Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Kult czerwonej podeszwy Louboutina

Mimo upływu lat, tysiące kobiet na świecie marzy, by je mieć, szczególnie w klasycznej, czarnej wersji. Buty z charakterystyczną czerwoną podeszwą od Christiana Louboutina trwale zapisały się na kartach modowej historii, stając się prawdziwą legendą. To jeden z tych drogich drobiazgów, które warto mieć w swojej kolekcji.

Choć buty od Christiana Louboutina osadzone są na niebotycznie wysokich szpilkach, nic nie stanęło na przeszkodzie, by stały się obiektem pożądania największych gwiazd, a także zwykłych kobiet na całym świecie. Wśród płci pięknej trudno znaleźć panią, która nie wiedziałaby czym są i jak wyglądają klasyczne Louboutiny. Dzięki charakterystycznej czerwonej podeszwie, która jest ich znakiem rozpoznawczym, stały się ponadczasowe i co najważniejsze – bardzo rozpoznawalne.

Dlaczego podeszwa jest akurat czerwona?

Projektant zdradził, że zainspirowała go jedna z asystentek, która namiętnie malowała paznokcie właśnie na ten kolor. Impulsem do projektowania butów były częste wizyty projektanta w klubach i kabaretach, podczas których obserwował występujące na scenie tancerki. W pewnym momencie wpadł na pomysł stworzenia szpilek idealnych, które pozwolą kobiecie poczuć się dobrze i seksownie.

 

www.flickr.com/photos/valeyoshino, www.flickr.com/photos/23912576@N05/3425922960
www.flickr.com/photos/valeyoshino, www.flickr.com/photos/23912576@N05/3425922960

Louboutin dzięki swoim szpilkom przywrócił na nowo modę na kilkunastocentymetrowe obcasy. W swojej kolekcji posiada bardzo zróżnicowane modele – od tych klasycznych po awangardowe platformy ze zdobieniami. Każdy rodzaj buta jest idealnie wyważony, dzięki czemu kobieca sylwetka staje się atrakcyjna, co dodaje też pewności siebie.

Jeśli kochasz buty i marzysz o szpilkach idealnych, warto zastanowić się nad kupnem Louboutinów. Są co prawda drogie (jedna para to wydatek rzędu ok. 800 zł), ale wszystko wskazuje na to, że nigdy nie wyjdą z mody. Na wydatku tego typu nie warto jednak oszczędzać – zrezygnuj z kupowania butów na popularnych aukcjach internetowych lub z nieznanego źródła.

Możliwe, że zaoszczędzisz kilkaset złotych, jednak po jakimś czasie może się okazać, że szpilki, na które czekałaś tyle czasu są niczym innym jak tanią podróbką. Planując zakup butów lub ciuchów od projektantów, warto osobiście odwiedzić butik lub korzystać ze sprawdzonych i pewnych źródeł.

Ikona wpisu: www.flickr.com/photos/carmenherbs/CC

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

2 Comments

Leave a Reply

Skomentuj