w

Sposoby na wypadające włosy

Wypadające włosy stały się powszechnym problemem, ponieważ coraz więcej osób boryka się z postępującym przerzedzaniem się swojej niegdyś bujnej czupryny. Niekiedy przyczyną łysienia może być silnie stresujące wydarzenie, ale równie dobrze może być to objaw znacznie poważniejszego schorzenia. Przy problemach z włosami i skórą głowy warto zgłosić się do specjalisty, czyli to trychologa, który określi pierwotną przyczynę nadmiernego wypadania włosów. Dodatkowo można również wspomóc się pewnymi sprawdzonymi sposobami na słabe, cienkie i wypadające włosy.

Sposoby na pozbycie się uciążliwego problemu wypadających włosów

Przyczyny wypadania włosów mogą być różne, a czynników wpływających niekorzystanie na ich kondycję jest kilka.

Jaką dietę zastosować w przypadku wypadających włosów?

Nieprawidłowe odżywianie się ma znaczący wpływ na nasze ogólne zdrowie, jak również na wygląd skóry, paznokci i włosów. Dlatego też nie powinno zabraknąć w codziennym menu produktów obfitujących w żelazo, biotynę oraz witaminy z grupy B. Do tego należy zatroszczyć się o dostarczenie organizmowi siarki, cynku oraz kwasu foliowego. Bardzo ważne jest też białko, które zapobiega wypadaniu włosów. Białko buduje włosy, a siarka i cynk wiążą je. Jeśli nie jesteśmy w stanie dostarczyć tych wszystkich składników z naturalnych produktów spożywczych, to można sięgnąć po suplementy diety, które je zawierają. 

Domowe porady na wypadające włosy

Przy osłabionych włosach należy pamiętać o ich regularnym myciu delikatnym szamponem, którego nie należy zbyt często zmieniać. Warto też stosować maseczki i odżywki na wypadające włosy, ale unikajmy nakładania zbyt dużej ilości owych produktów, co może dodatkowo obciążyć włosy. Sprawdzą się odżywki o lekkiej konsystencji. Temperatura wody podczas mycia nie powinna być zbyt wysoka. Do płukania warto stosować napary ziołowe. Poleca się płukanki z pokrzywy oraz ze skrzypu polnego. Owe zioła można też łykać w postaci kapsułek, co pozwoli wzmocnić włosy od środka.

Stosowanie suszarki do włosów, wałków, prostownicy i przeróżnych środków chemicznych sprawia, że włosy stają się suche, matowe, łamliwe i zaczynają wypadać. Na zniszczone włosy poleca się wypróbowanie maseczki z dwóch żółtek i dwóch łyżek olejku rycynowego. Sprawdzi się też oliwa z oliwek oraz miód. Taką maseczkę wystarczy wmasować w skórę głowy, a po piętnastu minutach dokładnie spłukać.

Stres ma ogromny wpływ na kondycję naszych włosów, więc warto zapoznać się z różnymi technikami relaksacyjnymi, które pozwolą odejść  nagromadzonemu napięciu. Najlepiej spróbować ograniczyć stres do minimum.

Jeśli podane sposoby nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, a problem wypadających włosów nadal będzie nas dotyczył, to warto zgłosić się do trychologa, ponieważ przyczyną takiego stanu może być choroba, o istnieniu której nie zdajemy sobie jeszcze nawet sprawy. Im szybciej uzyskamy prawidłową diagnozę, tym szybciej będziemy mogli zastosować odpowiednią kurację, która pozwoli na zahamowanie nadmiernego wypadania naszych cennych kosmyków.

Więcej na temat pielęgnacji i leczenia wypadania włosów na stronie https://drtrycholog.pl

Originally posted 2017-02-21 09:05:38.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kolonoskopia

Kolonoskopia to ważne badanie w profilaktyce raka jelita grubego

ciemieniucha

Ciemieniucha u niemowlaka