Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Jak walczyć z przebarwieniami po lecie?

przebarwienia

Przebarwienia to niemile widziane pozostałości po lecie. Jeśli więc, pomimo stosowania kremów z filtrem, na najbardziej widocznych i odkrytych częściach Twojego ciała pojawiły się plamy pigmentacyjne – czas na walkę z nimi. 

Zatrzymanie procesu powstawania plam i walka z nimi nie jest prosta. Jednak jeśli w Twoim przypadku zmiany są płytkie, niewielkie, możesz pozbyć się przebarwień dzięki kilku prostym, domowym zabiegom pielęgnacyjnym.

Złuszczanie naskórka!

Domowe peelingi nie działają tak silnie jak zabiegi eksfoliacyjne w gabinecie medycznym, jednak regularnie wykonywane pomogą wyrównać koloryt, zmniejszając widoczność zmian pigmentacyjnych. Dzięki usunięciu najwyższych warstw obumarłych komórek naskórka spłyceniu ulegają również małe zmarszczki mimiczne, a składniki aktywne przenikają lepiej i szybciej w głębsze warstwy skóry. Złuszczając martwe komórki naskórka lepiej przygotujemy skórę do następnego kroku w walce z przebarwieniami – zastosowania dermokosmetyków o działaniu rozjaśniającym. 

Stosowanie dermokosmetyków rozjaśniających i hamujących powstawanie plam

Linii dermokosmetyków Thiospot marki Synchroline bazuje na połączeniu 3 składników aktywnych: fenyloetylu rezorcynolu, acetyloglukozaminy i linolanu etylu, które wieloetapowo hamują syntezę melaniny, prowadząc do wyrównania kolorytu skóry oraz przeciwdziałają powstawaniu nowych zmian przebarwieniowych. Dodatkowo zawarty w dermokosmetykach THIOSPOT kwas ferulowy opóźnia procesy starzenia się skóry i zmniejsza tendencję do powstawania nowych przebarwień.

krem na przebarwieniaKrem na noc  THIOSPOT INTENSIVE, Synchroline

Skoncentrowany kosmetyk o działaniu rozjaśniającym, przeznaczony do leczenia intensywnych zmian przebarwieniowych, w tym zmian pojedynczych. 

Stosowanie preparatów z witaminą C

Witamina C świetnie rozjaśnia przebarwienia, a przy tym jako jeden z najsilniejszych antyoksydantów spowalnia procesy starzenia i przeciwdziała stresowi oksydacyjnemu. Bierze ona także udział w syntezie kolagenu – białka obecnego m.in. w skórze, a hamuje produkcję melaniny, przeciwdziałając tworzeniu się przebarwień. Dodatkowo jako delikatny kwas PHA złuszcza skórę. To jednak nie wszystkie zalety jej stosowania dla naszej skóry – witamina C sprzyja syntezie ceramidów, przez co wzmacnia barierę lipidową naskórka. 

Synchrovit C – skoncentrowane serum liposomowe z witaminą C 10% 

Serum zawiera 10% witaminę C, w formie liposomowej, co zwiększa stabilność witaminy C na utlenianie oraz umożliwia przenikanie i uwalnianie składników aktywnych w głębszych partiach skóry. Wzbogacenie formuły o sód i cynk wzmacnia jej działanie antyoksydacyjne. Serum szybko się wchłania i odznacza się wysoką skutecznością. Stosowane regularnie rozjaśnia przebarwienia nadając cerze jednolity koloryt i przywracając jej zdrowy blask, a ponadto wpływa na redukcję  zmarszczek. 

Profilaktyka – ochrona przed promieniowaniem UV

Jeśli zależy Ci na gładkiej, jednolitej cerze bez przebarwień – niezbędna jest profilaktyka. Unikanie nadmiernej ekspozycji na promieniowane UV i ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieniowana ultrafioletowego zapobiegnie powstawaniu nowych zmian pigmentacyjnych. Jeśli więc jesteś podatna na przebarwienia i chcesz uniknąć  ich w przyszłości, o silnej ochronie przeciwsłonecznej musisz pamiętać przez cały rok, stosując na co dzień kremy z wysokim filtrem. 

THIOSPOT ULTRA SPF 50, Synchroline – krem na dzień z filtrem UV SPF 50

Krem rozjaśniający i hamujący powstawanie przebarwień z wysokim filtrem ochronnym SPF 50+ do codziennej pielęgnacji. Przeznaczony do leczenia silnych przebarwień i zmian pojedynczych. Jego lekka formuła sprawia, że może być stosowany również przy cerze skłonnej do przetłuszczania. 

Cena: 76 zł/ 30 ml, www.dermakrem.pl

 

Walka z przebarwieniami wymaga cierpliwości – nawet małe zmiany nie znikną po jednym złuszczaniu czy zastosowaniu preparatu rozjaśniającego. Działając kompleksowo i nie zapominając o profilaktyce możemy z nimi jednak wygrać.

Skomentuj