w ,

16 pomysłów na prezent zero waste

zero waste

Prezent zero waste mogą sprawić komuś wiele radości przy jednoczesnym uniknięciu generowania jakichkolwiek śmieci. Istnieje wiele propozycji, wśród których każdy znajdzie coś odpowiedniego.

1. Zestaw wyjściowy

Idealnym prezentem dla osoby, która dopiero zaczyna interesować się tematem, będzie zestaw wyjściowy zero waste. Zazwyczaj zawiera on butelkę wielorazową, metalową słomkę, płócienne torby i bawełniane serwetki.

2. Coś słodkiego

Podarowanie drugiej osobie słodkości jest zawsze trafionym pomysłem. Warto więc przygotować coś samemu, na koniec pakując wypiek zgodnie z zasadą zero waste – na przykład wykorzystując znajdujący się w domu słoik, w którym małe ciasteczka będą się świetnie prezentować.

3. Pielęgnacja zero waste

Uniwersalnym prezentem są także produkty do pielęgnacji. Można więc zadbać o to, by nie tylko były naturalne i ładnie pachniały, ale także, by były zgodne z zasadami zero waste. Coraz więcej sklepów oferuje produkty w szklanych czy nadających się do recyklingu opakowaniach.

4. Datek na wybrany cel

Niektóre osoby zdają się mieć wszystko albo żyją zgodnie z zasadami minimalizmu. Można więc w ich imieniu przekazać datek na dany cel. Pozwoli to nie tylko uniknąć generowania śmieci, ale także zrobić coś dobrego dla innych.

5. Bilety

Dobrym pomysłem są także bilety na koncert, wyjście do teatru czy do parku rozrywki. Coraz częściej dostępne są mailowo, więc nawet nie trzeba ich drukować i z pewnością jest to prezent zgodny z ideą zero waste.

6. Pojemnik do kompostowania

Prezentem od zwolennika zero waste dla innego miłośnika tej idei może być także pojemnik do kompostowania. Jest to gadżet nie tylko przydatny, ale często także bardzo estetyczny.

7. Rośliny doniczkowe

Chyba każdy lubi dostawać kwiaty. Zamiast jednak stawiać na te cięte, można wybrać któreś z roślin doniczkowych. Będą stać w domu przez lata zamiast kilka dni i staną się jego ozdobą.

8. Świeczki zero waste

Świeczka kojarzy się z relaksem i przyjemnymi zapachami. Warto więc wybrać taką, która dodatkowo znajduje się w słoiku albo nawet stworzyć własną, używając szklanego naczynia, wosku i olejków.

Zobacz też: Jaka próba złota jest najlepsza na obrączki ślubne?

 

9. Kubek na kawę

W dzisiejszych czasach mało kto wyobraża sobie życie bez kawy. Warto więc podarować drugiej osobie kubek, do którego będzie mogła brać swoją kawę, rezygnując z jednorazowych kubków.

10. Coś dla fanów książek

Coraz więcej osób przekonuje się do audiobooków czy ebooków. Jest to rozwiązanie wygodniejsze i lepsze dla środowiska. Dobrym prezentem może być więc miesięczny czy roczny dostęp do platformy z książkami w formie elektronicznej.

11. Butelka wielokrotnego użytku

Jeszcze lepszym prezentem niż kubek będzie butelka wielokrotnego użytku czy mały termos. Pozwoli zrezygnować z plastikowych butelek i stanie się naczyniem do wszystkiego –kawy na wynos, wody, soku czy herbaty.

12. Własnoręczne prezenty

Można też wykonać coś własnoręcznie z tego, co ma się w domu. Pomysły na prezenty są nieograniczone – chociażby ramka na zdjęcie czy album. Taki prezent wymaga kreatywności i zaangażowania, dlatego będzie cenniejszy niż jakakolwiek rzecz kupiona w sklepie.

13. Zabawki drewniane

Dla dzieci świetnym prezentem będą zabawki drewniane. Są one w pełni ekologiczne i trwałe. Wspomagają wyobraźnię i zazwyczaj służą znacznie dłużej niż jakiekolwiek plastikowe odpowiedniki.

14. Wypożyczalnia zabawek

Dzieci szybko wyrastają z zabawek czy po prostu się nimi nudzą. Nie ma więc konieczności, by każdą z nich miały na własność. Zamiast tego można podarować im dostęp do wypożyczalni zabawek, w której znajdą wiele produktów przeznaczonych dla dzieci w każdym wieku.

15. Playdough

Dzieci kochają Playdough przede wszystkim za nieograniczone możliwości zabawy i sposobność kreowania wszystkiego, co sobie wymarzą. Zamiast jednak kupować gotowy zestaw, można stworzyć go samemu, używając nietoksycznych barwników.

BodyBoom – jak odnieść sukces na polskim rynku

16. Kompostownik

Kompostowanie przy pomocy dżdżownic to sposób na maksymalne zredukowanie wyrzucanych śmieci, ale także mnóstwo zabawy dla dzieci. Niektóre kompostowniki są ponadto naprawdę pięknie zaprojektowane.

 

Zobacz też: Bitcoin jest kobietą: Co kobieta powinna wiedzieć o bitcoinie?

planer familiowo, prezent dla rodziny

Planer, czyli prezent dla rodziny

bodyboom peeling kawowy

Wegańskie kosmetyki od BodyBoom z nową linią peelingów i kosmetyków do pielęgnacji ciała