w ,

Jedna szczoteczka, wiele końcówek – jak się nie zakręcić?

Wybór odpowiedniej końcówki do naszej elektrycznej szczoteczki nie musi być wyzwaniem! Wystarczy zastanowić się czego oczekujemy od naszej szczoteczki, czy ma wybielać zęby? A może cierpimy na nadwrażliwość i końcówka powinna mieć miękkie włosie?

Dla niektórych osób czyszczenie zębów zawsze będzie oznaczało czynność, którą wykonują ludzie na całym świecie przy pomocy zgrabnej, manualnej szczoteczki. Inni z kolei szybko przyzwyczaili się do elektrycznych nowości, obiecujących większą skuteczność podczas codziennego mycia jamy ustnej. Bez względu na to czy zaliczamy się do grona osób, zdecydowanych na przesiadkę na elektryczną szczoteczkę oralb, czy też dopiero rozważających taką ewentualność, musimy się przygotować na spotkanie z przeciwnikiem dobrze znanym współczesnemu konsumentowi — wielodzietnej rodzinie produktów.

Końcówki do szczoteczki oral b — czym się od siebie różnią?

Na samym początku wypada zaznaczyć, że w przypadku omawianych szczoteczek, producent znacząco ułatwił nam proces decyzyjny. Kupując elektryczną szczoteczkę, nie musimy się przejmować tym, że nie będzie ona kompatybilna z innymi głowicami. Wymienne końcówki zostały zestandaryzowane, tak że każda z nich będzie pasować do każdego rodzaju szczoteczki; wyjątkiem jest wyłącznie model Pulsonic.

Obecnie w ofercie znajduje się dziewięć rodzajów wymiennych końcówek oral-b. Każda z nich odznacza się szczególną cechą, która decyduje o jej głównym przeznaczeniu. Model CrossAction został wyposażony we włókna ustawione pod takim kątem, który umożliwia bardziej precyzyjne usuwanie płytki nazębnej wzdłuż linii dziąseł. Model 3D White jest przeznaczony do wybielania zębów; jego konstrukcja oparta została o specjalną gumową nasadkę, która poleruje powierzchnię zębów, usuwając zbierające się na nich przebarwienia. Ciekawa jest także końcówka FlossAction, która poprzez specjalną mikro pulsację dociera do trudno dostępnych partii szkliwa, usuwając z nich płytkę nazębną.

Firma Oral b końcówki przygotowała w taki sposób, aby w miarę możliwości dopasować każdą z nich pod konkretną potrzebę. Jeżeli ktoś cierpi na nadwrażliwość zębów czy dziąseł, to może dobrać taki model, który w delikatny sposób będzie czyścił jamę ustną. Największą zaletą zdecydowania się na szczoteczkę z wymiennymi końcówkami jest możliwość modyfikowania sposobu pielęgnacji zębów. Oczywiście jest także i druga strona medalu. Takie szczoteczki muszą stanowić pewną inwestycję, ponieważ są droższe od klasycznych, manualnych szczoteczek.

Czy to jest dla mnie?

Jak z większością rzeczy również i tutaj należałoby po prostu samemu przetestować którąś ze szczoteczek oral b. Rzecz jasna nie należy od razu kupować wszelkich możliwych głowic, tylko wybrać jeden model, który akurat będzie nam najbardziej potrzebny i używać go przez jakiś czas. Jeżeli efekty nas usatysfakcjonują to z czasem będziemy mogli dokupić taką końcówkę do szczoteczki oralb, która jeszcze bardziej podniesie komfort naszego mycia zębów. A jeżeli uznamy, że elektronika w żaden sposób nie wpłynęła na nasze zdrowie, to po prostu wrócimy do klasycznych, manualnych rozwiązań.

Na koniec należy przypomnieć o uniwersalnej, złotej zasadzie robienia zakupów — róbmy to z głową. Przed zakupem przeczytajmy specyfikację interesujących nas końcówek i na tej podstawie podejmujmy decyzję. Niech to nie reklama za nas decyduje, tylko nasza rzeczywista potrzeba.

Katarzyna Lenart
Artykuł został przygotowany przez szczoteczka-elektryczna.pl w Poznaniu zajmującą się dystybucją i sprzedażą profesjonalnych artykułów do higieny jamy ustnej. W ofercie m.in. Philips Sonicare, Oral B Braun, Waterpik, ROCS, Curaprox, Dr Fresh.

Skomentuj

Dziecięce TOP10 prezentów pod choinkę, które gwarantują efekt wow!

bizuteria dla faceta

Jaką biżuterię powinni nosić mężczyźni z klasą?