w

Zero waste home w łazience

Czy w łazience produkujemy zbyt wiele śmieci? Wydaje się, że nie, jednak wystarczy spojrzeć na półkę z kosmetykami, by zrozumieć, że w rzeczywistości jest kompletnie inaczej. Łazienka zgodna z filozofią zero waste home to pomieszczenie, które nie tylko jest urządzone bez zbędnych mebli, ale też rzeczy, które kupujemy do pielęgnacji są wybierane świadomie, zgodnie z ideą braku śmieci.

Pielęgnacja zero waste home

Wydaje się, że kupowanie kosmetyków i chemii bez opakowań jest wprost niemożliwe. Tymczasem wiele drogerii proponuje wyroby, które albo można przełożyć do przyniesionego pojemnika, albo też opakowania są nie tylko ekologiczne, ale przede wszystkim należą do tzw. zbiorczych.

Do mycia twarzy nie musimy używać jednorazowych płatków kosmetycznych. Idealne będą frottowe, małe ściereczki, które można wykonać samodzielnie z nieco zużytych już ręczników. Koniecznie kup dobre, naturalne mydło — posłuży ono w wielu sytuacjach, począwszy od umycia ciała, po zrobienie prania.

Także strefa intymna kobiet nie jest głucha na idee zero waste. W tym przypadku podpaski i tampony można zmienić na nowoczesne kubki menstruacyjne lub podpaski wielorazowego użytku.

Chemia w łazience

Zastanówmy się, czy koniecznie potrzebujemy proszku do prania — doskonałym zamiennikiem są ekologiczne orzechy piorące i soda oczyszczona. Do czyszczenia toalety i całej łazienki nadadzą się skórki cytryny, ocet i wcześniej wspomniana soda. Kosmetyki do ciała powinny być zgodne z naturą — ten argument z radością przyjmie także nasze ciało. Olejki powinny być w szklanych opakowaniach, podobnie jak kremy. Prosta zmiana jednorazowych maszynek do golenia na odsunięte niegdyś na boczny tor wielorazowych to także doskonała zmiana.

Wszędzie zero waste home

Urządzanie łazienki w zero waste home nie różni się od zasad przyjętych w innych pomieszczeniach. A więc decydujmy się na produkty trwałe, a także te z odzysku, które z powodzeniem mogą nam jeszcze posłużyć.


 1. Jak wybrać nóż? 5 marek godnych polecenia
 2. Jak oszczędzać czas?

 

Originally posted 2018-01-25 15:12:07.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  drzwi wewnętrzne

  Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

  olej konopny

  Olej konopny – na co pomaga