w ,

Idealny lunchbox dla ucznia

Lunchbox to pudełko, bez którego obecnie nie może obejść się praktycznie żadne dziecko w szkole. Rodzice coraz częściej rezygnują z przygotowywania codziennie kanapek dla swojej pociechy, zamiast tego stawiając na bardziej urozmaicone rozwiązania. Sałatki, jogurty, zdrowe przekąski – teraz coraz więcej dzieci je takiego rodzaju posiłki na przerwach szkolnych, a lunchbox pozwala na odpowiednie przechowywanie tego pożywnego jedzenia.

Jakie lunchboxy znajdziemy w sklepach?

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na pudełka śniadaniowe, producenci proponują coraz więcej ciekawych rozwiązań. Tradycyjne pudełka już dawno przestały wieść prym. Teraz dużą popularnością cieszą się przede wszystkim lunchboxy z przegrodami. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż zazwyczaj każdą z komór da się wyciągnąć i dostosować wnętrze pudełka do swoich potrzeb. Bardzo praktyczne są pudełka zamykane na klipsy, które dają gwarancję, że lunchbox na pewno nie otworzy się w szkolnym plecaku.

Oprócz tego niejedno pudełko śniadaniowe wyposażone jest w specjalną uszczelkę, która zapobiega wyciekaniu sosów do sałatek czy innych płynnych elementów drugiego śniadania. Niektórzy stawiają także na lunchbox przypominający niewielki plecak, który jest wygodny do noszenia, a wewnątrz wyściełany folią termoizolacyjną, która pozwala zachować świeżość i odpowiednią temperaturę pożywienia.

Jak pakować lunchbox?

Oczywiście można postawić na tradycyjne kanapki, które zawsze pozwalają zaspokoić apetyt, jednak codzienne wybieranie tego samego rozwiązania nie jest dobrym pomysłem. Warto postawić na różnorodność i sprawić, że posiłki będą pożywne, a jednocześnie ciekawe.

Dzięki temu dziecko będzie czerpać znacznie większą przyjemność z jedzenia. Warzywa pokrojone w paski, a do tego dip czy humus, jogurt z płatkami i dodatkiem ulubionych owoców – to propozycje ciekawsze, a jednocześnie pełne wartościowych składników odżywczych.

 

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

    Skomentuj

    6 akcesoriów, które zawsze warto mieć przy sobie w trakcie jazdy rowerowej

    Jak działa ałun?