w

Brak czasu? Sięgnij po suchy szampon!

Wiele kobiety może pochwalić się pięknymi, długimi włosami, które faliście opadają na ich ramiona. Niestety, żadne włosy nie są nieustannie świeże. Kilka dni po ich umyciu stają się oklapnięte, a przetłuszczone pukle u nasady psują cały efekt. Nie ulega wątpliwości, że bardzo przeszkadza to kobietom, a na tym cierpi ich pewność siebie. Fakt, najprostszym sposobem na pozbycie się problemu jest umycie włosów, ale czy zawsze jest to możliwe?

Płeć piękna ma to do siebie, że wiele rzeczy spoczywa na ich barkach. Wiąże się to z tym, że brakuje im czasu. W takich sytuacjach na ratunek przybywa suchy szampon. Można go dostać praktycznie w każdej drogerii. Jest łatwo dostępny, a przy tym ma błyskawiczne działanie.

Suchy szampon może występować w dwóch postaciach:  aerozolu lub pudru. Jak działa? Nic skomplikowanego, ponieważ pochłania nadmiar sebum. Nie należy go spłukiwać.

Wiele tych produktów składa się z naturalnych składników, więc nie trzeba się martwić o negatywne działanie, aczkolwiek czasami zdarzają się wyjątki, gdyż kogoś może on uczulić.

Znajdzie się w nim skrobia ziemniaczana albo ryżowa. Są to kluczowe składniki, bowiem to one pełnią główną rolę, a mianowicie pochłaniają nadmiar sebum lub pozostałości po różnych kosmetykach do włosów, szamponach, odżywkach.

Obecnie na runku znajduje się wiele rodzajów suchych szamponów, więc bez problemu każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Jeśli włosy pozbawione są objętości, są oklapnięte, wówczas należy sięgnąć po produkt z efektem „push up”.

Sprawdzą się one również dla pań z bardzo krótkimi włosami. Czasami jednak są sytuacje, gdy ważne wydarzenie ma odbyć się za pół godziny, a suchego szamponu pod ręką brak. Co wówczas zrobić? Samodzielne wykonanie produktu nie jest bardzo czasochłonne, a wymaga jedynie zaopatrzenia w odpowiednie rzeczy ze sklepu spożywczego, a są to: mąka ziemniaczana bądź skrobia kukurydziana, a do tego naturalne kakao. Ilość należy dostosować do własnych potrzeb.

Ważne! Kakao nie przyniesie dobrego efektu blondynkom. By uprzyjemnić sobie stosowanie samodzielnie przygotowanego suchego szamponu, można dodać kilka kropel olejku eterycznego.  Mimo zbawiennego działania produktu, który może dać kobietom chwilę wytchnienia w codziennym zabieganiu, eksperci podkreślają, że nie zastąpi on właściwych preparatów do pielęgnacji włosów. Nie ma on bowiem tych samych właściwości, nie ochroni włosów przed szkodliwym działaniem różnych czynników. Markę suchego szamponu należy dostosować do własnych potrzeb, ale na początku trzeba wypróbować kilka rodzajów.

Na wielu stronach internetowych nie trudno jest zaobserwować, że dużo internautek chwali sobie działanie suchych szamponów. Jeśli ktoś nie jest przekonany, wówczas warto wypróbować coś, czego jeszcze nie było w kosmetyczce. Jest to niesamowite koło ratunkowe, które może uratować dobry wizerunek kobiety np. przed ważnym spotkaniem biznesowym, rodzinną uroczystością, a nawet randką. Dostępne są również wersje mini, które bez problemu można wsadzić do torebki i skorzystać z pomocy podczas nieobecności w domu.

Dorota
Kobieta, żona, matka. Po krótszym zastanowieniu – w takiej właśnie kolejności. 🙂 Miłośniczka książek i zapadającego w pamięć kina. Zobacz również kobietapo30.pl.

  1. Jak pielęgnować włosy zimą
  2. Cienkie i wypadające włosy? Sprawdź, jak o nie dbać!
  3. Zmęczona skóra i blizny nie muszą być na zawsze: poznaj moc laserowego odmładzania!

Originally posted 2017-05-25 19:48:53.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak zadbać o siebie w lato?

pokonać alkoholizm

Alkoholizm – co warto wiedzieć o tej chorobie