w ,

Redukcja trądziku – skuteczny sposób naświetlania IPL

W dzisiejszych czasach trądzik jest bardzo pospolitą dolegliwością. Powszechnie uważa się jednak, że problem ten występuje w okresie młodzieńczym i dotyczy czasu dojrzewania. Niestety, nie zawsze tak jest. Coraz częściej na wszelkiego rodzaju niedoskonałości skórne narzekają również osoby dorosłe. Przyczyny powstawania trądziku bywają bowiem różne.
redukcja trądziku

Co może wywołać niepożądane zmiany skórne? W przypadku trądziku, do najczęstszych przyczyn zalicza się: złe nawyki żywieniowe, nietolerancję pokarmową, nieodpowiednią pielęgnację domową, problemy hormonalne, stres, nadmierną ekspozycję na słońce oraz stosowanie leków, które nasilają wydzielanie sebum. Dlatego czasami niezwykle trudno uporać się z niedoskonałościami cery tego typu. Ponadto, w walce z trądzikiem często ważne jest nie tylko ustalenie źródła problemu, ale także kompleksowe dbanie o organizm – wewnątrz i na zewnątrz.

 

Pielęgnacja nie jest sposobem na leczenie trądziku

Jak powstaje trądzik? Głównym powodem jest tutaj nadmierne namnażanie się bakterii w zaczopowanym mieszku włosowym. To właśnie ten proces sprzyja rozwojowi stanu zapalnego i powstaniu wykwitów skórnych, tj. krostki i grudki. Dlatego w przypadku problematycznej cery, przejawiającej skłonności do występowania trądziku, bardzo ważna jest odpowiednie pielęgnacja domowa oraz właściwa dieta. Warto jednak pamiętać, że nie jest to sposób na wyleczenie tego problemu. Niedoskonałości skórne często nasilają się do tego stopnia, że niezbędna okazuje się pomoc specjalisty – dermatologa lub kosmetologa.

 

Profesjonalne redukowanie problemów skórnych

Współcześnie w gabinetach kosmetycznych dostępne są różne metody, które pozwalają na zredukowanie trądziku. Natomiast jedną z najpopularniejszych kuracji jest ta z wykorzystaniem technologii IPL. Innowacyjna metoda, o której mowa, umożliwia praktycznie bezbolesne naświetlanie obszarów skóry dotkniętych trądzikiem. Dzięki temu wybijane są bakterie odpowiedzialne za powstawanie zanieczyszczeń i stanów zapalnych.

Sama kuracja jest mało inwazyjna i składa się najczęściej z około 6 zabiegów, przeprowadzanych w odstępach 1 tygodnia. Warto pamiętać o tym, że w przypadku redukowania trądziku metodą IPL niezwykle ważną rolę odgrywa systematyczność. Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może obniżyć efektywność całej terapii. Co więcej, w celu spotęgowania rezultatów kuracji, z zabiegu na zabieg zwiększane są parametry urządzenia IPL.

Uważa się, że jedną z przyczyn występowania trądziku są hormony. W związku z tym, przed przystąpieniem do zabiegów redukcji tego problemu, podstawową i bardzo ważną kwestią jest wnikliwy wywiad kosmetologiczny. W celu oceny etiologii trądziku, często zaleca się nawet wykonanie badań hormonalnych – wyjaśnia Emilia Rechul, kosmetolog gabinetu Qclinique w Warszawie.

O jakich zaleceniach trzeba pamiętać?

Zabieg redukcji trądziku IPL sam w sobie nie należy do relaksacyjnych. Jest jednak krótki, niedrogi i pozwala od razu wrócić do codziennych obowiązków. Niemniej, jak w przypadku każdej kuracji z użyciem aparatury IPL, istnieją pewne przeciwwskazania do skorzystania z terapii. Wśród najważniejszych znajdują się: przyjmowanie leków rozrzedzających krew, świeża opalenizna oraz okres ciąży bądź laktacji. Co więcej, nie można zapomnieć o zaleceniach, które dotyczą właściwego postępowania po wykonaniu zabiegu. Z pewnością niewskazane jest wtedy stosowanie preparatów na bazie alkoholu. Zamiast tego powinno się intensywnie nawilżać skórę delikatnymi kosmetykami. Na kilka dni należy również zrezygnować z basenu, sauny oraz gorących kąpieli.

Często przy „leczeniu” trądziku stosuje się terapie łączone, ponieważ tylko wtedy można przyspieszyć efekty końcowe kuracji. Zabiegi z użyciem technologii IPL wspomaga się m.in. mikrodermabrazją, kwasami lub peelingiem kawitacyjnym – podkreśla Emilia Rechul.

Originally posted 2016-11-04 13:36:33.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jak kupować na vinted

Jak kupować na Vinted – tipy negocjacyjne

Jak wykonać profesjonale zdjęcia produktów na aukcję internetową?