Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Kemping, czyli aktywne wakacje na łonie natury

kemping

Świeża bryza znad jeziora, wszechobecna zieleń i śpiew ptaków o poranku – czy to luksusy tylko dla wybrańców? Ależ skąd! Są dostępne dla każdego na wyciągnięcie ręki. Wystarczy zamiast wczasów all inclusive wybrać bliski kontakt z naturą, czyli coraz modniejsze wakacje na kempingu. Zobacz, jak przygotować się do wypoczynku w otoczeniu przyrody.

Wolność i komfort w jednym

Wakacje na kempingu to propozycja dla wolnych duchów, które nie lubią niczego planować, a do szczęścia potrzebują jedynie swobody, dobrego towarzystwa i świeżego powietrza. Nie ma tu dress code’u, nikt nie narzuca godzin posiłków czy wycieczek. Sami planujemy każdą minutę wypoczynku. Ale dzisiejsze kempingi zapewniają nie tylko poczucie wolności i oderwania od cywilizacji. Współczesne pola namiotowe różnią się od tych z lat siedemdziesiątych, gwarantując wszelkie udogodnienia jak w hotelu czy pensjonacie – tylko że pod chmurką. Jeśli zatem spontaniczność to wasze drugie imię i nie chcecie, aby rezerwacje wyznaczały rytm  waszej podróży, korzystajcie z gęstej sieci kempingów w Polsce i za granicą.

Jak wybrać kemping?

Wspólne biwakowanie, zawieranie nowych przyjaźni, biesiadowanie do rana w otoczeniu przyrody już samo w sobie stanowi niezapomnianą przygodę, dlatego niektórzy są zdania, że to, gdzie rozbijesz namiot, nie ma tak wielkiego znaczenia. Wystarczy wybrać ulubiony kierunek i w drogę! Warto jednak wiedzieć, że pola namiotowe różnią się od siebie i to nie tylko wielkością. Istnieją  nie tylko rankingi kempingów, ale również przyznawane są im gwiazdki, tak jak hotelom. Np. czterogwiazdkowe pole powinno mieć sklep, bar i miejsce do prania. Warto też sprawdzić ceny, zwłaszcza za granicą, i zasady fukcjonowania biwaku. Jeśli cenimy sobie spokój, wybierzmy mniejszy kemping, w którym obowiązuje cisza nocna. Najlepsze jest jednak to, że w każdej chwili możemy zmienić miejsce i kierunek wędrówki. Sky is the limit!

Co zabrać?

Oczywiście namiot – to podstawa. Przed zakupem weźmy pod uwagę liczbę osób, które będą w nim spały, i komfort, czyli wysokość i liczbę sypialni. Wybór namiotów o różnych parametrach dostępny na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Zachowajmy jednak spokój i kierujmy się po prostu naszymi potrzebami. Np. w ofercie sieci Decathlon znajdziemy łatwe w montażu namioty ze stelażami, namioty typu „2 seconds”, gwarantujące błyskawiczne rozkładanie i składanie, oraz kompaktowe z dmuchanym stelażem. Warto też zwrócić uwagę na zastosowaną w niektórych modelach innowacyjną technologię Fresh & Black, która dzięki 4-warstwowej tkaninie zapewnia 99% zaciemnienia oraz przyjemny chłód w namiocie. Teraz to ty decydujesz, kiedy się obudzisz!

Wybierając śpiwór, sprawdźmy temperaturę komfortu. Maksymalną wygodę zapewni nam śpiwór, który rozpina się całkowicie do rozmiarów kołdry. Jeśli jednak planujemy wybrać się w chłodniejsze rejony, wybierzmy model dopasowany do ciała, który zapewni maksymalne ciepło. Oprócz bogatego wyboru śpiworów, w Decathlonie znajdziemy też wygodne materace dmuchane, które zapewniają izolację od podłoża i dopasowują się kształtu ciała, a także wszelkie przydatne akcesoria, takie jak lampka turystyczna, meble i naczynia kempingowe. W ofercie jest też najskuteczniejsza na rynku lodówka turystyczna, która zachowuje świeżość produktów przez 11 godzin bez wkładów chłodzących. Czego chcieć więcej? Chyba tylko dobrej pogody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *