Kolagen zmniejsza cellulit
w

Kolagen zmniejsza cellulit

Rynek kolagenu rośnie – jego wartość w 2021 r. została wyceniona na ponad 5 mld dolarów, a prognozy wskazują, że do 2029 r. może wzrosnąć nawet do 9 mld dolarów. Najnowsze doniesienia potwierdzają pozytywny wpływ suplementacji peptydami kolagenowymi w redukcji cellulitu. OSAVI przedstawia nową linię suplementów diety Advanced, z pierwszymi w serii preparatami z bioaktywnymi peptydami kolagenowymi, zawierającymi topowe surowce marki Gelita: VERISOL®, FORTIBONE® i TENDOFORTE®.

Wartość rynku kolagenu to ponad 5 mld dolarów

Z raportu „Global Collagen Market” przygotowanego przez Data Bridge Market Research wynika, że wartość rynku kolagenu wyceniono w 2021 r. na ponad 5 mld dolarów. Według przewidywań suma ta może wzrosnąć do 2029 r. nawet do przeszło 9 mld dolarów. Kluczowymi czynnikami napędzającymi wzrost światowego rynku tego surowca są coraz szersze zastosowanie kolagenu w przemyśle spożywczym i opiece zdrowotnej,  rosnące zainteresowanie jego konsumpcją i nutrikosmetykami oraz coraz częstsze wykorzystanie kolagenu opartego na biomateriałach. 

Kolagen zmniejsza cellulit

Kolagen kojarzony jest głównie z poprawą stanu skóry, włosów i paznokci, naukowcy jednak stale potwierdzają jego kolejne pozytywne wpływy na organizm. Badania potwierdzają wpływ przyjmowania bioaktywnych peptydów kolagenowych na zmniejszenie cellulitu u kobiet – długotrwała terapia doustna prowadzi do jego ograniczenia i ma pozytywny wpływ na gęstość skóry. Analizy potwierdzają, że właściwości te ma VERISOL® – surowiec marki Gelita, zawarty w nowym kolagenie OSAVI.

Kolageny z licznymi badaniami klinicznymi 

Nowa linia suplementów Advanced od OSAVI to kolageny wyprodukowane na bazie surowców marki Gelita o skuteczności potwierdzonej licznymi badaniami klinicznymi. Wyróżnia je specyfika działania, którą jest nie tylko uzupełnianie aminokwasów, lecz także stymulowanie konkretnych receptorów w naszym ciele do produkcji odpowiedniego typu kolagenu. Dodatkowo produkty z premierowej linii są zgodne z wymogami Światowej Agencji Antydopingowej WADA. 

W nowej serii Advanced znajduje się między innymi kolagen na włosy, skórę i paznokcie, którego składnikiem jest VERISOL®. Przeprowadzone badania wskazały, że jego uczestnicy po 6-miesięcznej kuracji tym surowcem zaobserwowali o 42 proc. mniej uszkodzeń paznokci, a 88 proc. pacjentów zauważyło poprawę wyglądu już po 4-tygodniowym regularnym spożyciu. Natomiast po 16-tygodniowym zażywaniu tego surowca uczestniczki zaobserwowały wzrost grubości włosa o 31 proc.

Dla fanów aktywności fizycznej, ale także osób potrzebujących dodatkowego wsparcia układu kostno-stawowego, dedykowane są dwa nowe kolageny: pierwszy z nich zawiera przebadane klinicznie, bioaktywne peptydy kolagenowe FORTIBONE®.

Jego głównym zadaniem jest wspieranie stawów i kości, jest on szczególnie polecany osobom trenującym bieganie, sporty walki, kolarstwo oraz narciarstwo. Kolagen na ścięgna oraz więzadła natomiast posiada w składzie peptydy kolagenowe TENDOFORTE® i dedykowany jest m.in. osobom uprawiającym tenis ziemny, wspinaczkę, golf oraz pływanie.

Badanie z wykorzystaniem tego surowca wykazało, że 60 proc. pacjentów z przewlekłymi objawami zapalenia ścięgna Achillesa po 3-miesięcznej suplementacji wróciło do biegania, a 78 proc. badanych odzyskało sprawność po półrocznej kuracji.

W linii markowych kolagenów znajduje się również hydrolizowany kolagen typu I & III, zawiera 18 aminokwasów, w tym wysoką zawartość glicyny, proliny i hydroksyproliny – podstawowych białek budulcowych kolagenu. Jest to kolagen o szerokim spektrum działania.


  1. Cellulit – jak się go pozbyć?
  2. Efekt jojo. Jak schudnąć bez efektu jojo?
  3. Naturalne sposoby na żylaki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak oszczędzić prowadząc własny biznes?

Jak oszczędzić prowadząc własny biznes?

zasada 50/30/20

Zasada 50/30/20, czyli najprostszy sposób zarządzania finansami