w

Kilka pomysłów na spędzenie czasu z dzieckiem w czasie kwarantanny

Jak często masz wyrzuty sumienia, że poświęcasz za mało czasu dziecku? Domowa kwarantanna to doskonały czas, by to zmienić.

Wspólne czytanie

Tyle mówi się o tym, jak ważne jest czytanie dziecku na dobranoc. To świetny sposób, by razem spędzić czas, a przy okazji rozwinąć dziecięcą wyobraźnie i zaszczepić w maluchu miłość do książek. Nie zawsze jednak ma się na to dostatecznie duża czasu czy siły. W czasie kwarantanny nie masz jednak wymówek – co najmniej przez te dni możesz zadbać o to, by czytanie stało się częścią waszej rodzinnej wieczornej rutyny.

Dzień w piżamie

Na co dzień wszystkich domowników gonią obowiązki. Trzeba odrobić lekcje, pójść do pracy czy szkoły, posprzątać dom, odpowiednio się zachowywać i wyglądać… Teraz jednak możecie pozwolić sobie na trochę luzu. Dobrym pomysłem na urozmaicenie dnia, odpoczynek i trochę radości podczas kwarantanny może być dzień w piżamie. Zorganizujcie go sobie całą rodziną i spędźcie ten czas leniwie, czując się w pełni wygodnie i odpoczywając najbardziej, jak to możliwe.

Zabawa z dzieckiem w domu w teatr

Możecie też pomyśleć o rozwijaniu swojej kreatywności i przemienić jakieś miejsce w domu w teatralną scenę. Dzieci będą mieć mnóstwo zabawy przy jej przyozdabianiu. Zdecydujcie, czy chcecie wystawić spektakl z prawdziwymi aktorami, czy jednak wybrać kukiełki. Pierwsze rozwiązanie wymaga od was przygotowania odpowiednich strojów, drugie – stworzenia kukiełek. Możecie wykorzystać w tym celu chociażby skarpetki, guziki i kawałki materiałów. Potem wystarczy tylko zaplanować przedstawienie, które wystawicie pozostałym członkom rodziny.

Domowa noc filmowa

Na pewno pamiętasz, jak wielkim świętem jest dla dziecka każda okazja, gdy może iść spać późno. Kwarantanna to czas, kiedy nie ma konieczności wstawania o konkretnej godzinie. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by zorganizować noc filmową i pozwolić dziecku dłużej zostać na nogach. Ustalcie wspólnie kilka filmów, które chcielibyście obejrzeć, przygotujcie przekąski i cieszcie się waszym domowym maratonem.

Czasem proste zabawy są najlepsze

Nie każda zabawa z dzieckiem w domu musi jednak wymagać od rodziców maksymalnego wysilania wyobraźni i wznoszenia się na wyżyny kreatywności. Równie dobrze sprawdzi się także układanie wieży z klocków, zabawa w dom czy doktora. Możecie też pomyśleć o wyciągnięciu waszej ulubionej gry planszowej i spędzeniu w ten sposób wieczoru całą rodziną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

najlepsze konta bankowe

Jak wybrać najlepsze konto bankowe?

pytania na rozmowie kwalifikacyjnej

Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej