w

Olej konopny dla naszej skóry

Olej z nasion konopi siewnej jest olejem, który ma odpowiednie proporcje pomiędzy kwasami tłuszczowymi. Z tego względu wykorzystywany jest w kosmetyce do wytwarzania m.in. kompozycji olejowych, balsamów do rąk, mydeł czy peelingów.

Olej z nasion konopi siewnej.

W wyniku tłoczenia na zimno nasion konopi siewnej, uzyskujemy olej o ciemnozielonym kolorze i korzenno-orzechowym zapachu. Dzięki unikatowemu składowi chemicznemu posiada on właściwości kosmetyczne i terapeutyczne.

W oleju tym znajdziemy 75% niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są konieczne do prawidłowego funkcjonowania skóry, a także wielu innych struktur i procesów życiowych naszego organizmu. Jednak występujące w oleju konopnym kwasy tłuszczowe, charakteryzują się nie tylko dużą ilością, ale również idealnymi dla nas proporcjami.

Olej z nasion konopi siewnej wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjnie, dlatego działa ochronnie i kojąco w przypadku:

– stanów zapalnych

– podrażnień

– zmian skórnych (egzemy, AZS, trądzik).

Ze względu na właściwości nawilżające i delikatne działanie, stosować mogą go także małe dzieci i alergicy.

W jakich kosmetykach możemy znaleźć olej konopny?

Konopny balsam do rąk.

Jednym z nich jest intensywnie regenerujący, konopny balsam dla dłoni (a także skórek i paznokci), które są przesuszone, spierzchnięte czy popękane. Dzięki niemu odżywimy skórę rąk, która stanie się bardziej elastyczna i natłuszczona. Balsam możemy stosować do codziennej pielęgnacji, jak i w przypadku skóry mocno zniszczonej i podrażnionej. Może być stosowany nie tylko przed wyjściem na wiatr i mróz, ale również w celu regeneracji skóry rąk po pracy w ogrodzie, kuchni czy w warsztacie.

Mydło konopne z młodym jęczmieniem.

Dużą zawartość oleju z konopi siewnej możemy znaleźć w bardzo delikatnym mydle, które przeznaczone jest zwłaszcza do skóry delikatnej, wrażliwej i alergicznej, a także u dzieci. Ma ono naturalną, zieloną barwę, jest bezzapachowe i dobrze się pieni. Dzięki dodatkowi maku mydło oprócz walorów wizualnych – posiada właściwości lekko peelingujące.

Peeling regenerujący do ciała.

Delikatnie oczyści i wygładzi naszą skórę, a także pobudzi mikrokrążenie i dotleni, dzięki kryształkom cukru i makucha dyniowego. Naturalną zieloną barwę nadają peelingowi oleje, głównie konopny, winogronowy i oliwa z oliwek, a także makuch. Ma orzeźwiający aromat olejków eterycznych trawy cytrynowej i cytryny oraz odrobiny mięty. Dzięki olejom i masłu shea, nie musimy po zabiegu peelingującym stosować balsamu do ciała.

olej konopny

Olejek do ciała dla mężczyzn.

Kompozycja olejków roślinnych, wśród których prym wiodą olej z nasion konopi i z pestek dyni, a także olejowy ekstrakt rozmarynu, dedykowana jest męskiej skórze. Ten odżywczo-regenerujący olejek posiada właściwości antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe. Można stosować go na całe ciało – w tym na dłonie, kolana czy stopy.

Kompozycja 6 olejów do twarzy.

Olej konopny wchodzi także w skład kompozycji 6 zimnotłoczonych olejów roślinnych, które wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwwirusowe. Łagodzą one stany zapalne, zmiany trądzikowe, podrażnienia czy zaczerwienienia. Olejek ten działa zmiękczająco i tonizująco na skórę, a także pomaga niwelować drobne zmarszczki i oznaki przedwczesnego starzenia się skóry.

Dzięki pszczołom.

Powyższe kosmetyki zawierające olej konopny wykonywane są przez Miodową Mydlarnię, która wykorzystuje przeróżne oleje, zioła i rośliny o działaniu kosmetycznym. Cały proces wytwarzania kosmetyków odbywa się ręcznie, według zasad tradycyjnego rzemiosła kosmetycznego.

Miodowa Mydlarnia wytwarza kosmetyki naturalne – na bazie wosku, miodu i pyłku z własnej pasieki, która zlokalizowana jest w okolicach Królowego Mostu na Podlasiu. To teren znajdujący się na skraju Puszczy Knyszyńskiej, wśród łąk pełnych dzikich kwiatów i ziół – z dala od pól uprawnych rolnictwa wielkoobszarowego.

Originally posted 2019-08-28 08:13:16.

Skomentuj

Robienie przetworów wynika nie tylko z chęci oszczędzania

druga szansa

Druga szansa? 7 sygnałów, że warto dać sobie drugą szansę w związku