w ,

Jak stworzyć rodzinne centrum zarządzania?

Rodzinne centrum zarządzania to dosyć rozbudowany planer rodzinny ułatwiający sprawną realizację wszystkich okołorodzinnych zadań i obowiązków. Najczęściej jest to duża tablica suchościeralna ewentualnie system kartek lub plakatów umieszczonych w widocznym miejscu łatwo dostępnym wszystkim członkom rodziny.

Pozwala na zorientowanie się, jakie są plany dnia poszczególnych członków rodziny, jakie są najważniejsze wydarzenia, co trzeba zaplanować, kupić, kto wykonuje jakie obowiązki. Najczęściej w ramach takiego centrum zarządzania w rodzinie umieszcza się miesięczny plan, tygodniowy harmonogram, bardziej szczegółowe listy zadań do wykonania w danym dniu. Może także zawierać listy zakupów, plany posiłków, wiadomości dla członków rodziny.

Od czego zacząć tworzenie rodzinnego centrum zarządzania?
Nie wszystkie wymienione powyżej elementy są konieczne w przypadku każdej rodziny. Warto więc zacząć od narady — co sprawia największą trudność, o czym najczęściej się zapomina, na jakim tle powstają konflikty. Czy członkowie rodziny kłócą się o to, kto ma wynieść śmieci? Czy pod koniec tygodnia okazuje się, że przez ostatnie kilka dni nikt nie znalazł czasu na umycie wanny lub umywalki? Czy codziennie sporo czasu poświęca się na dyskusję, co ma być na obiad? Czy lodówka jest pełna przeterminowanych produktów, o których się zapomina?
W niewielu rodzinach ustalone są harmonogramy sprzątania, posiłki są zaplanowane z wyprzedzeniem, a zakupy robi się tylko z listą. A może warto właśnie zacząć stosować planowanie poszczególnych elementów składających się na życie rodzinne. Każdy z nich można umieścić w rodzinnym centrum zarządzania.

domowe centrum zarządzania

Gdzie umieścić centrum zarządzania?
W zależności od tego, jak rozbudowany powinien być planer rodzinny, może mieć on różne rozmiary, które na pewno warto wziąć pod uwagę decydując się na lokalizację dla centrum zarządzania. Często wybieranym miejscem jest lodówka, dobrze też sprawdza się ściana w przedpokoju lub jakiekolwiek inne łatwo dostępne i widoczne miejsce.

Z czego wykonać planer rodzinny?
Jedną z często wybieranych form planera rodzinnego jest duża tablica suchościeralna, którą można podzielić na kilka sekcji (do ich wydzielania dobrze sprawdzają się kolorowe taśmy, ale równie dobrze można je wydzielić po prostu rysując linie). Inna popularna forma to osobne karteczki przyczepione do tablicy korkowej lub lodówki. Ważne, by planer z jednej strony wymuszał stałe elementy, ale by równocześnie łatwo było wprowadzić modyfikacje w przypadku zmiany planów.

Więcej inspiracji znajdziecie na: https://www.familiowo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wyciągi kwiatowe perfumy lawendowe, perfumy z różą

Najpopularniejsze wyciągi kwiatowe w kosmetykach

jak zaplanować budżet domowy, jak oszzędzać pieniądze, jak planować wydatki

Jak zaplanować domowy budżet – poradnik krok po kroku