w ,

Jak wprowadzać w życie zdrowe nawyki?

Systematyczne uprawianie sportu znacząco wpływa na obniżenie prawdopodobieństwa zachorowania na wiele chorób, w tym cywilizacyjnych. Na najniższym stopniu najnowszej wersji piramidy żywienia znajduje się właśnie aktywność fizyczna, która zgodnie z obecną wiedzą, ma większe znaczenie niż to, co i w jakich proporcjach spożywamy.

 

Ogólne zalecenia dietetyków i lekarzy to jedno, codzienne życie – drugie. Wiedząc, jak ważny dla zdrowia jest sport, warto zadać pytanie, czy Polacy chętnie ćwiczą. Jakie aktywności fizyczne uprawiają najczęściej? Wolą jazdę na rowerze czy siłownię? Przy pomocy monitoringu mediów sprawdziliśmy, uprawianie których sportów internauci najczęściej deklarują w swoich wpisach w social media. 

Zwycięzcą tego rankingu została jazda na rowerze, która była wspominana ponad 5 razy częściej niż ćwiczenia na siłowni, na które panuje trend wśród osób chcących poprawić stan swojej kondycji lub popracować nad sylwetką. Drugie miejsce w rankingu zajęło bieganie. Warto zwrócić uwagę jeszcze na jogę, która na dobre zadomowiła się nad Wisłą. Zaskakujący jest także wynik „trampolin” – Polacy wydają się być bardziej zainteresowani tą formą aktywności niż pływaniem.

Zdrowe nawyki możemy łatwiej wdrożyć z aplikacjami online, w których możemy archiwizować i dokładnie analizować nasze treningi, sprawdzać postępy oraz oczywiście porównywać się z innymi na naszych ulubionych trasach (segmentach).

Możemy nawiązywać nowe znajomości z osobami równie aktywnymi, jak my. Tradycyjne prowadzenie dzienniczka treningowego odchodzi do lamusa. Która z aplikacji jest najpopularniejsza i o której się najwięcej mówiło w social mediach na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy? W analizie Newspoint otrzymaliśmy dwóch liderów.

Polacy korzystają głównie z Endomondo i Stravy.

Z dużą stratą kolejne miejsca zajęły Nike+ Running i Runtastic. Pozostałe aplikacje nie cieszą się jeszcze u nas dużą popularnością.

Oprócz regularnej aktywności fizycznej istotnym aspektem naszego zdrowia są diety. Wybór jednej z nich może mieć różne uzasadnienie – światopoglądowe lub zdrowotne. Internet jest popularnym miejscem dyskusji o żywieniu i wymiany przepisów. O czym w tym kontekście polscy internauci pisali najczęściej? Okazuje się, że zdecydowanie najwięcej uwagi poświęcono weganizmowi oraz wegetarianizmowi, które zdominowały dyskusje o dietach. W przeciwieństwie do innych popularnych diet, na ich wybór częściej wpływały osobiste przekonania, niż chęć dbania o wygląd lub zdrowie. Internauci stosunkowo często pisali także o diecie bezglutenowej, która stała się modna względnie niedawno. Kolejnymi systemami żywienia, pod względem liczby wzmianek, był detoks oraz dieta Dukana.

Postanowienia noworoczne robi już 40% Polaków (badanie LightBox). 37% ankietowanych chce w 2018 roku schudnąć, natomiast 35% więcej się ruszać, niemal co trzeci badany przyznał, że planuje lepiej się odżywiać, a 20% zamierza rzucić palenie. Polacy chętnie robią noworoczne postanowienia i są one głównie nakierowane na zdrowy styl życia. Niestety nie są w stanie w nich wytrwać. Według badania Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych, 90 proc. ponosi klęskę. Zdecydowana większość poddaje się już po trzech miesiącach. Tylko nielicznym udaje się zrealizować swoje postanowienia noworoczne. Czemu brakuje wytrwałości i motywacji?

Odpowiedź na to pytanie i jeszcze więcej o dobrych nawykach dla naszego zdrowia i o tym, o czym i ile pisze się w tematyce diet i sportu w internecie znajduje się w raporcie Newspoint.


 1. Czy otyłość to choroba? 5 pytań, które burzą stereotypowe myślenie o otyłości
 2. Zabiegi SPA, które pomagają zadbać o skórę po lecie
 3. Jak oszczędzić prowadząc własny biznes?

Originally posted 2018-06-20 10:14:43.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Skomentuj

  tonik z szałwią

  Woda z bergamotki i szałwii jako tonik

  jak się pozbyć cellulitu

  Jak pozbyć się cellulitu?