w ,

Jak kupować na Vinted – tipy negocjacyjne

Platforma Vinted zdobywa coraz większą popularność zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jest to platforma, gdzie za niewielkie pieniądze możemy kupić fajne ciuchy, zabawki dla dzieci, czy wyposażenie mieszkania. A jeżeli zastanawiasz się, jak najefektywniej korzystać z tej platformy do kupowania odzieży i akcesoriów, kluczową rolę odgrywają tutaj spryt i  umiejętności negocjacyjne.

Znajdź odpowiedni moment do negocjacji

Kiedy mówimy o negocjacjach na Vinted, czas jest jednym z twoich największych sprzymierzeńców. Nie jest zalecane negocjowanie ceny w ciągu pierwszych kilku dni po wystawieniu przedmiotu na sprzedaż. W tym czasie sprzedawcy zwykle są mniej chętni do obniżki cen, mając nadzieję na osiągnięcie zamierzonej kwoty.

„Jeśli przedmiot, którego szukasz, jest dostępny na platformie od co najmniej kilku dni, tygodni lub miesięcy, nie wahaj się i negocjuj! W tym czasie sprzedawcy są bardziej otwarci na obniżenie ceny początkowej,” mówi ekspert z Vinted.

Realistyczne propozycje cenowe

Sprzedawcy to ludzie, którzy z reguły są zdeterminowani, żeby daną rzecz sprzedać i zarobić parę groszy.  Jeśli zaproponujesz sprzedającemu zbyt dużą obniżkę to możesz go odstraszyć. Dlatego warto zaproponować obniżkę w granicach 10-20%. Taka propozycja jest dużo bardziej realna i ma większe szanse na akceptację.

Skorzystaj z opcji pakietów

Jednym ze sposobów na osiągnięcie dodatkowych oszczędności jest kupowanie kilku przedmiotów od tego samego sprzedawcy. Nie tylko zaoszczędzisz na kosztach wysyłki, ale również możesz uzyskać dodatkowe rabaty. Statystyki z 2022 roku pokazują, że co trzeci kupujący w Polsce skorzystał z tej opcji, co znacząco wpłynęło na obniżenie całkowitych wydatków.

Wystaw własne produkty (zobacz nasz poradnik jak sprzedawać na Vinted)

Wystawiając własne produkty możesz zarobić i przechowywać środki w portfelu Vinted – dzięki czemu możesz mieć środki na własne zakupy 🙂

Ruch na platformie rośnie

Sektor używanej odzieży i akcesoriów zyskuje na znaczeniu. W 2022 roku na Vinted pojawiło się ponad 800 milionów przedmiotów na 18 różnych rynkach. Sama społeczność Vinted powiększyła się o ponad 20 milionów nowych zarejestrowanych użytkowników, licząc obecnie ponad 80 milionów członków globalnie i ponad 9 milionów tylko w Polsce.

Opanowanie umiejętności negocjacyjnych może znacząco zwiększyć twoje szanse na znalezienie najlepszych ofert na Vinted. Dzięki stosowaniu tych wskazówek, możesz nie tylko oszczędzić, ale również stać się bardziej doświadczonym i świadomym kupującym.

Skomentuj

Polki i Polacy chcą pracować dłużej, ale nie mają na to większych szans z powodu złej opieki medycznej

Redukcja trądziku – skuteczny sposób naświetlania IPL