w

Lady-Comp: antykoncepcja zgodna z naturą

Antykoncepcja wspiera kobiety w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących macierzyństwa. Jej najbardziej rozpowszechnione formy wiążą się jednak z poważną i długotrwałą ingerencją w organizm, co nie jest wskazane w każdym przypadku. Alternatywą dla tabletek, spirali lub plastrów jest komputer cyklu, który skutecznie i bezinwazyjnie kontroluje fazy płodności.

Komputery cyklu Lady-Comp i Pearly wykorzystują najważniejszy symptom płodności, jakim są zmiany temperatury zachodzące w organizmie kobiety. Na tej podstawie urządzenie dokładnie wyznacza dni płodne, niepłodne oraz owulację, zapamiętuje wszystkie wykonane pomiary i prognozuje płodność na kolejnych 6 dni.

Pomiar temperatury dokonywany jest przez ultra dokładny sensor trzymany pod językiem przez około 30-40 sekund, mierzący zmiany temperatury do setnych części stopnia. Po wykonaniu pomiaru na ekranie podświetla się lampka. Zielony kolor wskazuje na dzień niepłodny, czerwony – płodny, natomiast żółty oznacza, że komputer wymaga dodatkowych danych na temat cyklu, by móc jednoznacznie określić fazę płodności.
lady-comp

W badaniu przeprowadzonym w listopadzie 2010 roku komputery Lady-Comp uzyskały współczynnik Pearl’a na poziomie 0,64. Oznacza to, że ich skuteczność wynosi 99,36%, co można porównywać ze skutecznością antykoncepcji hormonalnej.

Producentem komputerów jest niemiecka firma Valley Electronics GmbH, która sprzedaje je na całym świecie od blisko 30 lat. Lady-Comp i Pearly to jedyne na polskim rynku komputery cyklu posiadające certyfikat urządzenia medycznego.

W linii komputerów znajdują się cztery urządzenia. Pearly to najmniejsze z nich, umożliwiające podstawowe pomiary. Lady-Com Basic to urządzenie w wersji bazowej, mierzące i analizujące dane, a także zachowujące je w pamięci z możliwością przesłania ich do komputera za pośrednictwem kabla USB. Komputer Lady-Comp dodatkowo wyświetla statystykę cyklu i posiada kabel do przesyłu danych z urządzenia na komputer. Najbardziej zaawansowanym modelem w linii jest Lady-Comp Baby przeznaczony do planowania rodziny. Pomaga przy problemach z poczęciem i jest idealny dla par starających się o dziecko.

Korzystanie z komputera cyklu wymaga jedynie codziennych, porannych pomiarów temperatury pod językiem, dzięki czemu jest on całkowicie bezpieczną i nieinwazyjną metodą antykoncepcji dla kobiet w każdym wieku. Nie powoduje skutków ubocznych, wystarcza na wiele lat i dokonuje pomiarów w zgodzie z indywidualnym rytmem cyklu każdej użytkowniczki. Dzięki wykorzystaniu statystycznej analizy danych, które następnie są porównywane z informacjami zgromadzonymi w bazie, Lady-Comp jest wysoce skuteczną, naturalną metodą planowania rodziny.

Po szczegóły zapraszamy na: 

www.ladycomp.pl

Facebook Lady-Comp

 

Originally posted 2016-11-18 10:13:38.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Jak wyjść z pętli długów?

    przyjaciele serial

    Rewelacyjny serial Przyjaciele – fenomen serialu