Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

9 pomysłów na wykorzystanie skorupek po jajkach

skorupki po jajkach

[soliloquy id=”3143″]

[metaslider id=3143]
 

Święta wielkanocne i początek sezonu działkowego to świetny czas, żeby odkryć pomysły na skorupki od jajek, których w tyym czasie będziemy pewnie spożywać więcej niż zazwyczaj.

 1. Dodaj je do kompostu
  Skorupki szybko rozkładają i dodają cenne wapń i inne minerały potrzebne do rozwoju roślin.
 2. Dodaj do wody, którą podlewasz kwiaty
  Jeśli nie macie ogrodu lub działki i nie macie możliwości dodać skorupek do kompostu to równie dobrze możecie dodać je do wody, która podlewacie kwiaty. Po prostu dodaj skorupki i odstaw wodę na jeden lub dwa dni. Nie musisz ich wyjmować – nie obawiaj się, że wpadną do donicy.  Możesz je tam zostawić.
 3. Skorupki jajek w ogrodzie
  Największym problemem w ogrodzie są ślimaki, więc rozsyp pokruszone skorupki wokół roślin i kwiatów, aby żerujące ślimaki bez użycia pestycydów. Sarny i jelenie też nienawidzą zapachu jajek, więc jeśli mieszkasz pod lasem, to skorupki pomagają utrzymać te zwierzęta z dala od swoich begonii.
 4. Skorupki do kawy
  Jeśli masz ekspres przelesowy, to dodaj kilka skorupek do filtra z kawą. Kawa będzie mniej gorzka. Następnie wyrzuć filtr z fusami i skorupkami do kompostu.
 5. Oczyść swój dom.
  Pokrusz skorupki, dodaj do nich wodę i płyn do mycia naczyń i wlej do naczynia. Taką miksturą możesz myć powierzchnie do których ciężko się dostać – termosy lub wazony. Pokruszone skorupki mogą być również użyte jako nietoksyczne drapaki do garnków i patelni.
 6. Stwórz dzieło sztuki
  Wydmuszki to idealne powierzchnie, na których możesz stworzyć własne dzieła sztuki. Kawałki skorupek są również świetne do tworzenia mozaik.skorupki po jajkach
  skorupki po jajkach
  skorupki po jajkach
 7. Świeczniki
  Lubisz światło świec? Dzięki połówkom skorupek możesz stworzyć zjawiskowy świecznik.
  skorupki po jajkach
 8. Sadzonkiskorupki po jajkach
  skorupki po jajkach
  skorupki po jajkach
  skorupki po jajkach
  skorupki po jajkach
  skorupki po jajkach
  Wypełnij połówki skorupek z podłożem do przygotowania sadzonek do ogrodu. Przygotuj kilkanaście sadzonek pomidorów w pudełku na parapecie, a następnie przenieś je do ogrodu. Tak przygotowane skorupki mogą być też idealnymi wazonikami dla kwiatów. Takim zestawem pięknie przyozdobisz świąteczny stół.
 9. Na podrażnienia skóry
  Rozpuść skorupę jaja w małej ilości octu jabłkowego (trwa to około dwóch dni) i użyj bogatej w wapń mieszaniny do leczenia drobnych podrażnień skóry i świądu.

One Ping

 1. Pingback:

Skomentuj