w

Pozbywanie się cellulitu – czy endermologia pomoże?

Czy wiesz, że cellulit występuje aż u 90% kobiet i około 10% mężczyzn? Oznacza to, że każda z nas, niezależnie od typu sylwetki, a nawet poziomu tkanki tłuszczowej, może go mieć! Cellulit to zjawisko całkowicie naturalne, bezbolesne oraz częste. Najlepszym dowodem na to są nieretuszowane zdjęcia aktorek i modelek, które, pomimo zdrowej diety oraz sztabu trenerów osobistych, także mają na udach „pomarańczową skórkę”.

Jednak to, że cellulit dotyczy zdecydowanej większości żeńskiej populacji, wcale nie oznacza, że nie możemy z nim walczyć. Zwłaszcza jeśli jest mocno widoczny i obniża naszą samoocenę. Na szczęście dzięki zabiegowi endermologii możemy skutecznie zadbać zarówno o swoje ciało, jak i dobre samopoczucie.

Skuteczność endermologii w redukcji cellulitu

Endermologia to jedna z nielicznych nieinwazyjnych metod redukcji cellulitu. Wbrew pozorom, endermologia nie jest „nowinką” kosmetyczną. Pierwsze zabiegi zaczęto przeprowadzać we Francji już w latach 80. Odkrywcą endermologii jest Louis Paul Guitey, który szukał sposobu na poprawę kondycji skóry u osób po oparzeniach i wypadkach, a znalazł przy okazji skuteczną metodę na walkę z cellulitem. 

Zabieg endermologii zmniejsza widoczność cellulitu oraz poprawia ogólny wygląd skóry. Ma on formę masażu podciśnieniowego, który działa na skórę („dermę”) i tkankę tłuszczową. Regularnie wykonywane zabiegi pomagają nie tylko zredukować cellulit, ale też wymodelować sylwetkę, a nawet kontur twarzy! Kurację można wykonywać na niemal całym ciele, za wyjątkiem biustu.
Pozbywanie się cellulituJednak najważniejsze w przypadku endermologii jest to, że pomimo wysokiej efektywności, w żaden sposób nie narusza ciągłości naskórka. Sam zabieg jest bardzo przyjemny i relaksujący, a po wizycie w gabinecie pacjent nie musi poddawać się żadnej rekonwalescencji.

Redukcja tkanki tłuszczowej – dodatkowa korzyść z zabiegu endermologii

Co więcej, endermologia wspomaga nie tylko walkę z cellulitem, ale z tłuszczem w ogóle. Seria zabiegów pomaga widocznie poprawić kształt ciała i wymodelować sylwetkę. Jest więc doskonałym uzupełnieniem zdrowej diety i treningów. Podczas masażu endermologicznego skóra i włókna mięśniowe rozpoczynają procesy regeneracyjne oraz zaczynają produkować kolagen. Głęboki masaż stymuluje także krążenie. W efekcie skóra jest dotleniona i wygładzona. Dla lepszych rezultatów warto zdecydować się na serię zabiegów, dzięki czemu efekty będą trwalsze.

Podsumowując, endermologia odmładza, odchudza, ujędrnia, ale to wciąż nie wszystkie korzyści płynące z tego wyjątkowego zabiegu. Jak każdy masaż, tak również endermologia doskonale wpływa na nasze samopoczucie! Po zabiegu pacjent czuje się odprężony i zrelaksowany.

Jak wygląda sam zabieg? To zależy od gabinetu. Pacjent może zostać poproszony o ubranie spejclanej przylegającej odzieży, lub na jego skórę zostanie nałożony odpowiedni preparat poślizgowy. Następnie przeprowadza się masaż przy użyciu specjalnego aparatu. Sam zabieg trwa od 20 do 60 minut. 

Endermologia w Warszawie – który salon kosmetyczny wybrać?

Oczywiście skuteczność endermologii i trwałość efektów zależy od doświadczenia przeprowadzającej zabieg osoby oraz stosowanego przez nią sprzętu. Dlatego szukając miejsca do wykonania masażu, warto skorzystać z usług dobrego salonu. Warszawa jest doskonałym miejscem dla pań (a także panów) planujących ten rodzaj masażu limfatycznego, ponieważ to właśnie w stolicy znajduje się gabinet Royal Beauty Clinic.

Endermologia w salonie Royal Beauty Clinic przeprowadzana jest za pomocą innowacyjnego sprzętu, Modente Body Lift, który wykorzystuje aż cztery technologie – fale radiowe, promieniowanie IR, masaż ssąco-próżniowy oraz mechaniczny masaż rolkami. Dzięki temu efektywnie oddziałuje na głębokie warstwy skóry i stymuluje układ limfatyczny. Uzupełnieniem zabiegu są wysokiej jakości preparaty.

Ceny endermologii w Royal Beauty Clinic są bardzo przystępne, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na serię zabiegów.

Pozbywanie się cellulitu


  1. Comfort food – jedzenie emocjonalne – choroba naszych czasów
  2. Zatrzymywanie wody w organizmie – jak sobie z nim radzić?
  3. Zabiegi SPA, które pomagają zadbać o skórę po lecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

upadłość konsumencka

Jak ogłosić upadłość konsumencką w 2020 r.?

modelka_maska w placie_FaceBoom

NOWOŚĆ: 2 nowe maski do twarzy w gamie kosmetyków FaceBoom