mezoterapia igłowa
w

Mezoterapia igłowa w okolicach twarzy – kto może skorzystać z zabiegu?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, który można wykonywać w różnych obszarach ciała. Najczęściej jednak kurację tę przeprowadza się w okolicach twarzy, szyi oraz dekoltu. Mezoterapia igłowa pozwala bowiem m.in. na odmłodzenie skóry we wspomnianych obszarach. Czy jest to jednak zabieg dla każdego? Jakie przeciwwskazania należy najpierw wykluczyć, aby przystąpić do tej terapii w gabinecie?

Wszechstronna kuracja z zakresu medycyny estetycznej

Mezoterapię igłową można uznać za jedną z najwszechstronniejszych kuracji z zakresu medycyny estetycznej, jakie są obecnie dostępne w ofertach polskich klinik urody. Wspomniany zabieg sprawdza się doskonale przy niwelowaniu bardzo zróżnicowanych defektów skóry oraz ciała. Wszechstronność mezoterapii igłowej wynika zaś z możliwości zastosowania wielu odmiennych preparatów kosmetycznych, w tym np. ampułek zawierających kwas hialuronowy czy witaminę C. Trzeba jednak pamiętać, że mowa o zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, w przypadku którego dobroczynne składniki są wprowadzane w skórę przy użyciu drobnej igiełki. A to z kolei powoduje, że mezoterapia igłowa nie tylko wiąże się z różnymi przeciwwskazaniami, ale także wymaga przestrzegania ważnych zaleceń.

Dla kogo jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest tak naprawdę dla każdego, u kogo nie zostaną stwierdzone przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. O jakich czynnikach, uniemożliwiających rozpoczęcie kuracji, mowa? Z terapii nie będą mogły skorzystać m.in. kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Przeciwwskazaniem do mezoterapii igłowej jest również: stan zapalny skóry (np. opryszczka w fazie aktywnej), trądzik różowaty, przyjmowanie leków rozrzedzających krew, choroba autoimmunologiczna, epilepsja, alergia czy inny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który został niedawno wykonany. Wszystkie wspomniane czynniki powinny zostać omówione w gabinecie jeszcze przed rozpoczęciem kuracji.

Wskazania do mezoterapii igłowej i efekty kuracji

Co w sytuacji, gdy kosmetolog bądź dermatolog wykluczy jakiekolwiek przeciwwskazania do mezoterapii igłowej? Wtedy nic już nie będzie stało na przeszkodzie, aby przystąpić do zabiegów w gabinecie. Warto zaznaczyć, że z omawianej kuracji mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni – osoby starsze oraz młodsze. Płeć i wiek nie odgrywają tutaj większej roli. Co innego niedoskonałości cery, z którymi chcielibyśmy się uporać… W przypadku mezoterapii igłowej w okolicach twarzy, szyi czy dekoltu, najważniejszymi wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu będą m.in. widoczne zmarszczki, nierównomierny koloryt, brak nawilżenia czy ogólna utrata jędrności i elastyczności skóry. Omawiana kuracja doskonale poradzi sobie ze wspomnianymi niedoskonałościami.

Mezoterapia igłowa

Ponadto, dodatkowym efektem wykonania terapii będzie odbudowa kondycji cery i przeciwdziałanie procesom odpowiedzialnym za starzenie się skóry. Tak, mezoterapia igłowa słynie również z długofalowych rezultatów! Po przeprowadzeniu pełnej serii zabiegów, składającej się z 3-6 spotkań w gabinecie, skóra staje się znacznie lepiej przygotowana do walki z czynnikami wpływającymi negatywnie na jej wygląd – zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi.

Czy zabieg na twarz można wykonywać w okresie letnim?

Letnia, nieco cieplejsza pogoda za oknem nie stanowi bezwzględnego przeciwwskazania do przeprowadzenia mezoterapii igłowej w okolicach twarzy, szyli czy dekoltu. W okresie większego nasłonecznienia i wyższej temperatury należy jednak zachować wszelkie środki ostrożności. Czyli po prostu postępować tak, aby starannie zabezpieczyć skórę przed niekorzystnym działaniem promieniowania UV. Pomocne okażą się tu, rzecz jasna, preparaty kosmetyczne z wysokim filtrem SPF (minimum 30). Zdecydowanie najlepiej sprawdzi się jednak zwyczajne unikanie ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych.

Artykuł przygotowany we współpracy z kliniką Qclinique.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zdobywanie lojalnych klientów

Zdobywanie klientów to jedno, ale trzeba też umieć ich przy sobie utrzymać. Jak zyskać lojalność klientów?

przebranżowienie

Tworzenie ciekawych treści i zdobywanie czytelników to dopiero kolejny krok. Wszystko zaczyna się od założenia bloga