w

Jak wspomóc regenerację wątroby? Pomóc może regularne stosowanie 15g naturalnych olejów

Dostępność wielu przetworzonych produktów, jedzenie typu fast food czy dieta bogata w smażone potrawy – to tylko kilka z przyczyn powszechnych problemów z wątrobą. Coraz częściej ból czy inne dolegliwości nie są już tylko przypadłością starszych, ale dotykają też młodsze osoby. Regeneracja wątroby zaczyna być więc popularnym tematem. Na szczęście jednocześnie wzrasta też świadomość żywieniowa. Wiele osób nie tylko wyrzuca z jadłospisu niezdrowe produkty, ale też zaczyna regularnie ćwiczyć. Dzięki temu zyskuje zdrowsze i sprawniejsze ciało, ale też lepsze samopoczucie. Co równie ważne – zdrowy tryb życia pozwala zadbać o wątrobę i cały układ pokarmowy. Aby jednak zapewnić jej jak najlepsze funkcjonowanie, warto zadbać o włączenie do diety konkretnych składników.

Co zrobić, by regeneracja wątroby przebiegała szybko?

Aby w pełni zadbać o swoją wątrobę, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na swój styl życia i odżywiania. Już nawet 30 minut codziennej aktywności fizycznej może pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie organizmu. To zresztą nie tylko sposób na to, by wspomóc pracę układu pokarmowego, ale także by zyskać większą sprawność, lepszą sylwetkę i samopoczucie. Nie bez powodu tak wiele mówi się także o diecie – to przede wszystkim od niej zależą rezultaty. Regeneracja wątroby będzie przebiegała sprawniej, gdy dieta będzie uboga w tłuszcze pochodzenia zwierzęcego takie jak smalec, śmietana, ser czy tłuste mleko. Oczywiście nie oznacza to, że z z codziennego jadłospisu należy wyeliminować wszystkie tłuszcze. Stanowią one niezbędny składnik diety, zapewniają sprawne funkcjonowanie organizmu i są niezbędne do przyswajania niektórych witamin. Tłuszcze pochodzenia zwierzęcego powinny zostać zastąpione przez tłuszcze nienasycone – omega-3, omega-6 i omega-9. Ich źródłem są przede wszystkim oleje roślinne. Warto więc dodawać je do sałatek, kanapek czy innych potraw.

naturalne oleje hepa
naturalne oleje hepa

Czy warto stosować suplementy?

Suplementy na wątrobę cieszą się złą sława. Wiele z nich reklamowanych jest jako tabletki łykane po to, by usunąć skutki, a nie sam problem. Producenci zapewniają, że dzięki ich suplementom można wciąż prowadzić niezdrowy tryb życia, przejadać się czy sięgać po ciężkostrawne potrawy, ale za to nie odczuwać uporczywego bólu. Nie tędy jednak droga, skoro głównym celem powinna być regeneracja wątroby. Stąd właśnie tak wiele osób patrzy na suplementy jak na zbędną pomoc, a nawet przeszkodę w dbaniu o zdrowie. Do osobnej kategorii należą suplementy z naturalnym składem. W swojej recepturze nie zawierają bowiem zbędnej chemii i nie leczą samych niepożądanych skutków. Ich głównym zadaniem jest właśnie praca nad przyczyną problemów – zapewnienie wątrobie sprawnego funkcjonowania i przyspieszenie jej regeneracji. Jednym z takich produktów jest Mikstura Olei HEPA Dr Gaja.

W jaki sposób oleje wspomagają pracę wątroby?

O zdrowotnych właściwościach olejów mówi się obecnie naprawdę dużo. Ten temat przewija się na większości blogów związanych ze zdrowym odżywianiem, a ich właściwości są powszechnie wychwalane. Wiele osób nie traktuje ich zresztą jako suplementy – jedną czy dwie łyżki oleju dodawane codziennie do potraw postrzegają raczej jako naturalny składnik swojej zdrowej diety. Największą popularnością wciąż cieszy się olej lniany, choć wiele zdrowotnych właściwości ma także olej z ostropestu czy czarnuszki. Który z nich najlepiej więc wybrać? Bo przecież zażywanie codziennie łyżki każdego z nich wydaje się już przesadą.

oleje hepaNajlepszym rozwiązaniem wydaje się połączenie wszystkich trzech w jednym produkcie. Mikstura Olei HEPA Dr Gaja jest właśnie naturalnym suplementem, w które skład wchodzą wszystkie trzy ze wspomnianych olejów. Dzięki temu można w pełni wykorzystać ich zdrowotne właściwości i zapewnić wątrobie możliwość maksymalnej regeneracji. Ekstrakt z ostropestu dodatkowo chroni wątrobę przed uszkodzeniami oksydacyjnymi oraz wspiera jej oczyszczanie z toksyn i wspomaga trawienie. Olej lniany już w starożytności nazywany „płynnym złotem” stanowi natomiast źródło cennych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, w które większość diet jest zbyt uboga. Olej z czarnuszki dostarcza natomiast kwasów omega-6 i omega-9. Włączenie do diety Mikstury Olei HEPA jest bardzo proste. Można dodawać ją do kanapek, pesto czy sałatki i w ten sposób korzystać z jej zdrowotnych właściwości. Co więcej, oleje wykorzystane do produkcji Mikstury Olei Hepa są tłoczone na zimno, nierafinowane i pozbawione smaku oraz zapachu. Dzięki temu zachowują maksymalne wartości odżywcze.

Skomentuj

szczepienia przeciw grypie

Szczepienia przeciw grypie: kto może zaszczepić się na grypę w pierwszej kolejności

tłusta cera

Tłusta cera – jak ją pielęgnować po lecie?