Zero Waste Home to idea życia w sposób bardziej świadomy, mądrzejszy i bez dużej ilości śmieci w swoim otoczeniu. W efekcie można poprawić samopoczucie, zadbać o zdrowie i koncentrować się na bliskich bez nadmiernej konsumpcji.
Kuchnia i menu dla rodziny w stylu Zero Waste Home
Idea Zero Waste Home daje możliwość oszczędzania i jedzenia zdrowiej, świadomiej i w gronie bliskich, czyli razem. To przede wszystkim rezygnacja z opakowań plastikowych – toksycznych dla środowiska i powodujących, że w naszych domach gromadzi się tak dużo śmieci. Samo jedzenie jest powolne, uproszczone i pozwala maksymalnie wykorzystać produkty, które mamy bez marnotrawienia ich i wydatków. To też umiejętność usuwania bałaganu z otoczenia, rezygnacja ze skomplikowanych dań kiedy nie ma czasu na ich przygotowanie i stawianie na proste posiłki, które smakują równie dobrze jak te wyszukane. Mała ilość składników powoduje, że nie ma obaw, że w domu zabraknie czegoś do gotowania, a w zamian zyskuje się czas na jedzenie posiłków w gronie rodziny i więcej wolnych chwil.
Sypialnia i łazienka Zero Waste Home
To ekologia, która z tupetem wkracza do sypialni i łazienki. A więc przede wszystkim miejsc prostoty i relaksu, dzięki niemal zerowym wskaźnikom odpadów jakie się generuje. Warto ograniczyć do minimum ilość przechowywanych ubrań, wybierające tylko te, które się nosi i bez tłoczenia ich w szafie. Kolejna zasada odnosi się do korzystania z ubrań tak długo jak się do tego nadają, co sprzyja wpływie na środowisko naturalne i wielokrotnemu użytkowi tych samych rzeczy. Warto kupować w sklepach typu second hand i korzystać z toreb na zakupy wielokrotnego użytku. W sypialni warto też mieć ekologiczny materac i pościel z naturalnego włókna. Z kolei bycie ekologicznym w swojej łazience to wykorzystywanie do końca produktów kosmetycznych i kupowanie tylko tych, które się używa na co dzień.
Zero Waste Home w sieci
By być na bieżąco z trendem Zero Waste Home warto dołączyć do społeczności na Instagramie i śledzić profile osób, które stosują te zasady na co dzień, takie jak:
– intentionalism – która podpowiada jak żyć rodzinnie, tworzyć samemu dodatki do domu i nie marnować rzeczy;
– going.zero.waste – sugestie kobiety, która pokazuje jak minimalizować ilość odpadów w naszym życiu np. korzystając z ekologicznych torb na zakupy;
– _wastelandrebel_ – życie w pełni naturalnie: bez odpadów, plastiku, oleju palmowego, minimalistycznie i wegańsko;
– zerowastenerd – czyli zabawne wyzwania Megean Weldon z Kanady na temat stylu życia, który może pomóc zmniejszyć marnotrawienie jedzenia i rzeczy;
– zerowasteguy – wskazówki dla tych, którzy nie dbają o środowisko naturalne, ale powinni to zmienić.
Inne, polecane osoby i miejsca w sieci do śledzenia i szukania inspiracji to również: Anne-Marie Bonneau (https://www.instagram.com/zerowastechef/), https://www.instagram.com/golitterless/, https://www.instagram.com/thegirlgonegreen/?hl=en i Manuela Barón oraz zerowastewanderess (https://www.instagram.com/zerowastewanderess/).
Originally posted 2020-03-09 22:34:03.