Woman in her late twenties embracing a senior lady
w

Jak poradzić sobie z problemem nietrzymania moczu?

Nietrzymanie moczu to dolegliwość, z którą zmaga się nawet do 15 % populacji na całym świecie, z czego aż 80 % stanowią kobiety. W jaki sposób można pozbyć się tej wstydliwej dolegliwości, aby móc w pełni cieszyć się życiem?

Zadbaj o zdrowy tryb życia

Problemy z nietrzymaniem moczu mogą być spowodowanie nieprawidłową dietą lub zbyt szybkim trybem życia, sprzyjającym powstawaniu zaburzeń w pracy układu moczowego. Aby uniknąć uczucia dyskomfortu związanego z popuszczaniem moczu warto zadbać o prawidłową dietę, bogatą w produkty z dużą zawartością naturalnego błonnika, takie jak pełnoziarniste pieczywo oraz razowe makarony, a także zwiększyć codzienną porcję świeżych warzyw i owoców, także pod postacią gęstych soków przecierowych.

Bardzo duże znaczenie dla dobrej kondycji układu moczowego ma wypijanie przynajmniej 2,5 litra wody dziennie, najlepiej podawanej w regularnych odstępach czasu w ciągu całego dnia. Latem, a także podczas wysiłku fizycznego ilość wypijanych płynów można zwiększyć nawet do 5 litrów na dobę, chroniąc organizm przed nadmierna utratą wody.

Osoby borykające się z problemem nietrzymania moczu powinny zwracać dużą uwagę na regularny ruch, który pomaga uregulować ruchy jelitowe, wspomagając tym samym pracę układu moczowego. Polecane dyscypliny sportu to między innymi nordic walking, pływanie oraz jazda na rowerze, ale także praca w ogrodzie oraz obowiązki domowe, takie jak sprzątanie mieszkania.

Suplementy diety

Zdrowa dieta oraz aktywny tryb życia to działania, które pomagają zapobiegać problemom z nietrzymaniem moczu, mogą także złagodzić występujące dolegliwości. Czasami okazuje się jednak, że zapobieganie wstydliwemu problemowi, jakim jest popuszczanie moczu, może wymagać suplementacji naturalnych składników, które regulują pracę układu moczowego.

Suplement diety Femudar Plus jest bogaty w składniki takie jak dynia, żurawina oraz soja, które wspomagają prawidłowy przepływ moczu oraz funkcjonowanie pęcherza moczowego. Więcej informacji na temat suplementu diety można znaleźć na stronie www.femudar.pl. Warto skorzystać z możliwości suplementacji diety pochodzącymi z natury substancjami, które pomagają zwalczać niedogodności związane z nietrzymaniem moczu.


  1. Co to jest zdrowie seksualne i dlaczego jest tak ważne?
  2. Pierwsze objawy ciąży – jak ją zauważyć przed wykonaniem testu?
  3. Rola melatoniny w radzeniu sobie z problemem bezsenności

Originally posted 2016-06-08 18:04:23.

Skomentuj

Jak wybrać termin spłaty pożyczki przez Internet?

5 kroków do udanej przeprowadzki