzie Ci bardzo dobrze i możesz więcej. Wierzy w Ciebie bardziej niż Ty sam, bo Twój sukces jest także jego sukcesem. Nie ma mowy o półśrodkach, braku chęci do treningu, stagnacji.

Trener personalny to bardzo popularny zawód w Warszawie czy innych większych miastach. Warto wybrać takiego, który ma na koncie sporo metamorfoz podopiecznych, doświadczenie podparte wykształceniem, a także umie słuchać i ma na celu dobro klienta.

Decydując się na treningi z trenerem, wybieramy miejsce dogodne dla nas, a więc nie musi to być siłownia. Jeśli czujemy się skrępowani wśród ludzi, możemy wybrać domowe zacisze. Z czasem może przełamiemy swój wstyd, bo na siłowni dostępny jest specjalistyczny sprzęt, który daje większe rezultaty, ale do niektórych ćwiczeń potrzebna jest tylko mata.

Trening personalny – dla kogo?

Ćwiczenie z trenerem osobistym jest właściwie dla każdego. Gdy dopiero zaczynamy przygodę z siłownią, pomoże nam oswoić się ze wszystkimi dostępnymi sprzętami, pokaże ich działanie. Dzięki temu, nie popełnimy błędów, które mogą spowodować kontuzje i nauczymy się na przyszłość. Jeżeli oczekujemy szybkich efektów bądź narzekamy na ich braki, treningi personalne z pewnością również są dla nas.

Nieważne na jakim poziomie zaawansowania jesteśmy, trener dobierze konkretne ćwiczenia, które w końcu pozwolą nam cieszyć się upragnionym celem. Również osobom, które mają chory kręgosłup, wady postawy, polecane są treningi z trenerami personalnymi, którzy pomogą skorygować wady i wzmocnić mięśnie kręgosłupa.

Jak zostało już wcześniej wspomniane, treningi są również dobre dla osób mających problemy ze zmotywowaniem siebie samych. Często nawet nie motywują nas spore sumy wydane na karnet, bo szybko tracimy zapał i rezygnujemy. Trener personalny, jak i efekty treningów, skutecznie zmotywują nas do dalszych ćwiczeń.

Artykuł powstał we współpracy z mindyourbody.pl


  1. Dieta keto. Przewodnik po diecie ketogenicznej: Korzyści, wyzwania i porady
  2. Top 5 blogów fitness
  3. Sposoby na wytrwanie w noworocznych postanowieniach

Originally posted 2017-02-02 09:36:15.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

domy drewniane

Domy drewniane a murowane

restauracje

Biznes gastronomiczny i jego rentowność – od czego to zależy?