pozyczka przez internet
w

Jak wybrać termin spłaty pożyczki przez Internet?

Czasy wyznaczania klientom sztywnych terminów spłaty zobowiązań minęły. Dziś korzystając z pożyczki przez Internet sami decydujemy, kiedy będziemy w stanie spłacić zobowiązanie. Przekroczenie zadeklarowanego terminu może nas sporo kosztować, dlatego warto dobrze przemyśleć termin spłaty pożyczki przez Internet.

Samodzielny wybór terminu spłaty pożyczki przez Internet
Co oznacza dla klienta?
Pożyczki na 30, 60 lub 90 dni a może na 5, 10 lub 15? Jeszcze nie tak dawno temu, firmy pożyczkowe dawały nam dosyć ograniczony wybór jeśli chodzi o termin spłaty pożyczki. Jego przekroczenie oznaczało naliczanie dodatkowych odsetek i opłat windykacyjnych.

Dziś, kiedy coraz popularniejsze stają się pożyczki przez Internet, to my wybieramy, kiedy będziemy w stanie spłacić zobowiązanie. Jeżeli wiemy, że kolejna wypłata wpłynie na konto np. za 25 dni, a nie za 30, nie ma potrzeby, żebyśmy zaciągali zobowiązanie na 30 dni i niepotrzebnie płacili za dodatkowe 5. Dla nas, klientów oznacza to po prostu możliwość obniżenia całkowitego kosztu pożyczki.

Co to oznacza dla pożyczkodawcy?
Firmy pożyczkowe chętnie udostępniają na swoich stronach kalkulatory umożliwiające łatwe porównanie kosztów pożyczki w zależności od tego, jaki termin spłaty wybierzemy. Dzięki temu klienci mogą łatwo zweryfikować swoje obawy dotyczące wysokich kosztów pożyczki i ostatecznie chętniej się na nią zdecydować, wybierając najlepszą opcję dla siebie.

Elastyczny termin spłaty to także większe bezpieczeństwo dla pożyczkodawcy udzielającego pożyczki przez Internet. Szanse, że pożyczkobiorca zwróci pieniądze w terminie, który sam zaproponował, są znacznie większe niż w przypadku, gdy do wyboru były np. trzy opcje terminu spłaty. Ze względu na koszty, klienci mogą mieć skłonność do wybierania wcześniejszych terminów, choć nie zawsze są w stanie się z nich wywiązać, a to oznacza duże straty dla pożyczkodawcy.

Jak wybrać termin spłaty pożyczki przez internet?
Wybór odpowiedniego terminu spłaty pożyczki przez Internet powinien być uzależniony od naszej kondycji finansowej i realnych możliwości zgromadzenia pożyczonej sumy pieniędzy.

Jeżeli mamy pewność, kiedy na nasze konto wpłynie kolejny przelew, możemy śmiało wybrać termin spłaty pożyczki w oparciu o tę informację.

Jeżeli wynagrodzenie nie jest pewne i do spłacenia zobowiązania musimy podjąć dodatkowe działania (np. znaleźć dodatkowe źródło zarobku lub coś sprzedać), warto uwzględnić czas na dopięcie ich szczegółów (podpisanie umowy z uwzględnieniem określonego w niej okresu rozliczeniowego czy sfinalizowanie transakcji).

Wybierając termin spłaty pożyczki przez Internet musimy też brać pod uwagę kalendarz, czyli krótko mówiąc, uwzględnione w nim dni wolne od pracy – każde święto może bowiem spowolnić przepływ naszych środków, a w razie problemów nie zawsze będziemy mogli skorzystać z infolinii.

Originally posted 2016-06-07 09:05:45.

Skomentuj

Suknie ślubne. 100 kultowych sukni

Jak poradzić sobie z problemem nietrzymania moczu?