w ,

Zdrowie z sieci, czyli farmaceuci blogują

Dr Google to dla wielu pierwszy specjalista przy zdrowotnym dylemacie, ale informacjom o zdrowiu branym z sieci rzadko można i zazwyczaj nie powinno się ufać. Wyjątkiem są treści tworzone przez specjalistów w swojej dziedzinie – tu z pomocą przychodzą blogujące farmaceutki.

Pogromcy Reklam Farmaceutycznych(klik)

Autorka bloga rozprawia się z medycznymi absurdami, którymi w mediach karmią nas producenci leków na receptę. Wzięte pod lupę często okazują się obietnicami bez pokrycia, a często wręcz w szkodliwy sposób wprowadzają nieświadomych odbiorców w błąd. Blogerka rozkłada reklamy i składy leków na czynniki pierwsze i na tej podstawie ocenia, czy przekaz reklamowy ma jakikolwiek związek z lekową rzeczywistością. Zanim więc sięgniecie po ogólnodostępny lek, lepiej sprawdźcie, jaką opinię wystawiła mu Pogromczyni.

Leki na co dzień(klik)

Podobną taktykę przyjęła autorka bloga Leki na co dzień, jednak tutaj znajdziemy przede wszystkim ogólne informacje o lekach na rozmaite dolegliwości, a także praktyczne rady związane z wizytami w aptece, dotyczące na przykład zakupu tańszych odpowiedników leków, ważności recepty oraz specyfice zakupu preparatów refundowanych. Jeśli nie wiecie, w jaki sposób stosować konkretne specyfiki lub produkty medyczne, tu również znajdziecie wiele odpowiedzi na swoje pytania. Ciekawa jest także sekcja „Leki dla Ciebie?”, z której dowiemy się, jakich preparatów nie powinniśmy łączyć z lekami, które zażywamy.

Farmaceuta radzi(klik)

Pod ten adres powinny zaglądać zwłaszcza kobiety w ciąży i rodzice, ponieważ ta blogerka-farmaceutka specjalizuje się w tematyce dziecięcej. Przyszłe mamy znajdą tu informacje o tym, jakie witaminy i składniki mineralne są im niezbędne, które leki mogą przyjmować i jakie są niewskazane, również przy laktacji. Autorka radzi także, jak odnaleźć się w gąszczu zaleceń lekarzy i farmaceutów, podpowiada, jak wzmocnić odporność dziecka i dostarcza informacji także w kwestii ogólnodostępnych leków i ich przeznaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

beyonce blizniaki

Beyoncé będzie mamą bliźniaków

Blogi kosmetyczne

Lubimy ładnie wyglądać – jakie kosmetyki najczęściej kupujemy?