w

Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Niezależnie od tego czy była to wspólna decyzja, czy po prostu jedno z was zdecydowało się zakończyć związek, rozstanie zawsze jest trudne. Nie da się od tak zapomnieć o wspólnie spędzonym czasie i części życia, jaką był związek. Jak poradzić sobie z niespodziewaną pustką?

Posprzątaj mieszkanie i „załataj luki”

Jeśli po rozstaniu zostajesz w mieszkaniu, które wspólnie zajmowaliście, pierwsza rzecz, którą musisz zrobić to dokładnie je posprzątać. Odłóż w jedno miejsce wszystkie rzeczy, które kojarzą ci się z byłym partnerem i najlepiej schowaj je gdzieś gdzie nie będą przykuwały twojego wzroku. Niektóre możesz wyrzucić lub oddać znajomym. Wyprowadzka z mieszkania to także rozstanie się z pewnymi gadżetami, które należały do eks-partnera. Jeśli część z nich służyła także tobie, postaraj się zaopatrzyć w nie jak najszybciej, żeby ciągle nie myśleć o tym, że brakuje ci ich w codziennym życiu (tak samo jak ich właściciela).

Naucz się bycia samemu

To prawdopodobnie jedna z najtrudniejszych rzeczy, która czeka cię po rozstaniu. Puste mieszkanie, puste łóżko i poranna kawa bez drugiej połówki. Najważniejsze to dostrzec pozytywne strony tej nowej sytuacji. Pomyśl, że teraz możesz oglądać w telewizji tylko to na co naprawdę masz ochotę. Sprzątasz łazienkę tylko po sobie i nie zbierasz brudnej bielizny po całym domu. Możesz też trenować fitness w salonie i nie usłyszysz komentarzy o zasłanianiu telewizora. Czerp przyjemność z samotnego wyjścia do kina, teatru czy a koncert. Spotykaj się z przyjaciółmi bez żadnych ograniczeń. Pamiętaj, że nie możesz popadać w skrajności i siedzieć znajomym na głowie, ale ciesz się tym, że nie musisz się nikomu z niczego tłumaczyć.

Znajdź czas na przyjemności

Zawsze chciałeś zapisać się na salsę albo karate? Lubisz chodzić do opery? Rozstanie to doskonały moment na to, żeby zacząć spełniać swoje marzenia i zrobić coś na co zawsze miałeś ochotę, ale nie miałeś czasu. Żeby nie leżeć w łóżku i rozpamiętywać jak cudownie było wam razem, najlepiej zająć czymś czas. Zapisz się na kurs gotowania, do klubu fitness albo drużyny szachowej. Świat stoi przed tobą otworem!
Nie szukaj kontaktu z byłym partnerem ani nikogo na siłę. Nie odwiedzaj kilkanaście razy dziennie kont byłego partnera w serwisach społecznościowych, nie przechodź specjalnie koło jego pracy, nie odwiedzaj z premedytacją miejsc, w których na pewno go spotkasz. Nie kontaktuj się na siłę a już na pewno nie idź do łóżka z byłym partnerem. Nie szukaj też nikogo na siłę, żeby zapełnić pustkę. Doceń zalety bycia singlem.

Na świecie są setki singli. Jeśli właśnie dołączyłeś do ich grona to ciesz się tym stanem. Naucz się być samemu ze sobą. Rozstanie nie oznacza całkowitej samotności, jest drogą do niezależności a to naprawdę fajny stan.

Originally posted 2016-09-22 12:59:36.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zdrada

Dlaczego zdradzamy?

Czyszczenie suchym lodem