w

Spalacze tłuszczu termogeniki – jak działają i czy warto je stosować?

Zdrowy tryb życia, odżywiania się i ogólnie pojmowane bycie „fit”, stały się dzisiaj sposobem na życie wielu ludzi. Jednak na drodze, przynajmniej na początku, staje nam największy wróg zdrowego stylu życia – tkanka tłuszczowa. Pozbycie się niechcianych kilogramów, to pierwszy i zarazem najważniejszy krok, do osiągnięci wymarzonej sylwetki.

Odchudzanie nigdy nie było proste – dieta, ćwiczenia i odmawianie sobie wielu rzeczy, to wyzwania którym trzeba sprostać na drodze do idealnej figury. Jednak współczesna medycyna, oferuje nam środki, które z definicji mają sprawić, że odchudzanie będzie dużo szybsze i bardziej efektowne. Mowa oczywiście o spalaczach tłuszczu.

Czym są spalacze?

W obecnej chwili, znajdują się one na szczytach listy sprzedażowej suplementów diety. W najprostszym tłumaczeniu, spalacze tłuszczu inaczej termogeniki to mieszanka różnego rodzaju związków chemicznych, substancji aktywnych oraz stymulantów – których zadaniem jest współpraca, w konsekwencji której spalana będzie tkanka tłuszczowa. Typowy spalacz, zawiera w sobie m.in. kofeinę, guaranę, ekstrakt z zielonej herbaty, synefrynę, hordeinę, efedrynę oraz sporo innych substancji aktywnych. To składniku, które z powodzeniem można uzyskać w laboratoriach, jednak sporą ich część można znaleźć w naturze – pod postacią ziół.

Jak działają termogeniki?

Termogeniki, to substancje zawarte w spalaczach tłuszczu (takie jak guarana, kofeina, CLA, synefryna, efedryna), których zadaniem jest wspomaganie produkcji ciepła, która bezpośrednio związana jest ze spalaniem kalorii. Pozyskiwanie energii w organizmie, to nie tylko tłuszcze, cukry czy aminokwasy – można ją otrzymać także w procesie wzmożonej termogenezy – czyli połączeniu procesów metabolicznych, dzięki którym ludzki organizm utrzymuje stałą temperaturę lub gdy zachodzi taka potrzeba powiększa ją.

Działanie substancji termogenicznych, nie ogranicza się jedynie do podniesienia temperatury ciała. Dla osób trenujących, bardzo ważne są także zastrzyki energii czy uczucie pobudzenia. Są one związane z przyspieszoną akcją serca, która z kolei zwiększa wydolność i wytrzymałość organizmu. W wyniki czego, możemy trenować dłużej i intensywniej.

Kiedy stosować spalacze?

Przede wszystkim, nie należy stosować spalaczy na początku drogi treningowej. Daj sobie szanse, na przyzwyczajanie się do sesji treningowych i naturalny wzrost potencjału organizmu. Przez kilka pierwszych tygodni lub miesięcy – w zależności od tego, ile będzie trwać redukcja. Bardzo ważne jest, by w pierwszej fazie treningowej, bez pomocy spalić możliwie największą ilość tkanki tłuszczowej, później dzięki spalaczom, organizm (zmęczony już redukcją), dostanie dodatkowy zastrzyk energii, dzięki któremu zmaksymalizujesz efekty treningu.

Czy stosowanie termogeników jest niebezpieczne?

W sieci można znaleźć wzmianki o chorobach, a nawet zgonach spowodowanych w skutek zażywania spalaczy. Jednak tak skrajne skutki, w największej mierze wynikają z niewiedzy i braku badań lekarskich.

Stosowanie tego typu suplementów, jest bowiem niewskazane przy wadach serca oraz niezdrowym trybie życia – zakrapiane imprezy i zła dieta, połączone z intensywnym treningiem, mogą okazać się zabójcze w skutkach. Jednak wśród osób w pełni zdrowych, nie istnieje żadne zagrożenie związane ze stosowaniem spalaczy tłuczu.

Jaki produkt wybrać?

Termogeniki, jak każde inne suplementy diety, to produkt, który powinien być dopasowany do indywidualnej kondycji organizmu. Znaczenie ma tolerancja na jego składniki.

Przykładowo, jeśli poranna kawa pobudza cię na cały dzień, oznacza to że twoja tolerancja jest niska – a co za tym idzie, możesz z powodzeniem stosować słabsze środki.

MS
Ranking najlepszych spalaczy tłuszczu znajdziesz na: forum-sportowe.pl.

  1. Cellulit – jak się go pozbyć?
  2. Efekt jojo. Jak schudnąć bez efektu jojo?
  3. Naturalne sposoby na żylaki

Originally posted 2017-03-17 09:56:04.

Skomentuj

jak oszczedzac pieniadze

Polki nie wiedzą jak oszczędzać i inwestować

prezent ślubny

Doskonałe klasyczne pomysły na prezent ślubny