w

Cienkie i wypadające włosy? Sprawdź, jak o nie dbać!

Wypadanie włosów to jeden z powszechniejszych problemów, jakie mamy ze swoją „czupryną”. Może być ono spowodowane stresem, brakiem witamin lub minerałów, a czasem również poważniejszą chorobą. Problem ten dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Na wypadające osłabione włosy istnieją jednak sprawdzone sposoby. Sprawdźmy co robić, aby cieszyć się bujniejszą fryzurą.

Przyczyny wypadania włosów

Przyczyn wypadania włosów może być naprawdę wiele. W większości przypadków zdarza się tak, iż na ten objaw składa się kilka niedopatrzeń. Wypadającym włosom najczęściej winne jest:

  • zbyt rzadkie mycie włosów,
  • zbyt częste mycie włosów,
  • zmiana nawyków pielęgnacyjnych — zarówno pod względem doboru kosmetyków do ich pielęgnacji, jak i nadużywania akcesoriów do stylizacji (lokówka, suszarka, prostownica),
  • niewłaściwa pielęgnacja — szarpanie przy czesaniu,
  • niedobór składników odżywczych w diecie,
  • niektóre choroby.

Aby skutecznie zmniejszyć ilość wypadających włosów, dobrze jest poznać najpierw przyczynę ich wypadania. Kuracja będzie odnosiła pożądane skutki tylko w przypadku, gdy uda nam się zdiagnozować, w czym leży nasz problem. Jest to jednak czasem spore wyzwanie.

Dlatego bardzo często, zamiast dociekać przyczyn, do kwestii wypadania włosów podchodzi się dość kompleksowo. Niezbędne będzie oczywiście wykonanie badania krwi, które pozwoli wyeliminować ewentualne choroby.

Gdy jesteśmy pewni, że w kwestiach zdrowotnych jest wszystko w porządku, warto dokładniej przyjrzeć się swojemu jadłospisowi.Dietę dodatkowo można uzupełnić witaminowymi suplementami. Zaleca się również więcej uwagi przykładać do samego sposobu pielęgnacji włosów.

Odżyw organizm od środka

Wypadanie włosów to — zwłaszcza w przypadku kobiet — objaw niedoboru witamin z grupy B. Niezwykle ważne, dla zachowania zdrowego wyglądu włosów, skóry i paznokci są również biotyna i żelazo. Stąd panie, które często stronią od spożywania mięsa i miewają obfite miesiączki, mogą mieć problem z niedostatkiem w organizmie tych cennych składników odżywczych.

W diecie, oprócz potraw zawierających produkty zwierzęce (szczególnie mięso, jaja i przetwory mleczne), powinny znaleźć się również zimnotłoczone oleje roślinne spożywane wyłącznie na zimno, a także warzywa i owoce.

Dla zdrowych włosów niezwykle ważne jest spożywanie kwasu foliowego, cynku i siarki. Odpowiednia dla masy ciała ilość białka w diecie, w towarzystwie z cynkiem i siarką, pozwoli odbudować utracone włosy i zadba o ich piękny wygląd.

Aby polepszyć efekt, można również uzupełnić swoją dietę o suplementy z witaminami. Warto jednak pamiętać, że nie są one tak dobrze przyswajane przez organizm, jak te cenne składniki, które znajdziemy w prawdziwym pożywieniu.

Kosmetyczne sposoby na wypadające włosy

Aby przeciwdziałać wypadaniu włosów, nie trzeba decydować się na kosztowne kuracje. W wielu przypadkach wystarczy przyłożenie większej uwagi do diety, a także zastosowanie dobrych produktów kosmetycznych, które odżywią włosy i skórę głowy również od zewnątrz.

Dobrym pomysłem będzie zastosowanie szamponu do włosów, który jest przeznaczony do tych wypadających. Staraj się wybierać te, które nie będą zawierać szkodliwych konserwantów, a ich skład będzie bogaty w naturalne składniki.

Bardzo dobrze sprawdzają się tutaj preparaty z dodatkiem bursztynu lub też skrzypu polnego w składzie. Zachęcamy w tym miejscu do zakupu polskich produktów, np. firmy Jantar.

Jantar oferuje możliwość kompleksowej pielęgnacji włosów. Od mycia, aż po ich stylizację. Wszystkie produkty nie zawierają parabenów i gwarantują realną skuteczność w walce z wypadającymi włosami. W asortymencie marki dostępne są szampony, odżywki do włosów, mgiełki, pianki, ampułki, a nawet suchy szampon.

Dla włosów zniszczonych farbowaniem suchych i łamliwych na skutek braku odpowiednich witamin, czy stresu polecana jest również „Kuracja na gorąco z wyciągiem z bursztynu”. Zestaw produktów intensywnie odżywi i zregeneruje włosy, a także sprawi, że odzyskają dawny blask i elastyczność. Zawarty w komplecie szampon zadba również o skórę głowy (nawilży ją), a balsam pozwoli na łatwiejsze rozczesywanie.

Artykuł powstał we współpracy z apteką internetową https://www.wapteka.pl/


  1. Szampony mogą… niszczyć włosy

  2. Jak pielęgnować włosy zimą

  3. Sposoby na wypadające włosy

Originally posted 2017-06-13 13:02:32.

Skomentuj

telewizor

Nie wyrzucaj telewizora – oto 5 powodów, dla których warto dać mu drugą szansę

Jak pielęgnować włosy zimą