w

Jak działa ałun?

Ałun potasowy to górski minerał, który zwalcza bakterie odpowiedzialne za zapach potu. W przeciwieństwie do tradycyjnych dezodorantów i antyperspirantów nie zatyka porów, ani nie przenika przez skórę. Może być stosowany przez alergików i osoby z wrażliwą skórą. Dostępny jest w formie roll-on i spray’u, których skład uzupełniono o oleje roślinne, pantenol czy hydrolaty.

Działanie soli aluminium.

W składzie wielu dezodorantów i antyperspirantów znaleźć można sole aluminium, które przeciwdziałają zapachowi potu, gdyż hamują rozmnażanie bakterii. Dodatkowo ograniczają działanie gruczołów potowych (zatykają pory w skórze), dzięki czemu blokują przenikanie potu na powierzchnię ciała. Poza tym nie pozostają jedynie na powierzchni skóry, gdyż po pewnym czasie przenikają przez skórę i gromadzą się w organizmie.

Skutki uboczne soli aluminium.

Dlatego skuteczność działania kosmetyków, które je zawierają, wiąże się ze skutkami ubocznymi jak np.:

  1. Zaburzenie naszej termoregulacji na skutek hamowania naturalnego zjawiska pocenia.
  2. Zapalenie gruczołów łojowych i potowych (w postaci zgrubień i guzków pod pachami), a także podrażnienia skóry, gdyż wraz z potem blokowane są toksyny, które nie mogą się wydostać z organizmu.
  3. Kumulacja soli aluminium w organizmie stanowi duże zagrożenie dla zdrowia.

Jak działa pewien minerał górski?

Alternatywą dla tradycyjnych dezodorantów i antyperspirantów, do pach, stóp i dłoni jest stosowany od wieków ałun potasowy, czyli minerał górski. Jego działanie jest następujące:

  1. Zwalcza zapach potu.

Hamuje namnażanie i rozwój bakterii, które powodują przykry zapach potu. Wykazuje działanie ściągające, antyseptyczne i dezynfekujące. Zapewnia długotrwałą świeżość, nawet do 24 godzin.

  1. Nie zatyka porów, ani nie przenika przez skórę.

Ałun pozwala skórze naturalnie oddychać i umożliwia przezskórne usuwanie toksyn. Mimo, iż składa się ze związków aluminium, to w przeciwieństwie do soli aluminium, które występują w tradycyjnych dezodorantach, nie przenika przez skórę. Tworzy jedynie cienką warstwę na jej powierzchni, która chroni przed powstawaniem zapachu potu.

  1. Dla skóry wrażliwej i alergicznej.

Zapewnia pielęgnację i ochronę przed nieprzyjemnym zapachem potu, nie wysuszając przy tym skóry. Łagodzi podrażnienia, zapobiegając powstawaniu stanów zapalnych oraz przyspiesza gojenie się ran. Dlatego przeznaczony jest również do skóry wrażliwej i alergicznej.

Roll-on z olejami.

Możemy kupić dezodorant w wygodnej formie roll-on, który zawiera ałun. Jego skład uzupełniono o naturalne, tłoczone na zimno oleje roślinne, które nawilżają, regenerują i odżywiają skórę:

– z nasion opuncji

– arganowy

– masło shea.

Aby zawarte w nim oleje mogły się wchłonąć, dezodorant należy nanosić na zwilżoną skórę. Z powodu wyłącznie naturalnego pochodzenia składników oraz ręcznej metody wykonania, na powierzchni dezodorantu może wydzielać się warstwa olejowa. Rozwarstwianie to nie wpływa jednak na jakość kosmetyku, przed użyciem należy nim wstrząsnąć.

 

Możemy wybrać ałunowy dezodorant roll-on o zapachu werbeny, gardenii, kadzidłowym lub orientalnym. Zapewniają one uczucie świeżości i komfortu przez cały dzień.

W spray’u.

Na marokosklep.com znajdziemy także dezodoranty w spray’u, które poza ałunem potasowym zawierają składniki, które:

– nawilżają nawet bardzo delikatną skórę

– regenerują ją i koją

– łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia.

Chodzi o:

  1. Pantenol (prowitamina B5).

Działa przeciwzapalnie, pomaga przy drobnych ranach, otarciach i zadrapaniach.

  1. Werbenę.

Woda z liści werbeny nadaje cytrusowy i subtelny zapach, który przyjemnie koi zmysły.

  1. Różę damasceńską.

Woda różana wzmacnia naczynia krwionośne, a także zapewnia świeży i kwiatowy zapach.

Dezodoranty te nie zawierają SLES, SLS, parabenów, ani sztucznych substancji zapachowych. Nie pozostawiają plam na ubraniach. Przed użyciem należy je wstrząsnąć, a następnie rozpylić na osuszonej, umytej skórze pach.

 

Link do zakładki nt. dezodorantów ałunowych https://marokosklep.com/dezodoranty,175,0.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

lunchbox sniadaniowka dla ucznia

Idealny lunchbox dla ucznia

oparzenia słoneczne

Oparzenia słoneczne – jak ratować skórę po opalaniu?