w ,

„Polacy a wybielanie zębów” Raport z badania marki Rapid White

Aż 92% z nas chciałoby rozjaśnić kolor zębów – tak wynika z badania „Polacy a wybielanie zębów”. Które metody domowego wybielania zębów preferujemy, jaki budżet jesteśmy w stanie na taki zabieg przeznaczyć i czy zwracamy uwagę na jego ewentualne skutki uboczne? Odpowiedzi na te pytania uzyskała marka Rapid White.

  1. Wybielanie zębów przez Polaków
  2. Skutki uboczne wybielania zębów
  3. Higiena jamy ustnej na co dzień

W styczniu 2019 roku marka Rapid White przeprowadziła badanie „Polacy a wybielanie zębów”* mające na celu poznanie opinii respondentów na temat wybielania zębów oraz higieny jamy ustnej. Ankietowani odpowiedzieli także na pytania dotyczące tego, co robią na co dzień, aby utrzymać zęby w zdrowiu, jak często korzystają z przeglądów stomatologicznych oraz których produktów spożywczych celowo unikają, żeby zapobiec przebarwieniom.

Wybielanie zębów przez Polaków

Jak się okazuje, Polacy bardzo chętnie poprawiliby swój wygląd poprzez rozjaśnienie koloru zębów – tak deklaruje 92% badanych. Dla 1/5 respondentów motywacją do skorzystania z tego zabiegu jest możliwość nabrania pewności siebie, zaś dla 9% – chęć zrobienia dobrego wrażenia na innych. Która metoda wybielania zębów w domu cieszy się największą popularnością? Okazuje się, że zdecydowana większość ankietowanych stosuje pasty wybielające (72%), 23% Polaków sięga po wybielające płyny do zębów oraz, co ciekawe, gumy wybielające. Na dalszym miejscu znalazły się żele wybielające (19%), specjalistyczne szczoteczki (14%), pędzelki wybielające (8%) oraz szynowe systemy wybielające (8%). 60-100 zł – taki budżet 28% respondentów jest skłonnych przeznaczyć na zakup produktu rozjaśniającego kolor zębów, natomiast 1/4 badanych wydałaby na taki preparat od 30 do 60 złotych.

Skutki uboczne wybielania zębów

Ponad połowa Polaków (55%) deklaruje, że zwraca uwagę na możliwe wystąpienie skutków ubocznych wynikających ze stosowania produktów wybielających zęby. Respondenci najbardziej obawiają się zniszczenia szkliwa (58%), nadwrażliwości (17%), jak i szkodliwości substancji toksycznych (4%). Wskazują także na podrażnienie dziąseł (3%), ból (2%) oraz krwawienie (2%).

Higiena jamy ustnej na co dzień

71% Polaków przyznaje się do regularnego mycia zębów szczoteczką dla zachowania zdrowego i białego uśmiechu. Z badania wynika również, że płyn do płukania jamy ustnej stanowi element  codziennej higieny 47% ankietowanych. 43% z nich usuwa również kamień nazębny, zaś 31% sięga po nić dentystyczną. W celu zapobiegania przebarwieniom aż 70% badanych ogranicza spożywanie słodkich napojów, 67% unika produktów o wysokiej zawartości cukru, 66% nie pali papierów, a 44% unika picia kawy. Tylko 26% badanych raz na pół roku odwiedza dentystę, 19% robi to jeden raz w roku, natomiast 20% respondentów deklaruje, że w ogóle nie korzysta z przeglądów u stomatologa.

*Badanie SW Research na zlecenie marki Rapid White „Polacy a wybielanie zębów”, styczeń 2019.

Skomentuj

Sałatki Salatino – szybkie i zdrowe posiłki na co dzień

Smoothie mango-kokos z migdałami