w

Jakie książki przeczytać o Zero Waste Home?

Moda na Zero Waste Home coraz śmielej wkracza do naszego kraju. Podobnie jak większość przyzwyczajeń, tak i to przywędrowało do Polski z szeroko pojętego Zachodu. Na czym polega dom zero waste? Co zrobić, by zacząć w swoim życiu jeszcze bardziej troszczyć się o środowisko? Jak żyć, by produkować jak najmniej odpadów?

Jaką książkę warto przeczytać, by dowiedzieć się więcej o życiu bez odpadów? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym wpisie.

Czym jest zero waste home?

Zero waste home to nic innego jak dom, w którym ilość produkowanych odpadów ograniczona jest do absolutnego minimum. Pomysłodawczyni i zarazem twórczyni ruchu – Amerykanka Bea Johnson publicznie przyznaje się do tego, że każdego roku produkuje jedynie słoik odpadów, czyli tyle, ile przeciętna rodzina w ciągu jednego lub dwóch dni.

Chcę prowadzić dom zero waste – gdzie szukać informacji?

Najlepszym źródłem informacji na temat tego, jak prowadzić dom nieprodukujący odpadów jest książka napisana przez samą pomysłodawczynię ruchu. Pokochaj swój dom. Poradnik ten został przetłumaczony już na wiele języków, w tym na język polski. W książce opisane są podstawowe zasady prowadzenia gospodarstwa domowego, które produkuje bardzo mało śmieci. Naszym zdaniem jest to najlepsza książka o zero waste – zgodnie z zasadą, że najlepsze informacje zdobywa się u źródła.

Na rynku dostępne są również inne książki poświęcone tematyce zero waste. Jedną z nich jest „Życie Zero Waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej” autorstwa Katarzyny Wągrowskiej, która napisała swoją książkę między innymi wzorując się na książce Johnson. Jest to kolejny poradnik traktujący o tym jak żyć, by nie zaśmiecać naszej planety. Książka Wągrowskiej jest łatwiejsza w odbiorze dla przeciętnego Polaka, ponieważ bazuje ona na naszych realiach. Dzięki temu łatwiej będzie nam się odnaleźć w zasadach, których należy przestrzegać prowadząc dom zero waste.

W księgarniach dostępne są również inne wydawnictwa poświęcone stylowi życia Zero Waste. Jednak to te dwie pozycje są zdecydowanie najlepsze.

 

10 najciekawszych blogów o zero waste home

 


  1. Jak odmienić swój dom za niewielką cenę?
  2. Jak zadbać o własny styl?
  3. Wpływ CBD na zdrową cerę
  4. Jak sprzątać mieszkanie?

Originally posted 2018-10-05 17:58:22.

Skomentuj

3 pomysły baristów na najlepszą kawę

jen sincero finansowy kozak

Dlaczego jeszcze nie jesteś bogaty? Audiobook „Finansowy Kozak” Jen Sincero