w

pielęgnacja dłoni – 3 sprawdzone sposoby

Pielęgnacja dłoni jest ważna niezależnie od pory roku. Nie tylko zimą, kiedy są one narażone na gorsze warunki atmosferyczne. Ręce pokrywa cienka i wrażliwa skóra, w której znajduje się niewiele chroniących ją gruczołów łojowych. Dodatkowo, codziennie osłabiają ją detergenty (podczas prania i zmywania), kurz (w czasie sprzątania), a nawet woda i mydło. Jak pielęgnować dłonie, by zawsze były piękne i zadbane?

Unikajmy kontaktu z chemią

Pielęgnacja dłoni to przede wszystkim ochrona przed bezpośrednim wpływem substancji chemicznych, służących do sprzątania mieszkania. Warto zwracać uwagę na środki czyszczące, nie tylko w trakcie generalnych porządków, ale też i każdego dnia, np. podczas zmywania naczyń. Nasze dłonie spędzają wówczas pod wodą nawet kilkanaście minut i nasiąkają od chemii zawartej w płynach do czyszczenia. Przez to stają się suche, a paznokcie robią się łamliwe. Dobrze jest zatem zaopatrzyć się w porządne rękawiczki oraz płyny do czyszczenia z możliwie najbardziej naturalnymi składnikami.

Wykonujmy regularny peeling

Podstawą w pielęgnacji naszej skóry jest peeling. Dzięki niemu usuwamy nadmiar naskórka, który nie jest naszemu organizmowi potrzebny, a tylko blokuje przenikanie składników odżywczych do skóry właściwej. Nawet najlepszy krem nie przyniesie efektów, jeśli nie ma szansy wniknąć w skórę. Peeling sprawia, że miejscowo poprawiamy krążenie, dzięki czemu nasze dłonie wyglądają zdrowo. Ma też korzystny wpływ na kolor naskórka na dłoniach, ponieważ częściowo niweluje przebarwienia.

Pielęgnacja dłoni – zadbajmy o odpowiednią pielęgnację

Wybierając krem do pielęgnacji naszych dłoni, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego skład. Najlepiej sprawdzi się produkt zawierający składniki, które w naturalny sposób, głęboko nawilżą ciało. Takim produktem jest masło shea, które regeneruje nawet najbardziej przesuszoną skórę. Ten składnik możemy znaleźć w bezzapachowym, odżywczym kremie do rąk Satin Hands® z Masłem Shea. Poza tym kluczowym składnikiem zawiera w swoim składzie również wyciąg z moreli, ekstrakt z krokosza barwierskiego i olej słonecznikowy, które są bogate w witaminę A, E i kwasy omega 3. Dzięki temu krem Satin Hands® doskonale nawilża dłonie, utrzymując przy tym odpowiednią barierę lipidową naskórka, chroniącą nasze dłonie przed działaniem czynników zewnętrznych. Aby jeszcze bardziej wzmocnić działanie kremu do rąk, na noc warto nałożyć jego grubszą warstwę oraz bawełniane rękawiczki. Rano z pewnością obudzimy się z tak delikatną skórą, jak po zabiegu w najlepszym SPA!

 

O KAMPANII DŁONIE PEŁNE DOBRA

12 maja 2019 r. marka kosmetyczna Mary Kay zainaugurowała kampanię społeczną „Dłonie pełne dobra”. Z każdego sprzedanego Odżywczego Kremu do Rąk Satin Hands® z Masłem Shea równowartość dolara zostanie przeznaczona na kursy zawodowe dla młodzieży opuszczającej domy dziecka. Dzięki kampanii „Dłonie pełne dobra” Mary Kay wesprze podopiecznych Fundacji One Day.

 

Zobacz też: Kosmetyki DIY

Originally posted 2019-08-10 09:07:54.

Skomentuj

Baby shower – jak przygotować ?

Zlew narożny – w jakiej kuchni ?